Фінансист (роман)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Фінансист
The Financier
Financier.JPG
перше видання
Жанр роман
Автор Теодор Драйзер
Мова Англійська мова
Видавництво Harper[d]
Опубліковано 1912
Наступний твір The Titan[d]
в проекті «Гутенберг» 1840

Фінансист — роман Теодора Драйзера, виданий в 1912 році; перша частина «Трилогії бажання», що складається з романів «Фінансист» (1912), «Титан» (1914) та «Стоїк» (виданий посмертно в 1947). В основу трилогії покладено історію життя Чарлза Єркса.

В романі автор в образі свого героя, Френка Каупервуда (англ. Frank Cowperwood), показав непересічну та трагічну особистість в реальних обставинах американського життя 1860—1870-х років. Дія роману «Фінансист» відбувається в Філадельфії на фоні Громадянської війни. Більшість американців, захоплених патріотичними відчуттями, ідуть в армію, в той час як Френк Каупервуд цинічно висміює «бідняків, простаків та недолугих недоумків, що готові підставити свої груди під кулі» та так само цинічно використовує плоди перемоги Півночі над Півднем в Громадянській війні.

В романі «Фінансист» Френк Каупервуд, ще малопомітний та мало кому відомий, є нічим не гребуючим біржевим гравцем, що вступає в боротьбу з найбільшими біржовими воротилами і через нещасливий випадок цю боротьбу програє та потрапляє у в'язницю.

Після виходу з в'язниці Френк Каупервуд з новою енергією вдається до шахрайських фінансових махінацій та збагачується на них, після чого відправляється до Чикаго, тодішню Мекку злочинців та фінансових воротил США.