Філістіон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Філістіон (427—347 рр. до н.е.) — визначний давньогрецький лікар, представник медичної школи Великої Греції.

Життєпис[ред.ред. код]

Народився ум.Локри (сучасна південная Італія) у родині лікарів. З дитинства він вивчав особливості лікування хвороб Незабаром став досить відомим серед локрійської знаті. Коли тиран Діонісій I одружився з Доріс, представницей найаристократичної родини Локр, то Філістіон був запрошений спочатку як особистий лікар Доріса, а потім самого Діонісія. З цього часу Філістіон мешкав у м.Сіракузи. тут він став листуватися з Платоном. Після смерті Діонісія I Філістіон продовжував займати посаду придворного лікаря при наступних тиранах м.Сіракуз.

Медицина[ред.ред. код]

Філістіон був не тільки практикуючим лікарем, а й теоретиком медицини. На погляди Філістіона значний вплив мали думки Емпедокла. Філістіон вважав, що людське тіло складається з чотирьох елементів - вода, вогонь, повітря, земля. З огляду на це й лікування людини повинно бути відповідним. Як між собою контактують та співвідносяться ці елементи, так й самопочуття людини, звідси й хвороби.

За деякими відомостями Філістіон написав два трактати про дієту, які згодом увійшли до книги "Корпус Гіппократа". Був винахідником механізму для лікування вивихів кінцівок. Також написав кулінарну книгу.

Джерела[ред.ред. код]

  • James Longrigg: Greek Rational Medicine. Philosophy and medicine from Alcmaeon to the Alexandrians. Routledge, London 1993, ISBN 0-415-02594-X, S. 104−113