Фітосанітарія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Фітосанітарія (фр: phyto + sanitaire = «santé des plantes») — застосування на практиці науково-обґрунтованих заходів, спрямованих на захист від ризиків, що виникають в результаті проникнення, закріпленням або поширенням шкідливих для рослин і продукції рослинного походження організмів, і на оздоровлення навколишнього середовища.

Фітосанітарна експертиза[ред. | ред. код]

Фітосаніта́рна експерти́за (ФСЕ) — це система заходів, метою якої є охорона території та здоров'я населення від проникнення з-за кордону чи внутрішнього розповсюдження карантинних та інших небезпек, шкідників, хвороб рослин і бур'янів, які можуть завдати значних збитків народному господарству України.

Завдання фітосанітарної експертизи[ред. | ред. код]

Завдання ФСЕ полягає в організації та проведенні державного нагляду за потужностями (об'єктами), ввезенням з-за кордону, транзитом, експортом, перевезенням в межах країни по зберіганню, переробці та реалізації об'єктів регулювання, а також по запобіганню інтродукції регульованих шкідливих організмів, хвороб рослин або обмеження проникнення регульованих шкідливих організмів та хвороб рослин з об'єктами регулювання.

Законодавча база в Україні[ред. | ред. код]

З 2019 році в Україні діяла Постанова КМУ від 08.05.2019 року № 383 «Про затвердження Порядку проведення перевірки сертифікатів та підтверджень у разі ввезення та/або вивезення насіння і садивного матеріалу, зразків насіння і садивного матеріалу, дослідних зразків сортів державним фітосанітарним інспектором під час здійснення фітосанітарного контролю»[1].

19 січня 2024 року, Кабінет Міністрів України затвердив нову редакцію «Порядку проведення перевірки документів, що супроводжують вантаж із насінням і садивним матеріалом, під час здійснення фітосанітарного контролю»[2].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  • Didier Bourguignon, Politique et législation de l'UE sur les pesticides — Produits phytopharmaceutiques et biocides, EPRS | Service de recherche du Parlement européen, avril 2017 ISBN 978-92-846-0951-2