Фотоальбом
Фотоальбом — певним чином організований набір фотографій, також місце для їх зберігання.
Альбом з прозорими кишеньками дозволяє легко розміщувати фотографії одного формату в кишеньках відповідно до формату кишеньки.
Перевага такого альбому полягає в можливості легко і багаторазово змінювати розташування фотографій.
Недоліки альбому з прозорими кишеньками: наявність відблисків від плівки, з якої виконані кишеньки; відсутність можливості групування фотографій на одній сторінці відповідно до сюжету; можливість вкладати фотографії одного розміру — відповідно до формату кишеньки.
Класичний фотоальбом — фотоальбом з картонними листами і пергаментним папером між ними.
Переваги такого альбому полягають в можливості розміщення фотографії різних форматів. Картонні сторінки відповідного кольору створюють індивідуальність сприйняття фотографій та підвищують контрастність.
Недолік класичного альбому полягає в більш складному кріпленні фотографій (за допомогою спеціального двостороннього скотчу або куточків) та складностях зміни порядку фотографій.
Такі альбоми, як правило, присвячують окремій події (весіллю, народженню дитини тощо).
Фотокнига — це фотоальбом на певну тему. Такий альбом. зазвичай, має оригінальний дизайн, коментарі до фотографій та інші художні елементи[1]. Фотокниги виготовляються індивідуально.
Цифровий фотоальбом — підбірка певним чином впорядкованих фотографій (як правило — за часом знімання). Для створення та перегляду цифрових фотоальбомів використовують спеціальні програми (Adobe Photoshop Album, Picasa, Shotwell тощо). В окремих програмах існують можливості зведення фотографій з кількох фотокамер — відповідно до часу знімання.
-
фотоальбом «Рим», обкладинка, 1899 рік.
-
Сторінка фотоальбома «Рим», 1899 рік.
-
Альбом фотографій залізничних локомотивів, бл. 1900 року
Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Фотоальбом
- ↑ Что такое фотокнига? (рос.). Архів оригіналу за 25 березня 2013. Процитовано 9 березня 2013.