Фізик

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Альберт Ейнштейн, один з найвизначніших фізиків, який створив теорію відносності

Фíзик — людина що займається фізикою. Це слово може вживатися відносно науковця або відносно вчителя, студента тощо.

Науковці-фізики поділяються на теоретиків та експериментаторів. Фізики-теоретики за способом мислення посідають проміжне місце між фізиками-експериментаторами та математиками. Іноді деякі теоретикофізичні школи переплітаються з математичними, так що про їх представників стає важко сказати, хто вони — фізики чи математики.

Нагороди і премії[ред.ред. код]

Найвищою нагородою для фізика є Нобелівська премія, яка вручається, починаючи з 1901 року. Першу Нобелівську премію з фізики отримав Вільгельм Рентген у 1901 році за відкриття випромінювання, згодом названого його ім'ям.Останню нагороду отримав Валентин Іванович Лаврик.

Фізики на банкнотах[ред.ред. код]

На банкноті у 100 новозеландських доларів зображено Ернеста Резерфорда, лауреата Нобелівської премії з хімії за 1908 рік. На банкноті у 500 французьких франків 1998 року випуску було зображено подружжя французьких фізиків, нобелівських лауреатів, П'єра і Марі Кюрі. Марі Кюрі була також присутня на банкноті у 20000 польських злотих 1989 року випуску і 20 злотих 2011 року випуску. На звороті банкноти у 1 британський фунт стерлінгів 1984 року випуску було зображено Ісаака Ньютона, батька механіки і класичної фізики. Портрет творця теорії відносності, швейцарсько-американського фізика єврейського походження Альберта Ейнштейна було зображено на банкноті у 5 ізраїльських лір 1964 року випуску. На банкноті у 100 сербських динарів 2002 року випуску було зображено Ніколу Тесла, видатного американського фізика і винахідника сербського походження.

FRA-500f-anv.jpg Einstein paper money.jpg
500 французьких франків
1 фунт стерлінгів
5 ізраїльських лір
100 сербських динарів

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Вакуленко М. О. Російсько-український словник фізичної термінології / За ред. проф. О. В. Вакуленка (додаток: «Російсько-український фізичний словник»: Близько 6 000 термінів). — К., 1996. — 236 с.

Посилання[ред.ред. код]


Фізика Це незавершена стаття з фізики.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.