Філострат Старший

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Філострат Старший (200/190 - д/н) - давньогрецький письменник часів правління останніх римських імператорів з династії Северів та солдатських імператорів.

Життєпис[ред.ред. код]

Народився на о.Лемнос. Був родичем Філострата Афінського - чоловіком його доньки. Завдяки ньому отримав освіту й потрапив до Риму. Ймовірно саме родинній зв'язки допомогли Філострату Старшому влаштуватися у столиці імперії. Втім дуже замало відомостей про його життя.

З праць Філострата Старшого відомі лише дві - "Герої" (або "Розмови про героїв") та "Картини" ("Зображення").

В перше йдеться про міфи, що стосуються давньогрецьких героїв - учасників Троянської війни. Тут подається їх своєрідна біографія.

В праці "Картини" подається опис 64 картин різних малярів, які були представлені у невідомій галереї у м.Неаполь. Філострат дає не лише опис картин, а й їх історію з міфологічними поясненнями, критичні зауваження й аналіз. Разом з тим не вказується імена малярів. Ця праця дуже цінне джерело для знайомство з античним живописом. особливо щодо втрачених картин античних митців.

Джерела[ред.ред. код]

  • Côté, Dominique. "La figure d’Eschine dans les Vies des sophistes de Philostrate", Cahiers des études anciennes 42 (2005), p. 389-420.