Фінве

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Фінве
Finwë
Інформація
Титул Король Нольдорів в Амані
Родичі

Дружини: Міріель, Індіс

Діти: Феанор, Фінґольфін, Фінарфін
Раса ельфи-нольдори

Фінве (англ. Finwë) — у легендаріумі Дж. Р. Р. Толкіна очільник нольдорів під час мандрівки на захід од Куівієнену, Король Нольдорів в Амані, батько Феанора, Фінґольфіна та Фінарфіна., загинув од рук Моргота у Форменосі.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Аби убезпечити ельфів-квендів, валари вирішили прикликати їх у Валінор. Аби переконати їх, Ороме обрав серед квендів посланців, які підуть у Валінор і говоритимуть від імені своїх народів. Ними стали Інґве, Фінве та Ельве. Побачивши красу Валінору та світло Дерев вони повернулись в Середзем'я і переконали свої роди рушити вслід за Ороме. Проте багато хто і залишився. Таким чином відбувся перший розкол ельфів.  

Народ Фінве звався нольдорами («мудрими») і вони виступили другим рушенням. Оселившись в Амані разом з ваньярами (народом Інґве) і частиною телерів (народом Ельве), вони отримали назву Калаквенди (Ельфи Світла або Високі Ельфи).  

У Валінорі Фінве:  

  • правив у ельфійському місті Тіріон та був Королем нольдорів.
  • У часи Розквіту Благословенного Краю, Фінве побрався з Міріель (але йменували її Сірінде) і в нього народився Куруфінве (проте мати звала його Феанором — Духом Вогню) — найстарший та найулюбленіший син. Проте, змарнівши, Міріель відійшла і Фінве довго тужив за нею.  
  • Невдовзі Фінве взяв за другу дружину Індіс Прекрасну, яка походила з роду ваньярів. Вона породила йому двох синів — Фінґольфіна та Фінарфіна. Батькове одруження не втішало Феанора і він не вельми любив Індіс а також своїх зведених братів, тому він жив окремо. Причину нещастям, в яких Феанор відігравав провідну роль, чимало хто вбачає у внутрішніх чварах Дому Фінве, гадаючи що якби Фінве і далі тужив за Міріель і виховував єдиного сина, майбутньому лихові можна було би зарадити.  
  • Згодом, через чвари між братами, Феанору наказали не з'являтись в Тіріоні протягом 12 літ. Збудувавши твердиню Форменос, Феанор пішов у вигнання разом зі своїми синами. Фінве теж подався за сином, залишивши управління Тіріоном на Фінґольфіна.  
  • Невдовзі валари влаштували свято і Феанор поїхав, а Фінве залишився у Форменосі. Саме цим і скористався Моргот, який увійшов у Дім Феанора і убив Фінве, таким чином, проливши першу кров у Благословенному Краї: бо Фінве єдиний не кинувся тікати зі страху перед Пітьмою. Смерть батька стала однією з причин проголошення горезвісної клятви Феанором.  

Так закінчилось життя Короля нольдорів Фінве, батька трьох синів, які визначили долю Середзем'я.  

Дім Фінве

[ред. | ред. код]

Джерела 

[ред. | ред. код]
  • Толкін, Джон Рональд Руел. Сильмариліон/Перекл. з англ. Катерина Оніщук. — Львів: Астролябія, 2008