Фінансист (роман)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Фінансист
The Financier
Financier.JPG
перше видання
Жанр роман
Автор Теодор Драйзер
Мова Англійська мова
Опубліковано 1912
Видавництво Harperd
Цикл The Trilogy of Desired
в «Гутенберзі» 1840

Фінансист — роман Теодора Драйзера, виданий 1912 року. Перша частина «Трилогії бажання», що складається з романів «Фінансист» (1912), «Титан» (1914) та «Стоїк» (виданий посмертно в 1947). В основу трилогії покладено історію життя Чарлза Єркса.[1]

В романі автор в образі свого героя, Френка Каупервуда (англ. Frank Cowperwood), показав непересічну та трагічну особистість в реальних обставинах американського життя 1860—1870-х років. Дія роману «Фінансист» відбувається в Філадельфії на фоні Громадянської війни. Більшість американців, захоплених патріотичними відчуттями, ідуть в армію, в той час як Френк Каупервуд цинічно висміює «бідняків, простаків та недолугих недоумків, що готові підставити свої груди під кулі» та так само цинічно використовує плоди перемоги Півночі над Півднем в Громадянській війні.

В романі «Фінансист» Френк Каупервуд, ще малопомітний та мало кому відомий, є нічим не гребуючим біржевим гравцем, що вступає в боротьбу з найбільшими біржовими воротилами і через нещасливий випадок цю боротьбу програє та потрапляє у в'язницю.

Після виходу з в'язниці Френк Каупервуд з новою енергією вдається до шахрайських фінансових махінацій та збагачується на них, після чого відправляється до Чикаго, тодішню Мекку злочинців та бізнесменів США.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Dreiser, Theodore (2006-02-26). The Financier: A Novel (English).