Хадис Кудсі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Частина серії статей на тему:
Іслам
Аллах
Аллах
ЄдинобожністьІсторіяТермінологія
 
Шаблон ШаблониКатегорія КатегоріяAllah-green.svg Портал

Хадис Кудсі (араб. الحديث القدسي‎; англ. Hadith Qudsi; означає «священний хадис») — спеціальна категорія хадису, слова та дії Пророка Мухаммада. Зазначається, що ці хадиси унікальні, оскільки їх зміст приписується і вимовляється Аллахом, але фактичні формулювання приписуються Його Посланцю. Це може бути однією з причин того, що вони не включені до коранських одкровень, які вважаються дослівним словом Аллаха, а скоріше мають особливу категорію, займаючи таким чином статус між Кораном та нормальним текстом хадисів.

Відмінності між коранським текстом та хадисом Кудсі[ред. | ред. код]

Коранський текст розкривається арабською мовою і читається в молитві, тоді як хадис кудсі — через бачення, мрію і ніколи не читається в молитві.

Приклади[ред. | ред. код]

Абу Хурайра, який сказав що Посланець Аллаха (мир та благословення Аллаха йому та його родині) сказав: «Коли Аллах постановив створення, він пообіцяв себе, написавши у своїй книзі, яка закладена разом з Ним: Моє милосердя переважає мій гнів».

Абу Хурайра, сказав що Посланець Аллаха (мир та благословення Аллаха йому та його родині) (ще) сказав: "Могутній і Піднесений Аллах, Він сказав: «Якщо мій слуга любить зустрічатися зі мною, я люблю його зустрічати, а якщо він не любить зустрічати Мене, я не люблю його зустрічати.»

Примітки[ред. | ред. код]