Філа бразилейро

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Філа бразілейро right-center
Fila brasileiro ppk9.jpg
Походження Бразилія Бразилія
Характеристики
Висота Пси: 65-75 см,
Суки: 60-70 см
Вага Пси: від 50 кг,
Суки: від 40 кг
Класифікація МКФ:
FCI 225
Стандарти породи
FCI [2 стандарт]
Пес свійський (Canis familiaris)


Бразильський філа, філа бразілейро, бразильський мастиф - велика робоча порода собак, виведена в Бразилії.

Історія[ред.ред. код]

Існує кілька версій появи породи філа бразілейро.

Перша версія стверджує що філа з'явилася в результаті схрещування мастифа, бладхаунда і англійського бульдога. Від мастифа філа успадкувала форму черепа і спини, від бладхаунда запозичила звисаючі складки шкіри, сумний погляд і гострий нюх, а від древньої породи бульдога їй дістався буйний темперамент і впертий характер.

Інша гіпотеза стверджує, що філа веде свій родовід від філа терсейренсе (породи, названої за назвою острова Терсейра, що входить до складу Анзорскіх островів). Зі сходженням на бразильський престол короля Дона Жуана VI, до Бразилії почали завозити популярного в ті роки англійської мастифа. У силу випадкових схрещувань з'являється метис філи терсейренсе і мастифа.

У 1938 році загальна пристрасть і любов до цієї породи об'єднала її шанувальників і цінителів у національний конгрес зі штаб-квартирою в Ріо-де-Жанейро. Всіх їх охоплюють пристрасть поліпшити породу. Зрештою в результаті схрещування кількох порід на протязі декількох століть без втручання фахівців з'явилася нова порода. Перший еталонний зразок був відібраний з великого числа претендентів в 1946 році. Рівно через 30 років, в 1976 році, була виведена нова версія породи, більш «деталізована», але без специфічних особливостей, характерних для конкретної породи[1].

Зовнішній вигляд[ред.ред. код]

Філа бразілейро - молосоідна порода з великим кістяком і великою кількістю складок шкіри. Стандарт породи вимагає, щоб зростання псів був від 65 до 75 см в холці, а вага щонайменше 50 кг. Суки трохи менше - від 60 до 70 см в холці при вазі від 40 кг.

Шерсть[ред.ред. код]

Шерсть філи бразілейро гладка і коротка. Дозволені всі однотонні забарвлення, за винятком білого, мишачо-сірого, плямистого і крапчастого. Філа повністю тигрового забарвлення може мати як світлі, так і темні смуги. На морді може бути чорна маска, але не обов'язково. Білі відмітини, не перевершують ¼ площі поверхні шкіри, відповідно до стандарту FCI, допустимі на лапах, грудях і кінчику хвоста, в інших місцях вони небажані. Останнім часом став допустимо чорне забарвлення.

Темперамент[ред.ред. код]

Філа бразілейро - відмінний охоронець для заміського будинку. Він не приховує свою недовіру до сторонніх і навіть на виставках прояв агресії по відношенню до судді не є приводом для дискваліфікації. У філи це закладено в генах, тому навіть бразильський стандарт породи радить суддям не доторкатися до собаки. Тим не менш, стандарт FCI дозволяє дискваліфікувати собаку за надмірну агресію, в основному, коли власник не достатньо контролює її в громадських місцях. Філа відома своєю відданістю родині та друзям, але ця порода не для кожного. Для філи необхідний впевнений, досвідчена людина, що володіє здоровим глуздом і має поняття про властиві породі якостях. Філа погано вписується в будинок, в якому буває занадто багато гостей, оскільки вона погано відноситься до сторонніх. Це справжня охоронна собака. Філи міцно прив'язані до господаря і членам його сім'ї і виявляють до них виняткову покірність і прагнення захищати. Можна сказати, що вони живуть для захисту тих, кого люблять, включаючи дітей і домашніх тварин. Вони дуже рідко довіряють стороннім. Більшість філа бразілейро сторонніх абсолютно не переносять. Попри це, філа - відмінна порода для всієї родини.

Юридичний статус[ред.ред. код]

У Великобританії, Ізраїлі та Норвегії [2] забороняється володіння філою бразілейро без спеціального рішення суду. У деяких штатах Австралії володіння філою заборонено або обмежено, також заборонений імпорт. У Новій Зеландії філи автоматично класифікуються як небезпечні собаки, що має на увазі заборону імпорту та кастрацію псів.

Примітки[ред.ред. код]

Тигр Це незавершена стаття із зоології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.