HeidelbergCement

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з ХайдельбергЦемент Україна)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
HeidelbergCement AG
Тип Aktiengesellschaft
Форма власності Aktiengesellschaft[d]
Галузь Будівельні матеріали
Лістинг на біржі

FWB: HEI


NSE: HEIDELBERG
Засновано 1874
Штаб-квартира Гейдельберг, Німеччина
Ключові особи Бернард Шейфеле (CEO)
Продукція Цемент, заповнювачі бетону, бітуми
Виторг €11.76 млрд. (2010)[1]
Операційний прибуток (EBIT) €1.334 млрд. (2010)[1]
Чистий прибуток €342.7 млрд. (2010)[1]
Активи €27.38 млрд. (2010)[1]
Співробітники 53,440 (2010)[1]
Дочірні компанії
 • HeidelbergCement (Norway)[d], HeidelbergCement (Sweden)[d], HeidelbergCement (United States)[d], HeidelbergCement[d] і Českomoravský cementd
 • Сайт HeidelbergCement AG ХайдельбергЦемент Україна

  CMNS: HeidelbergCement на Вікісховищі

  HeidelbergCement AG — німецька компанія з виробництва будівельних матеріалів, один з найбільших в світі виробників цементу. Штаб-квартира — у місті Гейдельберг. Заснована в 1874 році.

  Діяльність[ред. | ред. код]

  Факторiï компанiï у свiтi

  Основним акціонером компанії HeidelbergCement AG є Людвіг Меркле (Німеччина) — він має 25,11% акцій через контрольовані ним компанії. 74% акцій знаходяться у вільному обігу на ринку.

  Заводи компанії розташовані в Німеччині, Бельгії, Великій Британії, Франції та ін. (Всього понад 40 країн):

  Компанія постачала матеріали для будівництва Донбас Арени, Храму Святого Сімейства, хмарочосу Боу, Веж Петронас.

  У 2010 році HeidelbergCement виробила 78 мільйонів тонн цементу. Загальна чисельність персоналу — понад 53 тисяч чоловік. Обіг HeidelbergCement AG в 2010 році склав 11,8 млрд €, чистий прибуток — 511 млн €.

  З 21 червня 2010 HeidelbergCement включена в німецький фондовий індекс DAX.

  В Україні[ред. | ред. код]

  В Україні компанія володіє цементними заводами в містах Дніпродзержинськ, Амвросіївка і Кривий Ріг. Усі цементні заводи Групи HeidelbergCement в Україні ведуть свою діяльність як єдина юридична особа ПАТ «ХайдельбергЦемент Україна»

  • Амвросіївський цементний комбінат — одне з найстаріших цементних підприємств України. Він має 6 технологічних ліній, 8 млинів. Завод має власну сировинну базу. Мергель і крейда видобуваються в належних підприємству кар'єрах. Їх запаси — значні, а якість мергелю — одна з найкращих в Європі.
  • Дніпродзержинський цементний завод спеціалізується на виробництві шлакових видів цементу. Завод став першим серед цементних підприємств України, які отримали сертифікат на відповідність системи екологічного управління стандартам ISO 14000. Почалося будівництво заводу в 1929 році, введений в експлуатацію під назвою Каменський цементний завод він був в 1934 році. За роки свого існування виробництво зазнало три реконструкції: 1948, 1970, 1979. Завод входить до складу HeidelbergCement Group з 2002 року.
  • Криворізький цементний завод використовує сухий спосіб виробництва цементу. Він був введений в експлуатацію в 1952 році. До складу групи завод увійшов у 2001 році. Кар'єр Жовтокам'яний розташований в 70 км від заводу. Доставка сировини здійснюється залізничним транспортом. Для дозування сировинної суміші побудовано дозувальне відділення (блок) з шістьма бункерами і ваговими стрічковими живильниками фірми «Schenk». На заводі проведені виробничо-технічні модернізації, значні перетворення у сфері корпоративного управління. Впроваджено систему корпоративного обліку SAP.

  Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в г д е Annual Report 2010. HeidelbergCement. Процитовано 2 April 2011.