Французький квартал (Новий Орлеан)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Бурбон-стріт, центральна вулиця Французького кварталу.

Французький квартал (англ. French Quarter, фр. Vieux Carré) — найстаріша частина Нового Орлеана.

Історія[ред.ред. код]

З ростом Нового Орлеана, довгий час місто розширювався навколо Французького кварталу. Серед франкофонів Нового Орлеана квартал відомий як Vieux CarréСтара місцевість, Старий кут»). Сьогодні мешканці міста називають його просто «Квартал»[1]. Центральна і одна з найвідоміших вулиць кварталу — Бурбон-стріт (фр. Rue Bourbon).

У 1788 році пожежа пошкодила або знищила більшість будівель Кварталу. У 1794 році інша пожежа також пошкодила багато споруд. З покупкою американцями Луїзіани, в місті з 1804 року стали селитися англофони, в результаті чого Новий Орлеан став швидко розширюватися. Наприкінці XIX століття в районі Французького кварталу стали заселятися вихідці з Ірландії та Італії.

Французький квартал — одне з найважливіших історичних місць в освоєнні європейцями Луїзіани. 21 грудня 1965 він став Національним історичним пам'ятником, а 15 жовтня 1966 Квартал був внесений до Національний реєстр історичних місць США[2][3].

Сучасність[ред.ред. код]

В 2000 у на території Французького кварталу проживало 4176 чоловік[4]. У 2005 році ураган Катріна завдав Новому Орлеану значної шкоди, але руйнування в Кварталі були менш важкими[5].

Основні визначні пам'ятки[ред.ред. код]

Бурбон-стріт, Канал-стріт, площа Джексона, Собор Святого Людовіка. Також Французький квартал дав початок костюмованій виставі Марді Гра.

Примітки[ред.ред. код]