Фотіс Кафатос

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Фотіс Кафатос (грец. Φώτης Καφάτος, 1940[1], Іракліон) — грецький біолог, піонер в галузі молекулярного клонування і геноміки. Також здійснив значний внесок у вивчення малярії[2]. В період 2008—2010 років — перший президент Європейської дослідницької ради, від 2010 року — почесний директор Ради[3].

Біографічні відомості[ред.ред. код]

Фотіс Кафатос народився і виріс в Іракліоні. Навчався у школі Кораїса. Батько прищеплював синам Костасу та Міносу любов до археології, і щонеділі відвідував із ними Археологічний музей Іракліону. Тому Костас початково мріяв стати археологом, однак вже у віці 14 років вирішив, що вивчатиме біологію. Серед друзів батька, з якими спілкувались і хлопчики, були Нікос Казандзакіс та його дружина Галатея Казандзакі[1].

Щойно закінчивши школу, отримав стипендію для здобуття освіти в США[4]. Отримав ступінь бакалавра в Корнельському університеті. 1965 року здобув ступінь Ph.D. в Гарвардському університеті, у віці 25 років, ставши наймолодшим доктором Гарварда[5]. Працював на посаді доцента, а потім професора та завідувача кафедрою клітинної та еволюційної біології Гарвардського університету. Став професором біології в Університеті Афін і в університеті Криту, директором Інституту молекулярної біології та біотехнології в Іракліоні і в період з 1993 по 2005 рік — директором Європейської молекулярно-біологічної лабораторії[6][7]. Від 2005 року — професор в Імперському коледжі в Лондоні. З 2008 року по 1 березня 2010 року був першим президентом Європейської дослідницької ради[8]. Від 2010 року залишився почесним президентом Ради.

Почесний професор Гейдельберзького університету[9], член Лондонського королівського товариства, Папської академії наук, Французької академії наук, Національної академії наук США (з 1982 року). 2008 року на знак визнання його внеску у розвиток медико-біологічних досліджень в Європі удостоєний 25-го ювілейного спеціального призу від Фонду Луї-Жана[10].

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]