Фрідріхштрассе

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Вокзал «Фридрихштрассе»

Залізничний вокзал «Берлін Фрідріхштрассе» — станція, що розташована на прямій залізничній гілці в Берліні біля перетину нею вулиці Фрідріхштрассе. У головній будівлі станції розташовані і обслуговуються підземні платформи метро (нім. U-Bahn Berlin) і міської електрички (нім. S-Bahn Berlin). Також станція обслуговує регіональні потяги «РБ» (нім. Regionalbahn) і швидкісні регіональні «RE» (нім. Regional-Express).

Завдяки своєму центральному розташуванню в районі Мітте, однією з головних вулиць (Фрідріхштрассе) і поблизу бульвару Унтер-ден-Лінден, Бранденбурзьких воріт та Рейхстагу станція має велике значення в туристичних перевезеннях, а також при обміні пасажирських потоків в транспортному русі міста.

Міські електрички (S-Bahn) та регіональні поїзди зупиняються на трьох платформах над землею А, B та C на естакаді міської залізничної лінії Берліну (нім. Stadtbahn), яка піднята над міськими вулицями. Це верхній рівень станції. Платформа Д розташована в тунелі станції (S-Bahn) Північ-Південь, знаходиться під землею, приблизно в місці східного берега річки Шпрее.

Платформа метро на лінії U6 знаходиться в східній частині станції, безпосередньо під вулицею Фрідріхштрассе. Крім того, південна сторона станції служить кінцевою зупинкою ряду трамваїв та автобусів Берлінської транспортної компанії.

Станція не має окремої зали для обслуговування, всі умови для реєстрації, розташування та відпочинку пасажирів в залах платформ траспортних ліній.

Посилання[ред.ред. код]