Фоє

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Фоє вар'єте «Фолі-Бержер», Париж
Фоє Штутгартської державної опери

Фоє́[1][2] (застаріле — фойє́[Зауваж. 1][4]; фр. foyer, букв. — «вогнище, осередок») — великий передпокій у громадській будівлі (театрі, кінотеатрі, опері, філармонії, будинку культури та ін.), розташований біля глядацької, концертної чи іншого призначення зали. Фоє призначене для відпочинку глядачів, зустрічей перед початком спектаклю або ж під час антрактів (перерв), а також для урочистостей і самостійних культурних заходів (наприклад, зустрічей з художниками, акторами тощо).

Зазвичай фоє — це велика, спеціальна зала, обладнана меблями для відпочинку. Також як фоє може слугувати великий коридор, що оточує головну залу. Фоє може прикрашати постійна виставка, пов'язана з діяльністю закладу, або ж тимчасові експозиції (як-от витвори мистецтва).

Див. також[ред. | ред. код]

Зауваження[ред. | ред. код]

  1. Написання за правописом 1993 року, який утратив чинність 30 травня 2019. Упродовж перехідного періоду тривалістю п'ять років, використання норм правопису 1993 року не вважається помилковим.[3]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Український правопис 2019 року (PDF). 15 жовтня 2019. Архів оригіналу (PDF) за 17 вересня 2019. Процитовано 21 жовтня 2019.
  2. Фоє // «Словники України» online / Український мовно-інформаційний фонд НАН України.
  3. «Перехідний період для нової редакції українського правопису триватиме п'ять років», — Максим Стріха. dn.gov.ua. Процитовано 30 вересня 2020.
  4. Український правопис 1993 року (PDF). Архів оригіналу (PDF) за 29 серпня 2021.