Фуросікі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Фуросікі (яп. 風 呂 敷) - буквально перекладається як «банний килимок» і являє собою квадратний шматок тканини, який використовувався для загортання і перенесення предметів будь-яких форм і розмірів.

За старих часів в японських лазнях (о-фуро) було прийнято ходити в легких бавовняних кімоно, які відвідувачі приносили з собою з дому. Той, хто купався також приносив спеціальний килимок (сікі), на якому стояв, поки роздягався. Переодягнувшись в «банне» кімоно, відвідувач обертав свій одяг килимком, а після лазні загортав в килимок мокре кімоно, щоб донести його до будинку.

Таким чином, килимок для лазні перетворився в багатофункціональну сумку. Легкість згортання і міцність стали визначальними в підході до вибору тканини для фуросікі. Товсті тканини поступилися місцем більш тонким і міцним. Поступово більшість фуросики стали виготовляти з бавовняних тканин. Сьогодні фуросики роблять з бавовни, шовку і змішаних тканин, зі стороною 40-80 см.

Фуросікі дуже зручний в застосуванні: тканина приймає форму предмета, який ви завертаєте, а ручки дозволяють легко перенести вантаж. Крім того, подарунок, загорнутий не в жорстку папір, а в м'яку багатошарову тканину, набуває особливої ​​виразності.

Найбільше поширені фуросікі зі стороною 45 см і 68-72 см, хоча не існує стандартизованих розмірів: вони можуть коливатися від носових хусток до розмірів спальної білизни.

Посилання[ред. | ред. код]