Хамад бін Халіфа Аль Тані

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Хамад бін Халіфа Аль Тані
حمد بن خليفة آل ثاني
Хамад бін Халіфа Аль Тані
Прапор
3-й Емір Катару
27 червня 1995 — 25 червня 2013
Попередник: Халіфа бін Хамад Аль Тані
Спадкоємець: Тамім бін Хамад Аль Тані
Прапор
2-й Прем'єр-міністр Катару
27 червня 1995 — 29 жовтня 1996
Попередник: Халіфа бін Хамад Аль Тані
Наступник: Абдалла бін Халіфа Аль Тані
 
Народження: 1 січня 1952(1952-01-01) (69 років)
Доха, Катар
Країна: Катар
Релігія: іслам
Освіта: Королівська військова академія в Сандгерсті
Рід: Аль Тані
Батько: Халіфа бін Хамад Аль Тані
Шлюб: Шейха Моза бінт Насер аль-Міснед
Діти: Mishaal bin Hamad bin Khalifa Al Thanid, Khalid bin Hamad bin Khalifa Al Thanid, Joaan bin Hamad bin Khalifa Al Thanid, Jasim bin Hamad bin Khalifa Al Thanid, Al-Mayassa bint Hamad bin Khalifa Al-Thanid, Тамім бін Хамад Аль Тані, Maha bint Hamad bin Khalifa Al Thanid, Khalifa Bin Hamad Bin Khalifa Al Thanid, Hind bint Hamad bin Khalifa Al-Thanid і Mohammed bin Hamad bin Khalifa Al Thanid
 
Військова служба
Приналежність: Катар Катар
Звання: генерал-майор
Командував: Міністр оборони Катару з 1977 р.
Нагороди:
Орден Князя Ярослава Мудрого І ступеня
ордена Лазні
Великий Хрест ордена Почесного легіону
Орден Святого Михайла і Святого Георгія
Великий Орден Короля Томислава зі стрічкою та Великою Даницею
Орден Хосе Марті
Іменна вогнепальна зброя

CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

Шейх Хамад бін Халіфа Аль Тані (араб. حمد بن خليفة آل ثاني‎; нар. 1 січня 1952, Доха, Катар) — емір Катару з 26 червня 1995 року (після повалення свого батька, який перебував на відпочинку в Швейцарії).

Почав свою освіту в Катарі, закінчив Королівську військову академію в Сандгерсті (Велика Британія) в липні 1971 року, служив в армії Катару. З 31 травня 1977 року — престолонаслідник і міністр оборони, багато зробив для модернізації армії. Відповідав також за спортивну підготовку юнацтва.

Хамад бін Халіфа Аль Тані активно займається підтримкою спорту. 27 червня 1995 року в результаті безкровного перевороту повалив свого батька і прийшов до влади. У 1997 році за його сприянням Катар став першою країною регіону, яка надала виборче право жінкам. У 1996 році сприяв появі телеканалу Аль-Джазіра.

Захоплення влади[ред. | ред. код]

З середини 1980-х років Хамад став Головою державного планового комітету Катару, який відповідав за розвиток економіки країни. З 1992 року батько передає Хамаду все більше владних повноважень в управлінні Катаром, включаючи владу над розвитком нафтогазового комплексу країни. У 1995 році за підтримки інших членів сім'ї, поки батько перебував у закордонному відрядженні в Швейцарії, Хамад стає верховним главою держави Катар. Батько з 1995 по 2004 роки проживав у вигнанні у Франції і повернувся на батьківщину лише в 2004 році.

Емір Катару[ред. | ред. код]

Правління Хамада бін Халіфа Аль Тані стало епохою реформ і модернізації Катару. В першу чергу нафтогазовий комплекс Катару отримав новий імпульс розвитку завдяки залученню іноземних інвестицій найбільших світових компаній: ExxonMobil, Шелл, Total та ін. В результаті Катар став провідним виробником і експортером зрідженого природного газу.

Емір Катару своїм указом заснував новинний канал Аль-Джазіра.

Серед арабських правителів Хамад бін Халіфа Аль Тані вважається прогресивним лідером, попри те, що зберігає абсолютну владу. Велику популярність здобули гуманітарні та благодійні програми, які курирує друга дружина еміра — Моза бінт Насер аль Міснед.

Нагороди[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Указ Президента України від 23 листопада 2012 року № 651/2012 «Про нагородження орденом князя Ярослава Мудрого»
  2. Указ Президента України № 669/2012 від 30 листопада 2012 р.; див. Оружие от президента. Полный список владельцев именных пистолетов // Александр Хорольский, Денис Иванеско / ІнА «Українські Новини», 8 грудня 2016 р. (рос.)

Посилання[ред. | ред. код]