Фотобудка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Фотобокс у роботі

Фотокабіна, фотобокс, інстабокс, фотобудка — пристрій, що автоматично фотографує та друкує фотографії.

Раніше використовувався як різновид вендінгової машини (здебільшого у ТЦ). Має вигляд кабіни з ширмою із кріслом. До появи цифрових знімків фотоавтомати були найшвидшим способом отримати знімок на фокументи за короткий час. Оскільки у процесі не бере участь фотограф, як розвага, автомат став популярним  для створення неформальних селфі.

Сьогодні фотобудка стала мобільною, її часто використовують на різних заходах: весіллях, форумах, святкуваннях дня  народження, ювілеях, конфренціях, спортивних подіях тощо. Перевагою є те, що, окрім цифрових знімків, люди отримують надруковане фото, що зараз стає дедалі більшою рідкістю. Як правило, фотографії брендують: додають дату, імена наречених, логотип компанії, напис.

Фотографії, що зроблені за допомогою фотобудки, інші, порівняно з тими, які робить фотограф. Фотограф знімає з різних ракурсів, й інколи люди не знають, як позувати краще, щоб подобатися собі на фото. Натомість під час зйомки на фотобудку можна одразу бачити себе на екрані і позувати так, як тобі до вподоби. Тут можна відчути себе більш розкуто.

Формат фотографій

Фотобокс дає можливість друкувати знімки розміром 10*15, фотосмужки 5*15, які вважаються найбільш поширеними форматами. У деяких випадках є можливість додаткових пропорцій: 15*20.

Фотобутафорія

Фотобутафорія - це додаткові аксесуари, які роблять фото веселішими (вуса, губи, окуляри, вушка тощо). Багато компаній створюють свою власну брендовану бутафорію. Популярними є хеш-теги з деревини.

Інстабокс

Інстапринтер - це дещо інша послуга. Тут люди не фотографуються за допомогою фотобудки. Вони роблять фото самостійно, створюють пости в Instagram з відповідним хеш-тегом, після чого такий знімок іде на друк.

Доречно використовувати, коли потрібно "розкрутити" бренд.

Також варто зауважити, що люди  викладають фото з вашим хеш-тегом тоді, коли воно їм подобається. Тому красива фотозона - це чудовий стимул для заохочення.