Фрауке Петрі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Фрауке Петрі

Фрауке Петрі (нім. Frauke Petry; уроджена Фрауке Марквардт, нім. Frauke Marquardt; нар. 1 червня 1975(19750601) у Дрездені) — німецький політик, хімік та колишній підприємець; колишня лідер право-популістської партії Альтернатива для Німеччини.

Біографія[ред. | ред. код]

Петрі виросла у Бранденбурзі. В 1992 її сім'я переїхала в Бергкамен, що у Вестфалії. Петрі отримала свою першу освіту в Редінгському університеті за спеціальністю хімія в 1998, перед відвідуванням Геттінгенського університету.

У 2007 році Петрі заснувала власний бізнес, PURinvent. Компанія розташовувалась в Лейпцизі і займалась виробництвом наповнень для шин з поліуретану.

З 2013 по 2015 була одним з трьох представників партії Альтернатива для Німеччини.

З 2015, після виходу з партії Бернда Луке, займає посаду спікера та одного з двух голів АдН.

У своїй партії вона представляє націонал-консервативну фракцію і підтримує праву ідеологію. У публічній заяві вона хвалила радикально правий анти-ісламський політичний рух ПЕГІДА за їхню общинність[1].

В січні 2016 вона стала об'єктом суперечок, коли заявила під час інтерв'ю з регіональною газетою Mannheimer Morgen, що німецька прикордонна служба «повинна використовувати вогнепальну зброю, коли необхідно» щоб «зупинити нелегальне перетинання кордону»[2].

Стосунки з Росією[ред. | ред. код]

Фрауке Петрі була неодноразово помічена у неофіційних та неоголошених візитах до Москви.[1] В німецькому політикумі вона та її партія відкрито вважаються прихильниками путінського режиму в Німеччині.

Кримінальна справа[ред. | ред. код]

17 серпня 2017 комітет з депутатського імунітету Ландтагу федеральної землі Саксонія одностайно проголосував за позбавлена депутатської недоторканності Фрауке Петрі по звинуваченню у кривосвідченні. Генеральна прокуратура Німеччини протягом місяців вела розслідування з приводу «кредитування» депутатських мандатів членами верхівки АдН. Петрі інкримінується, що під час розслідування вона та її колега по партії, віце-шеф правління Карстен Гюттер, багаторазово під клятвою давали свідчення, що протерічать дійсним фактам. В разі визнання Петрі винною в суді, згідно до Кримінального Кодексу ФРН. їй загрожує мінімум один рік позбавлення волі.[2]

Особисте життя[ред. | ред. код]

Вона одружена на пасторі, Свені Петрі та одночасно знаходиться в неформальному шлюбі з Маркусом Претцеллем[3]. У Петрі четверо дітей і вона живе у Таутенхайні, Саксонія.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]