Хабад

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Портрет Шнеура Залмана з Ляд

Хабад (івр. חב"ד‎), також відомий як Хабадський хасидизм (івр. חסידות חב"ד‎), Хабад-Любавич, Любавицький хасидизм — філософський і релігійний рух в хасидизмі, течії ортодоксального юдаїзму. На сьогоднішній день Хабад є одним із найбільш відомих хасидських рухів у світі. Організаційно Хабад є найбільшою єврейською релігійною організацією у світі.[1][2]

Хабад було заснований у 1755 році рабі Шнеур-Залманом. Слово «ХаБаД» — івр. חב"ד‎ — є акронімом від слів «мудрість» (івр. חכמה‎, хахма), «розуміння» (івр. בינה‎, біна) і «знання» (івр. דעת‎, даат).[3][4] Протягом більше 100 років рух був головним чином сконцентрований у Любавичах[ru] — білоруському селі, яке нині знаходиться в Руднянському районі Смоленської області Росії.

На чолі стояв Любавицький Ребе, яких за всю історію Хабаду було 7:

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Martin Barillas (June 23, 2008). Американський суд вважає, що Хабад може відсудити повернення цінних архивів, які утримуються в Росії (англ.). 
  2. Ronn Torossian (May 14, 2012). The First Jewish Start-Up Nation ? Chabad: Marketing Genius. Jewocity. Процитовано January 13, 2015. 
  3. Dara Horn, June 13, 2014 «Rebbe of Rebbe's» The Wall Street Journal
  4. About Chabad-Lubavitch on. Chabad.org. Процитовано 2010-05-12. 

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Юдаїзм Це незавершена стаття про юдаїзм.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.