Франс Пурбус Молодший

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Франс Пурбус Молодший
«Члени Паризького магистрату». 1616 рік.
Народився1569(1569)
Антверпен
Помер9 лютого 1622
Париж
КраїнаГабсбурзькі Нідерланди
Діяльністьхудожник
ВчителіФранс Пурбус старший
Відомі учніЮстус Сустерманс
Жанрпортрет
Magnum opusPortrait of Philip III, King of Spaind, Margaret of Austria, Consort of Philip IIId і Albert VII, Archduke of Austriad
Конфесіякатолицтво
РідПурбус
БатькоФранс Пурбус старший
МатиSuzanna Florisd
Діти1 донька

Франс Пурбус Молодший (Frans Pourbus II; 1569, Антверпен — 9 лютого 1622, Париж) — фламандський художник-портретист, представник Північного Відродження.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Походив з мистецького роду Пурбус. Син Франса Пурбуса Старшого, онук Петера Пурбуса. Народився у м. Антверпен, де родина мала художню майстерню, близько 1569 року. Спочатку навчання у батька, перейнявши низки його манер. Після смерті останнього у 1581 році перебирається до діда Петера Пурбуса, що мешкав у Брюгге.

У 1584 році стає самостійним майстром. У 1591 році був зарахований до Гільдії художників Св. Луки. Доволі швидко стає відомим портретистом, отримує численні замовлення від буржуазії Антверпена. У 1592 році до нього надходять замовлення від представників іспанської адміністрації у Брюсселі. А у 1599 році робить портрет намісника Нідерландів ерцгерцога Альбрехта Австрійського та Ізабелли Іспанської.

У 1600 році здійснив поїздку в Інсбрук, Турин, Рим і Париж. Водночас працює над великим замовленням Вінченцо I, герцога Мантуї. За протекції роду Гонзага опиняється у супроводі французької королеви Марії Медічі. З цього моменту до кінця життя оселяється у Парижі. Незабаром стає придворним художником короля Людовика XIII. Помер у 1622 році.

Творчість

[ред. | ред. код]

На початку творчості наслідував манері батька та Франса Флоріса. З часом розвинув власний стиль. Поступаючись своєму батькові в теплоті колориту і соковитості пензля, проте проявив себе вельми вправним майстром.

Найбільш вдалі його твори — «Таємна вечеря», «Св. Франциск, який одержує стигмати Христові», «Портрет Генріха IV», «Портрет Марії Медичі», «Чоловічий портрет», «Убитий Генріх IV на парадному смертному ложі».

Родина

[ред. | ред. код]

1. Коханка — Еливета Франкен

Діти:

  • Єлизавета

Обрані твори (галерея)

[ред. | ред. код]
Франс Пурбус молодший. «Таємна вечеря»

Див.також

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Huvenne, Paul, Pieter Pourbus, meester-schilder 1524–1584, Brugge, 1984.
  • van Puyvelde, Leo; van Puyvelde, Thierry (1971). Flemish painting, the age of Rubens and Van Dyck. McGraw-Hill. p. 152.

Посилання

[ред. | ред. код]