Фоторезистор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Три фоторезистора різних розмірів (шкала у мм).
Позначення фоторезистора на електричних схемах.

Фоторези́стор — елемент електричного кола, який змінює свій опір при освітленні. Принцип дії фоторезистора заснований на явищі фотопровідності — зменшенні опору напівпровідника при збудженні носіїв заряду світлом. Найпопулярнішим напівпровідником для виготовлення фоторезисторів є сульфід кадмію (CdS).

Конструктивні особливості[ред.ред. код]

Фоторезистори є менш світлочутливими за фотодіоди чи фототранзистори, оскільки два останніх є справжніми напівпровідниковими приладами, в той час як фоторезистор є пасивним компонентом і не має p-n-переходу. Фотоопір будь якого фоторезистора може змінюватися у широких межах в залежності від температури оточуючого середовища, що робить їх непридатними для застосувань, що вимагають точного вимірювання або чутливості до світла.

Для фоторезисторів також характерна деяка затримка між дією світла і наступною зміною опору, значення якої, як правило, складає близько 10 мс. Час затримки при переході від освітлених до темних середовищ є навіть ще більшим і часто досягає 1 секунди. Ця властивість робить фоторезистори непридатними до вимірювання швидко блимаючих об'єктів, але іноді використовується з метою згладжування реакції стиснення аудіосигналу.[1]

Застосування[ред.ред. код]

Фоторезистори застосовуються у фотореле, які автоматично вмикають вуличне освітлення в сутінках, на турнікетах метро тощо.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Photo resistor. resistorguide.com (en). Процитовано 17 вересня 2015. 

Посилання[ред.ред. код]


Фізика Це незавершена стаття з фізики.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.