Французький райграс високий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Французький райграс високий
Glanshaver bloeiwijze Arrhenatherum elatius.jpg
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Однодольні (Monocotyledon)
Клада: Комелініди (Commelinids)
Порядок: Тонконогоцвіті (Poales)
Родина: Злакові (Poaceae)
Підродина: Мітлицевидні (Pooideae)
Рід: Французький райграс (Arrhenatherum)
Вид:
Французький райграс високий (A. elatius)
Біноміальна назва
Arrhenatherum elatius

Францу́зький райгра́с висо́кий[1], або райгра́с висо́кий[2] (Arrhenatherum elatius) — вид трав'янистих рослин родини тонконогові (Poaceae).

Опис[ред. | ред. код]

Багаторічник розміром 60–130(180) см. Волоть 10–30 см завдовжки, стисла. Колоски 8–11 мм завдовжки, 2-квіткові. Листки плоскі, довжиною 10–40 см, 4–10 мм завширшки. Язичок 0,5–2 мм довжиною. 2n=28.

Поширення[ред. | ред. код]

Північна Африка: Алжир, Марокко; Кавказ: Азербайджан, Вірменія, Грузія, Росія; Азія: Туркменістан, Кіпр, Іран, Ірак, Ізраїль, Йорданія, Ліван, Сирія, Туреччина; Європа: Білорусь, Естонія, Латвія, Литва, Молдова, Україна, Австрія, Бельгія, Чехія, Німеччина, Угорщина, Нідерланди, Польща, Словаччина, Швейцарія, Данія, Фінляндія, Ісландія, Ірландія, Норвегія, Швеція, Велика Британія, Албанія, Болгарія, Хорватія, Греція, Італія, Румунія, Сербія, Словенія, Франція, Португалія, Іспанія. Вид введений в Північну й Південну Америки, Австралію, Нову Зеландію, ПАР, Японію, Корею.

Середовище проживання: грубі трав'янисті місця, узбіччя доріг, огорожі, морський пісок і галька, пустир.

В Україні росте на луках, лісових галявинах, узліссях і вирубках, біля доріг, у парках і садах; нерідко культивується як корм — у Лісостепу і Карпатах досить часто; на заході гірського Криму зрідка; у Поліссі та Степу рідко[2].

Використання[ред. | ред. код]

Має господарське значення як високопродуктивна трава для заготівлі сіна. Велика рогата худоба не любить їсти його як зелений корм, оскільки він гіркий через сапоніни. Гарний для посіву в дещо посушливих місцях, оскільки може впоратися з посухою.

Галерея[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]