Франц Гюртнер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Франц Гюртнер
Franz Gürtner
Франц Гюртнер
рейхсміністр юстиції
 
Партія: НСДАП
Освіта: Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана
Народження: 26 серпня 1881(1881-08-26)
Регенсбург, Баварія, Німецька імперія
Смерть: 29 січня 1941(1941-01-29) (59 років)
Берлін, Третій Рейх
Громадянство: Німеччина
Нагороди:
Медаль принца-регента Луїтпольда
Залізний хрест 1-го класу
Залізний хрест 2-го класу
Військовий хрест «За заслуги» (Баварія)
Орден дому Гогенцоллернів з мечами
Почесний хрест ветерана війни (для учасників бойових дій)
Золотий партійний знак НСДАП

Медіафайли у Вікісховищі?

Франц Гюртнер (нім. Franz Gürtner; 26 серпня 1881, Регенсбург, — 29 січня 1941, Берлін) — рейхсміністр юстиції у кабінеті Гітлера.

Біография[ред. | ред. код]

Народився 26 серпня 1881 у Регенсбурзі в родині інженера шляхів сполучення. Вивчав право в Мюнхенському університеті. Учасник Першої світової війни, спочатку воював у Франції, потім служив в Палестині, нагороджений Залізним хрестом I та II ступеня. Після війни вів юридичну практику. У 1919 році вступив в Німецьку національну народну партію. Будучи міністром юстиції Баварії в 1922-32 рр., він захищав Гітлера, який здавався йому послідовним націоналістом. Гюртнер вступив в НСДАП тільки в 1937 році, але він завжди симпатизував нацистському руху. Саме він домігся порівняно м'якого покарання для Гітлера після провалу « Пивного путчу» 1923 року, сприяв його звільненню з в'язниці Ландсберга і переконав уряд Баварії легалізувати нацистську партію і дозволити Гітлеру виступати публічно.


У червні 1932 року Гюртнер був призначений на пост міністра юстиції в уряді фон Папена, а в наступному році зайняв цей же пост в першому уряді Гітлера. Після кривавих подій « Ночі довгих ножів» з ініціативи Гюртнера було прийнято постанову, що оголошувала дії Гітлера «справедливими, спрямованими на захист держави». На ньому лежить відповідальність за демонтаж старої юридичної системи, за забезпечення політики гляйхшалтунг і створення нацистських судів. На самому початку Другої світової війни Гюртнер заснував особливі військово-польові суди (Standgerichte), що вершили розправу над євреями і поляками на окупованій території Польщі. Гюртнер раптово помер в Берліні 29 січня 1941 року, після чого виникли припущення, що як юрист старої школи, він не був до кінця згоден з усім, що наказував робити, і існувала версія про те, що його смерть була насильницькою.

Нагороди[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]