Фу-винищувачі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Foofighter.png

Фу-винищувачі (англ. Foo fighters) — термін для позначення загадкової появи непізнаних літаючих об'єктів або незвичайних атмосферних явищ, що спостерігалися на європейському та тихоокеанському театрах військових дій під час Другої світової війни. Термін Foo fighters (укр. Фу-винищувачі) використовувався льотчиками країн антигітлерівської коаліції у 1939-1945 роках (на них приходиться пік явища, проте воно спотерігалося і у передвоєнні, і в післявоєнні роки).

Спочатку терміном «Foo fighters» позначався певний тип об'єктів, вперше описаний 415 тактичною винищувальною ескадрильєю, але згодом так стали називати всі НАЯ цього періоду.

Інформація про них з'явилася в офіційних джерелах з листопада 1944 року. Спочатку союзники припускали, що вони є секретною зброєю ворога, але повідомлення про них не припинилися після закінчення війни, до того ж надходили і з країн Осі. Майкл Свордс пише: «У перебігу всієї Другої світової війни льотчики союзників дуже серйозно ставилися до всіх цих об'єктів. Звіти про них були представлені настільки серйозним ученим, як Девід Гріггс, Луїс Альварес і Говард Робертсон, але й вони не змогли пояснити цей феномен. Велика частка інформації про них завжди була прихована військовою розвідкою».

Див. також[ред. | ред. код]