Фундація Форда

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Фундація Форда, іноді Фонд Форда (англ. Ford Foundation) — американський благодійний фонд, створений для, фінансування різних програм і проектів для підтримки демократії, зменшення бідності, сприяння міжнародній співпраці і розвитку людства. Штаб-квартира фонду знаходиться в місті Нью-Йорк. Президент фонду — Луіс Убіньяс.

Історія[ред. | ред. код]

Фонд Форда був заснований 15 січня 1936 р. Едселом Фордом, сином Генрі Форда, і двома директорами «Ford Motor Company». Перші роки Фонд базувався в штаті Мічиган і працював під керівництвом членів родини Форд і компаньйонів, надаючи фінансову підтримку таким організаціям, як Госпіталь Генрі Форда, Грінфілд-Вілледж, Музей Генрі Форда та ін. Після смерті Едсела Форда в 1943 р. і Генрі Форда в 1947 р., керівництво Фондом Форда перешло до старшого сина Едсела, Генрі Форду II. Із середини 1970-х рр. Фонд Форда не має ніякого відношення не до Ford Motor Company, не до сім'ї Фордів. Генрі Форд II, останній член сім'ї в раді директорів фонду, відмовився від участі в управлінні фондом у 1976 р.

Із 1952 по 1970 рр. фінансував освітню мережу телебачення National Educational Television (NET). У 1952 г. фонд відкрив свій перший міжнародний офіс в Нью-Делі, Індія, в 1976 р. надав допомогу при створенні Гремін Банку Мухаммада Юнуса, в Бангладеші. До кінця 1980-х рр. фонд почав надавати допомогу в боротьбі зі СНІДом.

Заснований в 1936 році як незалежна непідприємницька та недержавна організація.

ЛІтература[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]