Фонд Ріната Ахметова

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Фонд Ріната Ахметова
Дата заснування 2005
Тип Благодійна організація
Голова Рінат Ахметов
Адреса 87515, Донецька обл., місто Маріуполь, вул. Георгіївська 2
Офіційний сайт akhmetovfoundation.org

«Фонд Ріната Ахметова» — українська некомерційна організація, заснована 15 липня 2005 року. Стара назва — «Розвиток України». Офіси фонду розташовані в Маріуполі і Києві.

Історія[ред. | ред. код]

Фонд був створений групою компаній СКМ в рамках реалізації політики корпоративної соціальної відповідальності. До березня 2008 року фонд «Розвиток України» здійснював функції благодійного корпоративного фонду групи СКМ. Починаючи з 19 березня 2008 року фонд «Розвиток України» діє як особистий благодійний фонд Ріната Ахметова, головного акціонера групи СКМ, залишаючись при цьому постійним партнером компанії СКМ у реалізації різноманітних проєктів у сфері спонсорства і благодійності.

У 2017 році Фонд Ріната Ахметова очолив топ-5 приватних благодійних фондів України[1].

Місія Фонду

"Працювати для людей, усуваючи причини актуальних громадських проблем; впроваджуючи найкращий досвід, накопичений в Україні та за кордоном; створюючи унікальні системні рішення; домагаючись максимального результату кожним своїм проєктом та дією"[2].

Фонд реалізує власні проєкти, бере участь у фінансуванні програм інших благодійних організацій, надає підтримку громадським ініціативам.

До листопада 2013 року рішення фонду проходили експертну оцінку Правління та Наглядової ради, а також незалежних експертів.

До структури управління входили:

Управління Фондом[ред. | ред. код]

Усі рішення Фонду проходять експертну оцінку в рамках Правління із залученням зовнішніх незалежних експертів.

Реалізацією рішень Правління займається Виконавча дирекція[5] та Програмна дирекція[6].

Основні напрямки діяльності та проєкти[ред. | ред. код]

Здоров'я нації[ред. | ред. код]

Зупинимо туберкульоз в Україні[ред. | ред. код]

Проєкт «Зупинимо туберкульоз в Україні» покликаний об'єднати зусилля усіх зацікавлених осіб навколо вирішення проблеми туберкульозу. До проєкту залучаються представники влади, бізнесу, міжнародних та національних недержавних організацій. У рамках проєкту фонд впровадив моніторинг якості препаратів, вдосконалення законодавчої бази, забезпечив обладнанням дитячі відділення туберкульозних диспансерів, а також впроваджує ряд ініціатив в Донецьку у партнерстві із місцевими органами влади.

У грудні 2010 року відбулося підписання грантової угоди у розмірі 95 млн дол. США між Україною в особі фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» і Глобальним фондом по боротьбі з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією. Виділені кошти підуть на боротьбу з епідемією туберкульозу, оголошеної в Україні ще в 1995 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Основний реципієнт — фонд Ріната Ахметова «Розвиток України». Субреципієнти — Центр по контролю за туберкульозом при Міністерстві охорони здоров'я України, Державний департамент з питань виконання покарань, Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні», представництво міжнародної організації РАТН і Товариство Червоного Хреста в Україні. У рамках Програми впроваджується Національний електронний реєстр хворих на туберкульоз.

Рак виліковний[ред. | ред. код]

Всеукраїнський проєкт «Рак виліковний» був створений з метою підтримки державної системи допомоги онкологічним хворим. Проєкт був заснований Ахметовим 10 липня 2008 року. Загальна сума інвестицій фонду в розвиток державної онкологічної служби України склала 315 млн грн. Серед основних завдань проєкту — впровадження світового рівня діагностики та лікування онкологічних захворювань в Україні. В рамках проєкту передбачається будівництво ПЕТ-центру у Донецьку і сучасного радіологічного корпусу на базі Національного інституту раку у Києві. У восьми областях Західної Україні фонд працює над посиленням діагностичної та лікувальної бази спеціалізованих диспансерів. Завдяки Фонду в Україні запрацював перший в країні пересувний медичний комплекс «Мобільна жіноча консультація» (спільно з Національним інститутом раку)

E-health (телемедицина)[ред. | ред. код]

Проєкт присвячений підвищенню ефективності медичного обслуговування та доступності високоспеціалізованих медичних послуг для пацієнтів за рахунок використання сучасного телекомунікаційного обладнання

Сучасна освіта[ред. | ред. код]

Журналістика цифрового майбутнього[ред. | ред. код]

Освітній проєкт «Журналістика цифрового майбутнього» (Digital Future Journalism, DFJ) стартував в 2007 році в партнерстві з Національним університетом «Києво-Могилянська академія» і Могилянською школою журналістики. В рамках проєкту журналісти навчаються роботі в нових медіа за сучасними цифровими стандартами.

Докторська програма (Ph.D) з масових комунікацій[ред. | ред. код]

Проєкт «Докторська програма» був заснований 1-го жовтня 2008 року з метою підготовки науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації за зразком третього циклу Єдиного європейського освітнього простору (European Higher Education Area), описаного в т. зв. «Зальцбурзьких принципах». У рамках програми проводиться підготовка дослідників комунікативної проблематики світового рівня.

Цифрові медіа для університетів[ред. | ред. код]

Реалізується спільно з Національним університетом «Києво-Могилянська академія» з 2011 р., присвячений залученню журналістів в Україні до провідних світових стандартів викладання масових комунікацій.

Тепло сім'ї (розвиток сімейних форм виховання)[ред. | ред. код]

Проєкт «Розвиток сімейних форм виховання» був заснований в 2008 році. У рамках проєкту фонд сприяє національному усиновленню, надає підтримку прийомним сім'ям та дитячим будинкам сімейного типу, у тому числі матеріальну; взаємодіє з дитячими інтернатними установами з метою профілактики соціального сирітства. Партнери проєкту — Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту, обласні державні адміністрації, ВГО «Магнолія», ВГО «Служба захисту дітей», телеканали Інтер, ТРК «Україна», СТБ, газета «Сьогодні».

У грудні 2009 року за підтримки проєкту почав роботу перший Всеукраїнський Інтернет-портал з усиновлення дітей-сиріт Сирітству-Ні!. Завдяки цьому порталу більше 6000 дітей знайшли родину. У Донецькій і Дніпропетровській областях діють проєкти, спрямовані на усиновлення і влаштування дітей в сімейні форми виховання. 21 лютого 2009 фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» спільно з футбольним клубом «Шахтар» представили ролик , що пропагує ідею національного усиновлення та сімейних цінностей. Ролик покликаний донести всім глядачам головний посил соціальної кампанії: «Кожній дитині потрібна родина». Демонстрація також проводилася на телеканалі «Футбол» , великих світлодіодних екранах в центрі Донецька, на відеоекранах мереж супермаркетів. Планується запуск трансляції на регіональних та загальнонаціональних телевізійних каналах.

Динамічна культура[ред. | ред. код]

Реставрація Будинку митрополита (завершено)[ред. | ред. код]

З метою підтримки національної культурної спадщини в партнерстві з Національним заповідником «Софія Київська» протягом 2006-2008 років фонд реалізував проєкт реставрації та ревіталізації пам'ятника-музею українського бароко — Будинку митрополита [1]. Ця споруда внесена до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У вересні 2008 року з нагоди завершення реставрації та відкриття Будинку митрополита відбулася виставка з фондів одного з найвідоміших музеїв світу: «Аполлон у кузні Вулкана. Бронзові скульптури з колекції Людовика XIV у музеї Лувр» (Париж, Франція). Це зібрання було вперше представлено за межами Франції.

Реконструкція музею в селі Пирогово (завершено)[ред. | ред. код]

У 2008 році фонд виділив кошти на розвиток інфраструктури та реставрацію експонатів Національного музею народної архітектури та побуту України у селі Пирогово, завдяки чому протягом 2 років проводилася масштабна робота з реставрації експонатів музею.

Програма грантів і3 [ідея - імпульс - інновація][ред. | ред. код]

Програма грантів i3 (офіційний сайт — http://i3grants.org) надає матеріальну підтримку в сферах розвитку візуального та театрального мистецтва, літератури, музейної справи та освіти у сфері культури. Програма виділяє гранти в наступних напрямках:

  • Професійні подорожі для індивідуальних художників чи інституцій,
  • Індивідуальні гранти на створення художніх робіт і подій в області культури,
  • Інституційні гранти на вироблення культурного продукту (від тренінгу до книги).

Проєкт підтримки музеїв «Динамічний музей»[ред. | ред. код]

Завдяки проєкту українські музеї можуть отримати грант і спрямувати кошти на модернізацію і реалізацію нових проєктів.

Адресні проєкти[ред. | ред. код]

Адресна допомога надається на дорогі і складні курси лікування, які не забезпечуються в повному обсязі в рамках державних програм та бюджетного фінансування. Проводяться різні соціальні адресні заходи, наприклад, майстер-класи для дітей-пацієнтів в медустановах, підтримка спортивних турнірів для людей з особливими потребами і т.і. Спеціальні проєкти:

  • Адресна допомога має на меті допомогу людям, що потрапили в критичну життєву ситуацію, наприклад, оплата невідкладної медичної допомоги
  • Допомога в надзвичайних ситуаціях - допомога людям, постраждалим від природних катаклізмів і техногенних катастроф. У жовтні 2007 року фонд виділив 10 млн гривень постраждалим під час вибуху газу в житловому будинку в Дніпропетровську, в 2008 році фонд виділив 3,4 млн гривень сім'ям загиблих гірників на шахтах «Краснолиманська» та ім. К. Маркса. Серйозна допомога була надана постраждалим від повені на Західній Україні в 2010 р. Всього в рамках даної програми допомогу отримали понад 8000 осіб.
  • Вуличний Пес. У Донецьку працює програма ВСВ (Вилов. Стерилізація. Вакцинація. Чипування. Кліпсування. Випуск тварини в ареал мешкання). Також у Донецьку був відкритий притулок європейського зразка для собак на 1000 особин.
  • Мала Батьківщина - локальний проєкт, метою якого є вирішення поточних соціальних проблем донеччан.

Гуманітарний Штаб Ріната Ахметова[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]