Фотомистецтво в Донецьку

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Фотоательє, фотостудії і фотоклуби[ред. | ред. код]

До революції у Юзівці діяли фотоательє Бориса Соломоновича Стесіна, А. Матюкіна (Базарна пл., буд. Шаповалової), братів Клейман, П. Е. Зузулі, Стефана А. Синицина, Іллі Пенякова, Йогана Шильхта[1]. Також Юзовку відвідував Василь Досекін і тут робив фотографії[2].

Яків Перех, Е. Кречмер, М. Кучерів, Т. Червоний, І. Фадеєв, Р. Гордеєнко, В. Новіков здійснювали видавництво листівок з видами Юзівки.

З 1984 року в Донецьку при міському Палаці дитячої і юнацької творчості працює дитяча фотостудія «Мить». При Палаці культури металургів працює фотоклуб «Об'єктив».

Колекції[ред. | ред. код]

Донецький обласний краєзнавчий музей має колекцію з 60 листівок з фотографіями Юзівки. Він здійснював репринтне видання листівок, а також видання каталогу листівок з фондів музею. У Донецьку діє музей фотожурналістики й фототехніки [3]. Музей був відкритий у червні 2008 року. Це єдиний музей такого профілю в Україні. У музеї представлені фотографії й особисті речі донецьких фотографів, фототехніка. Є стенди присвячені Є. Халдеєві, Е. Кому, Р. Азриелю, Б. Виткову, В. Гончарову, Г. Навричевському.

Фотовиставки[ред. | ред. код]

Мер Донецька Лукьянченко на виставці фотоконкурсу «Я.МІСТО.ДОНЕЦЬК»

Фотографічні виставки проводяться в Донецкому обласному краєзнавчому музеї, Донецькому обласному художньому музеї, Донецькому будинку працівників культури. У 2007 році в рамках святкування 75-річчя створення Донецької області біля Донецької обласної ради були споруджені стенди для проведення фотовиставок на відкритому повітрі.

На Донецьких фотовиставках експонуються роботи відомих майстрів, наприклад, Робера Дуано; документальна фотографія - знімки з Кримської війни, Геноцид у Руанді; виставки регіональних фотоконкурсів і фотоклубів.

У 2005 році в Донецьку пройшли фотовиставки «Мої крила - небо»[4][5] (фотографії протоієрея Миколи Катальникова), фотовиставки фотоконкурсу «Я.МІСТО.ДОНЕЦЬК», «Свято»[6] і «Від Генсбура до Генсбарра» (фотографії Робера Дуано, виставки відбулися в рамках фестивалю «Французька весна») і інші.

У 2006 році в Донецьку пройшли фотовиставки фотоконкурсу «Я.МІСТО.ДОНЕЦЬК» та інші.

У 2007 році в Донецьку пройшли фотовиставки: «Першополосні кадри», «Донбас із висоти»[7] (фотографії Петра Кохановського з літака) та інші.

У 2008 році в Донецьку пройшли фотовиставки: «Доторкнутися та побачити»[8] (тактильні фотографії Юрія Білака), «Гордість Донбасу» (роботи донецьких фотографів 1970-1990-х років), «Моя світла Русь»[9] (фотографії Сергія Бунтовського), фотовиставка дітей, хворих аутизмом і синдромом Дауна[10], «Святогір'я - джерела духовності»[11], фотографії Петра Кохановського[12]), фотовиставка до 65-й річниці звільнення Донбасу та інші.

Фотографи[ред. | ред. код]

У Донецьку народився відомий фотограф Євген Халдей. Тут він працював помічником мастера у фотоательє й самостійно сконструював свій перший фотоапарат. Був фотокореспондентом у донбаській філії «Пресфото», газетах «Металіст», «Соціалістичний Донбас», агентства «Союзфото» по Донбасу.

Фотоконкурси[ред. | ред. код]

Із грудня 2004 року проводився донецький відкритий конкурс фотомистецтва «Я.МІСТО.ДОНЕЦЬК». Номінації: міська фотографія, портрет, сюжетна зйомка, серія, область, колаж. За результатами фотоконкурсу було кілька фотовиставок і видано два фотоальбоми з роботами учасників конкурсу.

Улітку 2008 року Партнер-портал провів конкурс «Донецьк, Літо - 2008».

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]