Хабаккук

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Хабаккук - проект авіаносця із пайкериту (замороженої в воді тирси), розроблявся в ході проекту Авакум.

Проект Авакум[ред.ред. код]

До 1942 німецькі підводні човни довели британський флот до відчаю - не було можливості супроводжувати кожне торгове судно, а протичовнові літаки берегового базування не могли літати далеко для знищення підводних човнів. Тоді англійської шпигунові і журналістові Джеффрі Пайку прийшла в голову ідея - побудувати авіаносці з протичовновими літаками з льоду.

Проект отримав назву Проект Авакум. Спочатку планувалося просто спилювати верхівки айсбергів, оснащувати їх моторами і розміщувати на них літаки. Танення б зайняло тижні, а потім би можна було пригнати новий айсберг - дешево і сердито. Потім ідея трансформувалась - Пайк запропонував морозити авіаносці в Англії з суміші тирси і льоду з інгібітором - пайкерита. Такі авіаносці б не танули місяцями, а міцність пайкерита була на рівні міцності бетону.

Вирішено було побудувати випробувальну модель кораблика на озері Луїза, в Канаді, влітку 1943 року. Прототип не розтанув і навіть зміг попливти, проте на той час перевага сил на театрі військових дій схилилася в бік союзників, та й ціна побудови супер-авіаносця виявилася жахливо великою. Треба було б більше 280 000 блоків пайкрита та 8 000 робітників, які б працювали у три зміни 8 місяців.

Технічні характеристики[ред.ред. код]

26 моторних гондол, вмороженних в борту «Хабаккук», повинні були надавати йому швидкість 7 вузлів, в 10 водонепроникних відсіках могли розміститися літаки, паливо, силові установки, боєприпаси та екіпаж. Особливо важливим достоїнством авіаносця вважалася непотоплюваність. На думку авторів проекту, для крижаних бортів товщиною 10 м страшніша повинна бути тепла погода, ніж бомби і торпеди. Тому «Хабаккук» передбачалося експлуатувати в холодних водах Північної Атлантики, а в товщі крижаного корпусу прокласти змійовики потужних холодильних установок.

Параметри корабля Довжина: 610 м Водотоннажність: 1.800.000 тонн Екіпаж: 3590 чоловік Швидкість: 7 вузлів Озброєння Зенітні установки: 32 - 144 мм; Літаки: 200

Джерела[ред.ред. код]