Фонтана
Перейти до навігації
Перейти до пошуку
![]() |
Ця сторінка або розділ перелічує людей із прізвищем Фонтана. Якщо внутрішнє посилання, що повинно вказувати на окрему особу, привело вас сюди, будь ласка, поверніться та виправте це посилання, додавши до нього особове ім'я людини. |
Ця стаття містить правописні, лексичні, граматичні, стилістичні або інші мовні помилки, які треба виправити. (лютий 2017) |
Фонтана (італ. Fontana) — італійське прізвище, швейцарське (фр. Fontaine) франкомовне прізвище, італомовний кантон у Швейцарії Тічино.
- Аріанна Фонтана — італійська ковзанярка, що спеціалізується в шорт-треку, олімпійська чемпіонка та призер Олімпійських ігор, чемпіонка світу та призерка чемпіонатів світу, багаторазова чемпіонка Європи.
- Бальтазар Фонтана — італійський скульптор, ліпник-штукатур доби бароко періоду XVII—XVIII ст. Працював у Малопольщі, Моравії, автор численних барочних інтер'єрів. Працював зі своїм братом Франческо і живописцем Паоло Пагані, автор скульптур Св. Войцеха та Св. Станіслава в колегіаті Св. Анни, костелу Ягеллонського університету, м. Краків.
- Девід Фонтана (1934—2010) — британський психолог та письменник. Фонтана є автором 44 книг у яких висвітлюються теми буддизму, медитації, снів, символів, психології релігії, християнства. Досліджував паранормальні явища, цікавився медіумізмом.
- Джованні Марія Фонтана (1670—після 1712) — італійсько-швейцарський архітектор, який працював у Санкт-Петербурзі і Москві. Йому приписують участь у зведені багатьох архітектурних ансамблів, найвідомішими з яких є — Меншиковський палац (Санкт-Петербург), Великий Палац Оранієнбаум, Лефортовський палац (Москва).
- Доменіко Фонтана (1543—1607) — відомий архітектор та інженер доби пізнього Відродження і Ранішнього бароко Риму. Один з перших, хто почав перебудову Риму на засадах регулярного містобудування, реалізував в місті трипроменеву схему головних вулиць.
- Жозе Фонтана(1940—1980) — бразильський футболіст, що грав на позиції захисника. Виступав за клуби «Віторія Капішаба», «Ріо-Бранко Віторія», «Васко да Гама» та «Крузейру», а також національну збірну Бразилії, у складі якої став чемпіоном світу.
- Карло Фонтана (1638—1714) — італійський архітектор, скульптор, викладач та інженер. Помічник Лоренцо Берніні. Популяризував свої архітектурні роботи у широких верствах, надрукувавши супроводжувальні матеріали до архітектурних проектів. Найвідоміший з них проект Tempio Vaticano (1694) в якому Фонтана описує будівництво Собору Святого Петра та Площі Святого Петра. Викладав архітектуру — з його майстерні вийшли відомі архітектори 18 століття Італії і Європи.
- Лавінія Фонтана (1552—1614, Рим) — італійська художниця, представниця стилю маньєризм. Створювала портрети, міфологічні і біблійні композиції, донька відомого італійського портретиста епохи Ренесансу Просперо Фонтана.
- Лючіо Фонтана (1899—1968) — італійський художник, скульптор, теоретик, абстракціоніст і новатор. Його твори характерні тим, що полотно картини не ціле, а із прорізами й розривами, саме ці особливості і принесли йому популярність.
- Ніколо Фонтана (більш відомий як Ніколо Тарталья, ?1499—1557) — італійський математик, автор формули для коренів кубічного рівняння, яку незаслужено називають формулою Кардано. написав декілька книг, найважливіша з яких «Загальний трактат про число і міру» — у ній він виклав свої оригінальні дослідження з арифметики, алгебри і геометрії, у книзі вперше застосовуються круглі дужки, містить також таблицю «біноміальних коефіцієнтів». Досліджував також проблеми механіки, балістики, геодезії, фортифікації.
- Оскар Маурус Фонтана (13 квітня 1889, Відень — 5 травня 1969, там само) — австрійський письменник італійського походження, драматург, нарисист. Неоромантичні п'єси Фонтана стоять у джерел австрійського експресіонізму.
- Паоло Фонтана (Паоло Антоніо Доменіко Фонтана, 1696–1765) — видатний польський архітектор італійського походження, архітектор доби бароко. Автор численних архітектурних ансамблів на території Речі Посполитої — сучасних Польщі та України, зокрема палацу в місті Ізяслав і низки церков (костелів), серед яких сакральні споруди в містах Любартів, костел св. Людвіка у Володаві, костел і монастир Реформатів у Раві Руській, костел оо. Домініканів у Вінниці, костел оо. Єзуїтів у Кременці.
- Феліче Фонтана (15 квітня 1730, Помароло, біля Роверето — 11 січня 1805, Флоренція) — італійський вчений-фізик, натураліст і анатом, ботанік, хімік. Відомий відкриттям дією водяної пари на розпечене вугілля.
- Юзеф Фонтана— польський архітектор італійського походження, що працював на території Речі Посполитої, автор палацу Белінських у Варшаві та палацу в Оброшино (нині Україна, Львівська область), батько Якуба та Яна Кантія Фонтана.
- Якуб Фонтана (1710–1773) — видатний польський архітектор італійського походження, республіканський бароковий архітектор, королівський архітектор, нобілітований у 1764, що працював на території Речі Посполитої. Автор більше вісімдесяти архітектурних і мистецьких проектів, втілених під впливом саксонського бароко, французького рококо та сучасного класицизму. Син Юзефа i брат Яна Кантія Фонтана.
Географічні назви[ред. | ред. код]
![]() |
Цю назву мають декілька географічних об'єктів, сторінка містить посилання на статті про кожен з них. Якщо Ви потрапили сюди за внутрішнім посиланням, будь ласка, поверніться та виправте його так, щоб воно вказувало безпосередньо на потрібну статтю. |
Італія[ред. | ред. код]
- Фонтана-Лірі — містечко в Італії, у регіоні Лаціо, провінція Фрозіноне. Батьківщина кіноактора Марчелло Мастрояні
США[ред. | ред. код]
- Фонтана — місто в окрузі Сан-Бернардіно в південній Каліфорнії, східне передмістя Лос-Анджелеса
- Фонтана — місто, штат Канзас
Посилання[ред. | ред. код]
- Фонтана // Універсальний словник-енциклопедія. — 4-те вид. — К. : Тека, 2006.