Фотопапір

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Фотобумага Унибром.JPG

Фотопапір - непрозорий матеріал на паперовій підкладці, призначений для отримання позитивного фотографічного зображення. Вона має властивість швидко вбирати чорнило, не дає їм розтікатися по поверхні і всередині аркуша. Завдяки цьому зображення і фотографії, роздруковані на фотопапері, мають високий дозвіл і насиченість.

Світлочутливий фотопапір[ред.ред. код]

Фотопапір для використання в класичному фотографічному процесі покритий світлочутливої ​​емульсією, що складається з тонкого желатинового шару , всередині якого , що не стикаючись один з одним , розташовані кристалики світлочутливого речовини - солі срібла , розміром менше 0,001 мм. Оскільки самі солі срібла мають жовтувато-молочний колір , емульсійна сторона фотопаперу має блідий жовтий відтінок. В якості світлочутливого речовини найчастіше використовується хлористе срібло , що має максимум чутливості в ультрафіолетовій зоні спектра. Саме завдяки цій речовині Ріттер виявив існування ультрафіолетових променів (речовина швидше за все темніло перед фіолетовим ділянкою спектру , де візуально не виявлялося ніякого світла).

Фотопапір , як правило , експонують з негативу ( фотоплівка , фотопластинка ), використовуючи фотоувеличитель, або за допомогою контактного друку. Під дією світла в емульсії відбуваються хімічні реакції , утворюється приховане зображення , преобразуемое у видиме при подальшій хімічній обробці (проявлення, фіксування) .

Ефективна чутливість фотопаперу в десятки разів менше фотоплівки і складає зазвичай одиниці і частки одиниць ГОСТ . Типові витримки при друку - кілька секунд , у той час як при експонуванні фотоплівки - десяті й соті частки секунди.

Види фотопаперу[ред.ред. код]

Глянцевий папір має гладке блискуче покриття . Вона незамінна при друку аматорських фотографій. Зображення виходять дуже яскравими , насиченими , реалістичними. Для глянцевого паперу рекомендовано використовувати водорозчинні чорнила .

Матовий папір (одно і двосторонній) . Зображення на папері не створюють відблисків і характеризуються хорошою чіткістю і контрастністю ліній. Як правило , матовий папір використовується для друку рекламних матеріалів , ілюстрованих текстів , документів та графіків водорозчинним і пігментним чорнилом.

Шовковисто - матовий , шовковисто - глянцевий - мікропористі види паперу добре зарекомендували себе при друку фотографій з високою роздільною здатністю . Завдяки особливій структурі покриття , папір однаково добре підходить для друку водорозчинним і пігментним чорнилом.

Фотографії , надруковані на папері Fine Art з покриттям, що імітує натуральну шкіру , полотно , луску , мокру штукатурку , апельсинову шкірку , сітку і т.д. , відрізняються особливою урочистістю і пишністю. Папір призначений для друку фотографій , репродукцій та інших професійних фоторобіт .

Папір на магнітній основі поєднує в собі властивості паперу і магніту . На ній можна друкувати стікери для нотаток , рецепти страв , списки телефонів , пазли , азбуку для дитини та інші зображення , які легко кріпляться на металеві поверхні - презентаційні дошки , стелажі , холодильники , контейнери і т. д.

Термотрансферний папір для струменевого друку призначена для нанесення зображення ( фото , малюнка або напису) на світлі тканини за допомогою праски або термопресса .

Самоклейний папір для стікерів , цінників , оголошень. Папір дозволяє швидко внести зміни до оформлення вітрин , рекламних плакатів чи пакування товарів .

Самоклейка папір ( CD та DVD диски ) з висічкою для оформлення CD. Папір дозволяє швидко і барвисто оформити диск- презентацію , улюблений музичний диск або диск з відеофільмом .

Папір для друку карток і бейджів формату А4. Перфорація виконана за розміром гостьових бейджів . Після нанесення зображення лист легко розділяється на персональні картки без застосування ріжучих інструментів.

Деякі спеціальні різновиди фотопаперу[ред.ред. код]

• Арістотипний фотопапір (від др. -греч. Ἄριστος - найкращий і τύπος - відбиток , зображення) - хлоросеребряная фотопапір , видиме зображення на якій виходить без прояву , тривалим експонуванням при сонячному світлі. Зображення закріплюється фіксуванням . Використовувалася до масового застосування проявляються фотопаперів .

• Реверсивний фотопапір (обертаються) , (від лат. Reversio - поворот ) - фотопапір високої світлочутливості , призначена для отримання позитивного зображення шляхом звернення із слайду проекційної печаткою. Чорно -біла реверсивна фотопапір по спектральної чутливості є Ортохроматичні фотоматеріалом і обробляється при червоному світлі. Застосовується для виготовлення копій з діапозитивів , а також з напівтонових і штрихових оригіналів . Для попередження розмокання має лакове покриття . Випускається зазвичай в рулонах і призначена для застосування в апаратурі автоматичного друку . У СРСР випускалася реверсивна фотопапір типу ОЛ ( звертаємося лакована ) в рулонах.

• Технічний фотопапір - призначена для реєстрації показань приладів , копіювання документів і креслень і т. п.Випускаються як галогеносрібні , так і несрібні (наприклад , термографічні ) . За призначенням поділяються на: реєструючі :

  · осцілографний ,
  · електрокардіографний ,
  · фототелеграфний - Ортохроматичні високочутлива фотопапір для відтворення зображення в фототелеграфних апараті .
 · світлокопіювальні :
  · Фотостатная негативна - високочувстітельная Ортохроматичні контрастна . Копіювання шріхових і напівтонових оригіналів шляхом фотозйомки.
  · Фотостатная позитивна - Середньочутливі несенсибілізованими контрастна .
  · Для швидкісного копіювання - несенсібілізіованная контрастна . Розрахована на малий за часом цикл обробки (близько 3 хвилин).
  · Картографічна - низькочутливих несенсибілізованими контрастна . Призначена для виготовлення наклейок шляхом відділення емульсійного шару від підкладки .
  · Диазотипного - низькочутливих , для контактного копіювання в ультрафіолетових променях .

Виробники фотопаперу та відомі марки[ред.ред. код]

Фотопапір в даний час продовжують виробляти в промислових масштабах , але попит на неї значно знизився. У Росії найбільш широко представлені фотопаперу Ilford , FOMA , Forte , SIHL .

Для фотолюбителів також доступно самостійне виготовлення фотопаперу з використанням доступної під замовлення фотоемульсії .

Випускалися в СРСР:

• Берізка - глянцева бромосеребряной фотопапір , що мала поліетиленове покриття і не вимагала процедури глянцевания для отримання блискучої поверхні . Дає нейтральний відтінок сірого. Високочутлива , контрастна.

• Бромпортрет - бромосеребряной фотопапір з теплим , коричневим (до светлокоричневого при розведенні проявника ) відтінком почорніння . Середньочутливі , випускалася м'яка , напівм'яка і нормальна . Має дуже високі щільності максимального почорніння і великий корисний інтервал експозицій.

• Йодоконт - йодохлоробромосеребряная фотопапір , призначена в основному для контактного друку . Низькочутливих , малоконтрастне . Колір получающегося зображення - зелений , відтінок залежить від експозиції , температури розчину і часу прояви . При використанні виснажених розчинів схильна до утворення жовтої вуалі . Застосовувалася для створення відбитків пейзажів.

• Контабром - хлоробромосеребряная малочутливих фотопапір , випускається напівм'яка і нормальна . Залежно від ступеня розбавлення проявника , дає зображення від чорно - коричневого до червоно -оранжевого тони. Проявник - гидрохиноновую з карбонатом натрію.

• Новобром - хлоробромосеребряная високочутлива фотопапір нормальної контрастності. Висока роздільна здатність , тепло- чорний тон зображення.

• Унібром - найбільш масова і різноманітна за характеристиками фотопапір . Дає зображення холодно- сірого кольору. Середньої і високої чутливості.

• Фотоконт - хлоросеребряная фотопапір для контактного друку . Низькочутливих . Має високу оптичну щільність максимального почорніння і нейтрально сірий тон . Час прояву в Стандартному № 1 проявнику 1-2 хв.

• Фотоцвет -1 і Фотоцвет -2 - кольорова багатошарова фотопапір , призначена для печатки з маскованих негативів.

Посилання[ред.ред. код]