Франкфуртський зоопарк

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Франкфуртський зоопарк
Франкфуртський зоопарк

Франкфуртський зоологічний сад ( нім. Zoologischer Garten Frankfurt Zoologischer Garten Frankfurt) займає площу в 13 гектарів у центрі Франкфурта і є одним з найбільших зоопарків Німеччини.

Історія[ред. | ред. код]

На початку 1850-х рр. з ініціативи жителів міста було створено Зоологічне товариство. Франкфуртський зоопарк, другий зоопарк в Німеччині, відкрився у 1858 році і був побудований на пожертви городян. Спочатку зоопарк розташовувався на околиці міста і тому не користувався популярністю. У лютому 1874 року всі звірі були перевезені на нове місце.

У період Першої світової війни доходи зоопарку сильно впали і він прийшов у занепад. Слід відзначити особливу роль зоопарку в русі за збереження зникаючих видів, директор Франкфуртського зоопарку Курт Примеліт став першим президентом створеного в 1923 році «Міжнародного Товариства по збереженню зубрів». Друга світова війна мала для зоопарку фатальні наслідки: масовані бомбардування союзників в ніч на 18 березня 1944 року знищили майже всі будівлі зоопарку і зоологічного товариства.

1 травня 1945 року директором зоопарку був призначений знаменитий німецький зоолог Бернард Гржимек . Гржимек доклав чимало зусиль для відтворення зоопарку.

Всесвітню славу принесли Франкфуртському зоопарку успішні спроби розмноження в неволі всіх чотирьох видів людиноподібних мавп. У павільйоні мавп до справжнього моменту з'явилися на світ 100 дитинчат горили, орангутанга, шимпанзе і бонобо. Найбільші людиноподібні мавпи - рівнинні горили - живуть у вольєрі, оточеній бронестеклом, що дозволяє безперешкодно спостерігати за мешканцями джунглів.

Інтернет-ресурси[ред. | ред. код]