Фондова біржа Сан-Паулу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Bolsa de Valores de São Paulo
BM&F Bovespa logo.png
São Paulo Stock Exchange Building.jpg
Тип Фондова біржа
Знаходження Бразилія Бразилія, Сан-Паулу
Рік заснування 1890
Валюта торгів Бразильський реал
Деривативи Ф'ючерси, опціони, спот
Об'єм торгів 1,2 млрд. $R (акціями)
Біржеві індекси Ibovespa

Фондова біржа Сан-Паулу (порт. Bolsa de Valores de São Paulo або BM&F Bovespa) — найбільша фондова біржа в Латинській Америці, черверта в Америці та тринадцята за обсягами торгів у світі, розташована в центрі найбільшого міста Бразилії — Сан-Паулу.

Історія[ред. | ред. код]

Біржа Bovespa була заснована 23 серпня 1890 року і стала першою біржею країни. До середини 60-х років 20 століття всі бразильські біржі, у тому числі і Bovespa, були державними підприємствами, що обслуговували фондовий ринок країни. Біржі були міцно пов'язані з міністерством фінансів, а брокери призначалися урядом. В результаті реформи національної фінансової системи і фондового ринку в 1965-66 роках, бразильські торгові майданчики стали некомерційними асоціаціями, що володіють адміністративною і фінансовою автономією. Починаючи з цього часу, біржа розвивалася, упроваджуючи в свою діяльність нові технології, такі, як електронні системи торгів, торги по телефону. З метою розширення доступу до ринку цінних паперів Bovespa в 1999 році ввела електронні системи, що дозволяють дрібним і середнім інвесторам брати участь в торгах, а також систему вечірніх електронних торгів, що працює після закриття ринку.

Поточне положення біржі[ред. | ред. код]

На сьогоднішній день Bovespa є найбільшою фондовою біржею в Латинській Америці, що зосередила у себе 70 % обсягу торгів всього регіону. У 2004 році на біржі в середньому здійснювалося операцій з акціями на суму 1,2 млрд $R.

Біржові індекси[ред. | ред. код]

Основний індекс: Ibovespa (Bovespa Index) — включає самі різні активні акції на біржі, на які припадає близько 80 % операцій. Максимального значення в 73516 пунктів індекс досяг 20 травня 2008 року.

У листопаді 1997 року IBovespa впав більш ніж на 10 %, спровокувавши різке зниження котирувань по всій Південній Америці. Фахівці пов'язали подію з валютно-фінансовою кризою, що вибухнула в Південно-Східній Азії.

Події[ред. | ред. код]

  • 21 жовтня 2002 року представники поліції Бразилії повідомили, що їм вдалося виявити 30 кг вибухівки, яку члени місцевого впливового злочинного угрупування мали намір використовувати для здійснення вибуху в будівлі фондової біржі Сан-Паулу. Знахідка стала результатом слідчих заходів, початих після серії нападів на співробітників поліції, а так само арешту дружини одного з керівників злочинного угрупування. У випадку, якщо б злочинцям вдалося реалізувати свій задум, фондова біржа була б повністю зруйнована[1].
  • 24 листопада 2006 року озброєна людина намагалася увійти у будівлю біржі, проте була затримана службою охорони будівлі і поліцією. Торги на біржі не припинялися, оскільки людина так і не увійшла до будівлі[2].

Посилання[ред. | ред. код]

Ресурси Інтернету[ред. | ред. код]