Форма

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Фо́рма (лат. forma) — під формою мається на увазі зовнішній тривимірний контурний вигляд чи конфігурація певної речі — на противагу матерії, змісту чи матеріалу, з якого вона складається (порівняйте з виглядом).

Слово форма є феноменом: Так промова може містити відмінні логічні аргументи (матеріал може бути добрим), тоді як стиль, граматика, влаштування (форма) може бути поганою. Форма включає вигляд та структуру роботи; зміст — її матеріал, значення, ідеї, чи виражальні ефекти. Термін, з його прикметником формальний і похідними іменниками формальність та формалізм, таким чином інколи зневажливо вживаються до того, що поверхневе, несуттєве, лицемірне.

Форма теж вживається для означення рівня підготування, недавнього успіху, стану вміння. Це особливе значення слова форма підкреслює особливу єдність — гармонічна попередня фізична і ментальна форма прискорює прекрасну форму, що стосується результативного виконання як наслідку. Детермінізм запевняє негайне перетворення одного виду форми, що необхідно знаходить своє вираження у іншому виді. Чи ця єдність є необхідною властивістю фізично детермінованого світу або є просто синтетичною єдністю мови — відкрито до дебату.