Фундація регіональних ініціатив

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
«Фундація регіональних ініціатив»
(ФРІ)
Девіз Якщо не ми — то хто?
Дата заснування 28 липня 2002
Тип Всеукраїнська молодіжна громадська організація
Голова Надія Гранкіна
Члени 1062
Адреса Київ
Офіційний сайт http://fri.com.ua/

Фундація регіональних ініціатив (ФРІ) — всеукраїнська молодіжна громадська організація (ВМГО). Потужний центр підтримки молодіжного руху, молодіжних організацій та підготовки молодих лідерів в Україні.

Працює по всій території України з метою інституційного зміцнення молодіжного руху, навчання і забезпечення активних учасників об'єднань молоді, розвитку студентських та загалом молодіжних ініціатив.

На 19 березня 2017 року складається з 46 регіональних осередків, членами яких є 1062 молодих людей.

Сфери діяльності[ред.ред. код]

Молодіжна політика, міжнародна політика, громадське лобіювання, ресурси, публічне право, зовнішні новини, захист прав та лобіювання інтересів молоді, громадянське суспільство та недержавні організації, екологія, українське право, експертне опитування, гуманітарне право, політика, круглі столи, суспільство, вибори, право, громадська думка, консультації, регіональна політика, приватне право, законодавча влада, макроекономіка, тренінги, міжнародне право, конференції, семінари.

Фокусуючи свою увагу на молоді, ФРІ реалізовує і далеко не молодіжні проекти. Так, під час президентських виборів ФРІ здійснювало моніторинг виборчої кампанії, просвітницько-мобілізаційні кампанії, перевірку списків виборців тощо. Але самою реалізацію навіть таких складних проектів займається в організації тільки молодь.

Історія створення[ред.ред. код]

Передумови[ред.ред. код]

Створення «Фундації регіональних ініціатив» збігається в часі з періодом становлення сучасного активного молодіжного громадського руху в Україні. Практично до кінця 1998 року молодіжні організації існували в Україні переважно у формі певних асоціацій, скаутських організацій або партійних молодіжних крил, а також організацій, що боролися за становлення України як незалежної держави.

Молодіжними питаннями час від часу займалися також інші громадські організації, але робота з молоддю для них була лише одним із багатьох (часто ситуативних) напрямків роботи, а не основною концепцією.

У той же час громадському секторі абсолютно незаповненою залишалася ніша власне членських молодіжних організацій, які б з одного боку — брали активну участь у громадському житті, реалізовували певні соціальні проекти, не боялися висловлювати думку з приводу соціальних і політичних процесів, що відбувалися в країні, а з іншого — були б незалежними, не підпорядкованими конкретним політичним силам чи партіям.

Тому було вирішено створити структуру, яка основним своїм завданням ставитиме не тільки роботу з молоддю та реалізацію проектів орієнтованих на молодь, але й досягнення інституційного зміцнення всіх об’єднань молодих людей в ім’я процвітання країни в якій буде відбуватися їхнє доросле життя. 

Заснування[ред.ред. код]

28 липня 2002 року в Ужгороді активісти молодіжного громадського руху заснували нове об'єднання — Фундацію регіональних ініціатив (ФРІ). За два роки діяльності ФРІ вийшла завдяки своїй згуртованості, активності та впливовості на провідні позиції в молодіжному житті України. Переважну більшість членів організації представлена студентською молоддю. Чимало в ній також учнів старших класів та усіх, хто відчуває себе молодим та ініціативним незалежно від віку.

Участь у Помаранчевій революції[ред.ред. код]

Січень 2003 року — стала ініціатором створення та вступила до Коаліції молоді Закарпаття «Наша Україна», створення «помаранчевого» іміджу організації.

В ході президентських виборів 2004 року ФРІ підтримала опозиційні сили, виступаючи проти кандидата Віктора Януковича.

Утворення ВМГО[ред.ред. код]

17 жовтня 2004 року — створення ВМГО (Всеукраїнської громадської організації). Головою ВМГО ФРІ був обраний один з ініціаторів і засновників організації — Олександр Солонтай.

2005 рік — ФРІ проводить свою діяльність так, щоб імідж «помаранчевої» організації залишився в історії 2004-го року, щоб показати свою відкритість для усіх молодих людей, незалежно від їх політичних поглядів, активно починається розбудова осередків ФРІ в усіх регіонах України.

6 березня 2007 року — реєстрація ВМГО ФРІ

Участь у Революції Гідності[ред.ред. код]

Активісти ФРІ були активними учаниками Революції гідності. Були співорганізаторами ініціативи Євромайдан СОС, відповідали за правову безпеку учасників акцій протесту.

Сьогодні у ФРІ домінує ідеологія «полісі» (англ. «policy»[1]) — організація контролює діяльність представників влади, на владу при цьому не претендуючи. Тому зараз у лавах ФРІ молодь різних, часом навіть діаметрально протилежних політичних поглядів, а також аполітична молодь.

Cтруктура[ред.ред. код]

FRI MAP 032016.jpg

Керівництво ВМГО ФРІ[ред.ред. код]

Новий склад керівництва організації, обраний на Звітно-виборчій конференції 18-19 березня 2017 року.

Голова ВМГО ФРІ — Надія Гранкіна.

Заступники голови ВМГО ФРІ — Сінавер Сейтумеров, Дмитро Бабак.

Рада Старійшин ВМГО ФРІ — Дмитро Дядик, Юлія Дуб, Богдан Чумак, Віталій Селик, Олександр Швець.

КРК ВМГО ФРІ (Контрольно-ревізійна комісія) — Микола Геркалюк, Катерина Дейнека, Василь Шмальцер, Аліна Тимофєєва, Дмитро Головченко, Артем Кривуля

Голови ВМГО ФРІ[ред.ред. код]

До офіційної реєстрації ВМГО ФРІ, організацію очолював Олександр Солонтай, а його заступником був Олександр Коваль.

Роки Голова Заступники
1 2004-2007 Олександр Солонтай перший зам — Світлана Гаращенко, Віталій Шабунін, Руслан Рохов
2 2007-2010 Віталій Шабунін Євген Демченко, Максим Кицюк, Володимир Феськов, Андрій Шекета, Микола Ковальчук
3 2010-2012 Євген Демченко Антон Делікатний, Дмитро Дядик, Максим Кицюк, Антон Голобородько
4 2012-2014 Максим Кицюк Дмитро Дядик, Юлія Дуб, Марія Іванник
В.О. 30.11.2012-02.2014 Михайло Каменєв Дмитро Дядик, Юлія Дуб, Марія Іванник
5 2014-2016 Руслана Коренчук Надія Ваць, Надія Гранкіна, Дмитро Дядик, Марічка Іваник, Василь Кулевчук
6 2016-2017 Олександра Білязе Богдан Чумак, Надія Гранкіна, Христина Жук
7 2017- Надія Гранкіна Сінавер Сейтумеров, Дмитро Бабак

Рада Старійшин ВМГО ФРІ[ред.ред. код]

Обирається серед членів ФРІ, що мають третій ступінь членства, раз на півтора роки. Одна людина не може бути членом Ради Старійшин більше, ніж 2 каденції. 30 жовтня 2005 року головою Ради Старійшин на зборах Ради керівників ФРІ у Києві було обрано Андрія Шекету.

роки голова склад
1 2006-2007 Вячеслав Гусєв, Анна Безноєва
2 2007-2008 Віталій Шабунін
3 2008-2010 Олександр Солонтай Таміла Ташева, Марина Цапок, Юлія Татенко, Віталій Шабунін
4 2010-2011 Віталій Шабунін (Володимир Феськов) Євген Демченко
5 2011-2012 Михайло Лебедь Ірина Білик, Євгенія Малих, Марина Цапок
6 2012-2014 Юрій Сулима Євген Демченко, Руслана Коренчук, Тарас Малий, Михайло Каменєв.
7 2014-2016 Євген Бондаренко Вікторія Старченко (Вікторія Топол), Наталія Кутняк, Юлія Дуб (Михайло Джогола), Богдан Чумак (Михайло Камєнєв)
8 2016-2017 Віталій Селик (Вікторія Старченко) Юлія Дуб, Дмитро Дядик, Олександ Швець (Іван Швая), Богдан Чумак
  •  — у дужках зазначені члени Ради Старійшин, які не допрацювали до кінця каденції і були переобрані.

Проекти ВМГО ФРІ[ред.ред. код]

ВМГО ФРІ проводить багато проектів для молоді. Проекти здебільшого освітнього та розважального характеру.

Літні ФРІ табори[2]. Щорічно проводиться більше 20 літніх освітньо-мотиваційних таборів.

Всеукраїнський рух Твоя Країна" — це кількаденні поїздки з насиченою програмою до обраного тобою міста. Неординарні екскурсії, тренінги та ігри, зустрічі з відомими журналістами, митцями, бізнесменами, кав'ярні, музеї та театри, а також нові друзі, знання та яскраві враження! Сторінка проекту: https://vk.com/tvojakrajina

Кожен осередок ВМГО ФРІ проводить розмовні клуби англійскої, киновечорниці, базові школи, школи з медіа, бізнесу та прав людини.

Деякі структурні підрозділи ВМГО ФРІ[ред.ред. код]

Освітня служба — очолює Яна Ніколенко;

Медіа служба — очолює Анна Соха;

Міжнародна служба — очолює Марина Тужанська;

Секретаріат — очолює Олександра Захарова;

HR-служба — очолює Анастасія Максюра;

Служба фандрейзингу — очолює Костянтин Ічко;

Правозахисна служба — очолює Альона Романова.

Символіка ФРІ[ред.ред. код]

Логотип[ред.ред. код]

Сучасний логотип ФРІ у 2013 році розробив дизайнер та бренд-букер Олександр Мельник

Прапор[ред.ред. код]

Гімн[ред.ред. код]

На разі в організації немає офіційного гімну.

У 2010 році як один з варіантів гімну для ФРІ український гурт Тартак записав пісню «Хто Ти Є?», яка вийшла того ж року у альбомі Опір матеріалів. Зокрема, приспів пісні звучить так:

Хто ти є? З якої фундації? Маєш якісь рекомендації?

Пізніше пропозицію головної пісні організації записала Ксенія Призіглей — «Гімн ФРІ», але на разі його так і не прийняли офіційно.

15 абзаців про ФРІ[ред.ред. код]

1. Молодь об'єдналася в організацію ФРІ, щоб впливати на майбутнє України. Члени ФРІ — це вільні, молоді люди, що займають активну життєві позицію у своїх містах та районах, регіонах і країні загалом. ФРІ захищає інтереси молоді, і є однією з найпотужніших молодіжних організацій.

2. ФРІ — це свобода. Організація має статус незалежної всеукраїнської молодіжної громадської організації, самостійно обирає своє керівництво, яке підпорядковується тільки членам організації. Члени організації допомагають один одному і становлять товариство, актив, або як ще нас називають між собою — середовище.

3. Члени ФРІ не бояться політики, а навпаки творять її складову — молодіжну, але разом з тим ФРІ не належить до жодної політичної партії, не підтримує жодного партійного лідера, не бере участі у виборах як сторона виборчого процесу. Для боротьби за владу потрібно вступати до партій, а молодіжна організація може дати лише підготовку, рівно як і для бізнесу, культури, науки тощо.

4. Члени ФРІ — це лідери молоді, вони виражають думки молоді та ідеї, бажання та сподівання. ФРІ-шники намагаються говорити від імені молоді як соціальної групи, висловлюючи її реальні побажання. Кожний член організації, працюючи у ФРІ, здобуває лідерські якості для себе особисто, але організація працює для суспільства. Мета Фундаторів — суспільне служіння.

5. ФРІ вдалося створити мережу з власних 52-ох міських та районних організацій у 26 регіонах (області, Крим, місто Київ) будучи присутніми практично по всій карті України. Широка регіональна мережа дозволяє нам реалізовувати всеукраїнські проекти та спілкуватися в рамках всієї країни.

6. ФРІ допомагає різним молодіжним організаціям та органам студентського і учнівського самоврядування. Серед партнерів ФРІ найсильніші молодіжні об'єднання України. Крім того, ФРІ має дружні організації-партнери в багатьох країнах світу, у тому числі в сусідніх — Білорусь, Росія, Польща, Словаччина, Молдова, Угорщина. Але основні зусилля ФРІ направлені на Україну, на роботу з молодими українцями. ФРІ — це ресурсний центр для інших організацій.

7. Основа ФРІ — це молоді підприємці і бізнесмени, студенти і молоді науковці, політологи і молоді політики, члени професійних громадських організацій та депутати. Середній вік члена організації — 21-23 роки. Серед членів організації є учні, а також працююча молоді і молоді родини віком до 35 років.

8. Бути Фундатором — почесно. Кожний Фундатор вкладає у розвиток України частинку свого часу, коштів, інформації, зв'язків, добровільної праці тощо. Разом з тим, все що робиться — то тільки на добровільній основі, тільки по власному бажанню та переконанню. Реалізовуються тільки ті проекти, які подобаються Фундаторам та ними активно підтримуються.

9. ФРІ реалізує регіональні ініціативи та низку національних проектів, серед них — «Наше кіно», «Фонд підтримки бібліотек», «Наша музика», табір «Лідер» під горою Говерла, «Крок до лідерства» тощо. На різноманітні акції та заходи в рамках місцевих проектів молодь з одних міст приїжджає в інші міста. Кожний член ФРІ набагато більше бачив реальної України ніж просто молода людина.

10. Для всього світу загалом, та молоді зокрема, в Інтернеті Фундаторами створений інформаційний сайт — Вільний Молодіжний Портал — http://fri.net.ua, де знаходиться багато різноманітної інформації про молодь і для молоді, можна знайти різноманітні можливості та оголошення, анонси, запрошення.

11. На данний момент в Україні в різних формах активності задіяними є приблизно 150 тис. молодих людей віком з 14 до 35 років. Це дуже мало, адже молоді в Україні 15 млн. Одним з наших стратегічних завдань є збільшити кількість молодих активістів суспільного життя, до 450 тис. Для цього ми розробляємо і подаємо, пропагуємо цікаві молодіжні ініціативи — молодіжний туризм, семінари, тренінги, табори, альтеративні форми дозвілля у вигляді ділових ігор тощо.

12. Фінансується діяльність ФРІ і відбувається процес забезпечення іншими ресурсами, за рахунок спонсорської допомоги українського бізнесу, пожертв Фундаторів, допомоги інших громадських організацій, членських внесків та міжнародної-технічної допомоги. Найбільше Фундатори завдячують підприємцям та благодійникам.

13. Наші гасла — активність, нові друзі і враження, саморозвиток — в ім'я майбутнього України.

14. Проекти що реалізовуються — «Молодіжна варта» перша в історії України моніторингова кампанія щодо інтересів молодого виборця, яка однаково ставиться до усіх політичних сил, оскільки є позапартійною, та «Молодіжний рейтинг року».

15. ФРІ — майбутнє України.


Пост-фрішники[ред.ред. код]

З 2002 року членами ФРІ були понад 5 тисяч молодих людей з усіх регіонів України. Більшість з них після відходу від активної діяльності в організації успішно реалізувались у житті. Зокрема цьому сприяв позитивний досвід набутий у ФРІ. Пост-фрішники ставали відомими політиками, громадськими діячами, правозахисниками, розробниками, організаторами, та просто професіоналами своєї справи.

Відомі пост-фрішники[ред.ред. код]

Політики[ред.ред. код]

Олександр Солонтай — засновник та один з лідерів політичної партії Сила людей. Екс-депутат Ужгородської міськради(2002—2006) та Закарпатської облради(2006—2010).

Руслан Рохов — засновник програми Школа мерів, радник мера міста Миколаїв з 2015 року.

Андрій Шекета — голова Міжгірської РДА з 2015 року, депутат Закарпатської облради (2006—2010).

Ярослав Гінка — народний депутат України 7-го скликання.

Руслан Марцинків — народний депутат України 7-го скликання, 5-й мер міста Івано-Франківськ з 2015 року.

Соломія Бобровська — заступник губернатора Одеської області Міхеіла Саакашвілі з липня 2015 року.

Назар Зелінка — депутат Тернопільської міської ради VII скликання з 2015 року.

Іван Кліпа — директор київського КП «Благоустрій» КМДА з 2014 року.

Громадські активісти[ред.ред. код]

Дар'я Каленюк — виконавчий директор Центру протидії корупції.

Віталій Шабунін — голова правління Центру протидії корупції.

Олександр Ушкалов — український письменник, піарник.

Ігор Зарудко — український письменник (поет, прозаїк), громадський та культурний діяч.

Віктор Гурняк — фотограф, засновник фотоагенства LUFА, доброволець Айдару. Загинув у бою, захищаючи Батьківщину під час АТО, 19 жовтня 2014 року у селищі Сміле, Луганської області. Посмертно нагороджений орденом «За мужність» III ступеня. Почесний громадянин міста Тернопіль.

Світлана Гаращенко — національний експерт проекту Гендерне бюджетування в Україні.

Юрій Юзич — громадський активіст, співголова всеукраїнського «Пласту»

Підприємці[ред.ред. код]

Микола Ковальчук — медіа-експерт, директор ужгородської телерадіокомпанії «Перший кабельний».

Олександр Акименко — співзасновник та керівник інтернет-проекту «Платформа»[3].

Зураб Кантарія — засновник підприємства Велокава, кандидат у мери Тернополя.

Євгенія Малих — керівник ІТ-чемпіонату розробників UA Web Challenge, співзасновниця SMM.Football та школи інтернет-маркетингу ЕМРО.

Олександр Коваль — засновник та керівник інтернет-порталу «Турінформ Закарпаття».

Максим Кицюк — підприємець у сфері ІТ-послуг, PR & Communications менеджер у ADRA[en] Ukraine, співзасновник[4] ГО "Центр «Антикорупційна Платформа», учасник української команди OCCRP[en].

Євген Демченко — підприємець у сфері ІТ-послуг, засновник Всеукраїнського руху «Твоя країна», розробник україномовної версії ВКонтакте.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Неприбуткові організації Це незавершена стаття про неприбуткову організацію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.