Футбол на літніх Олімпійських іграх 1936

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Олімпійський футбольний турнір 1936 року пройшов на Олімпіаді в Берліні. Турнір, як і всі Олімпійські ігри відбувались на фоні політичного на міждержавного напруження, що відбувалось в той час в Європі та світі.

Переможцем турніру стала команда Італії. З точки зору історії футболу, представництво на турнірі постраждало також через проведення Чемпіонату світу з футболу.

Проведення першого чемпіонату світу з футболу 1930 року, який був одною з причин відсутності футбольного турніру в програмі Ігр 1932 року, призводить до девальвації престижу футбольного турніру Олімпіади. Країни будуть відтепер допускати грати своїх найкращих гравців на Чемпіонати світу, а на Олімпіади будуть приїзжати аматори.,

Відновлення олімпійського футбольного турніру в 1936 році було забезпечено тому, що німецькі організатори були впевнені, що це підніме пристиж Ігр в Берлині. Крім того Німеччина була одним з фаворитів. Крім того, перші невдачі національної збірної не відштовхнули вболівальників від турніру, й матчі за бронзові й золоті медалі Ігор подивилось вцілому 195 000 чоловік.

Учасники[ред.ред. код]

Призери
1-е місце 2-е місце 3-є місце
Італія Італія Австрія Австрія Норвегія Норвегія


Фінал[ред.ред. код]

16 серпня 1936
Італія Італія 2:1 (д.ч.) Австрія Австрія Берлін
Фроссі (70, 92) Кайнберґер (80)
Склади команд у фінальній грі
Італія Італія Австрія Австрія
Бруно Вентуріні, Альфредо Фоні, П'єтро Рава, Джузеппе Бальдо, Акілле Піччіні, Уго Локателлі, Аннібале Фроссі, Ліберо Маркіні, Серджо Бертоні, Карло Б'яджі, Франческо Габріотті Еді Кайнберґер, Ернст Кюнц, Мартін Карґль, Антон Кренн, Карл Вальмюллер, Макс Гофмайстер, Вальтер Верґінц, Адольф Лавдон, Клемент Штайнмец, Карл Кайнберґер, Франц Фухсберґер

Посилання[ред.ред. код]