Фісун Олександр Анатолійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Олександр Фісун
Громадянство Україна Україна
Діяльність політолог, викладач університету
Відомий завдяки політична теорія, демократія і неопатримоніалізм, пострадянські трансформації, світ-системний аналіз
Alma mater Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна
Науковий ступінь доктор політичних наук
Заклад Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна
Звання професор

Олександр Фісун — український політолог, доктор політичних наук, завідувач кафедри політології та професор Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна.

Освіта і професійна діяльність[ред. | ред. код]

Навчався в Харківському державному університеті ім. О. М. Горького (1987 р. — закінчив відділення «Політична економія» економічного факультету, 1990 р. — аспірантуру, 1998 р. — докторантуру), з 1990 року працює в ньому[2].

У 2000 році спільно з Тетяною Журженко організував в Університеті Каразіна міжнародний науковий семінар «Світ-системна теорія і сучасні глобальні трансформації», присвячений 70-річчю Іммануїла Валлерстайна. Семінар був одним із перших спеціальних обговорень світ-системного підходу в академічних спільнотах України та Росії[3]

З 2003 р. — засновник і науковий редактор Альманаху порівняльних досліджень політичних інститутів, соціально-економічних систем і цивілізацій «Ойкумена» [2].

У 2009 р. захистив докторську дисертацію за темою «Демократія і неопатримоніалізм у сучасних теоріях політичного розвитку»[4].

З 2006 р. — професор кафедри політології філософського факультету ХНУ імені В. Н. Каразіна, з 2010 р. — завідувач кафедри політології філософського факультету. Голова Спеціалізованої вченої ради із захисту кандидатських дисертацій з політичних наук в університеті. З 2012 р. — головний редактор серії «Питання політології» Вісника ХНУ[2].

Член Програми розвитку нових підходів щодо дослідження та безпеки Євразії (PONARS Eurasia) Інституту європейських, російських та євразійських студій (IERES) Школи міжнародних відносин Еліота Університету Джорджа Вашингтона[5].

Основні публікації[ред. | ред. код]

Монографії
  • Демократия, неопатримониализм и глобальные трансформации. — Харьков: Константа, 2006. — 352 с.
Наукові статті

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]