Хамелеон (персонаж)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Хамелеон
Історія
Видавець Marvel Comics
Дебют «Amazing Spider-Man» #1 (Березень 1963)
Автор(и) Стен Лі
Джек Кірбі
Характеристики
Справжнє ім'я Дмитро Смердяков
Позиція зло
Вид людина
Псевдоніми Пітер Паркер, Дж.Джона Джеймсон, Генерал Росс, доктор Тернер ,багато інших
Громадянство Росія
Зловісна шістка і Гідра (Marvel Comics)
Союзники
Кінгпін, Гербет Лендон, Полковник Масаб, Крейвен-Мисливець, Містеріо, Доктор Восьминіг, Носоріг, Шокер, Мак Гарган, Алістер Смайт, Стерв'ятник, Червоний Череп
Вороги
Людина-Павук, Нік Фьюрі, Чорна Вдова, Сивоволосий,Рейнхольд Шміт(Елекро)
Особливі сили
  • Майстерні вміння маскування та шпигунства
  • Велика сила (піднімає до 700 кг)

Хамелеон (англ. Chameleon), справжнє ім'я Дмитро Смердяков (англ. Dmitri Smerdyakov) — персонаж з коміксів американського видавництва Marvel Comics, найперший суперлиходій Людини-павука в коміксах.

Історія публікації[ред. | ред. код]

Персонаж вперше з'явився в Amazing Spider-Man # 1 (березень 1963) і був створений письменником Стеном Лі та художником Стівом Дитко. Хамелеон став першим ворогом Людини-павука, який з'явився в коміксах-біографія

Дмитро Смердяков (англ. Dmitri Smerdyakov) народився в Росії. Він єдинокровний брат Сергія Кравінова (англ. Sergei Kravinoff). Батько у них спільний, а ось матір'ю Дмитра була Соня Смердякова — служниця в будинку Кравінова. За роки проживання в будинку свого батька Смердяков навчився ненавидіти себе. Батькові не подобалося його обличчя, мати постійно принижувала Дмитра, а решта людей ставилися до нього з презирством, оскільки він був незаконнонародженим. Єдиний, хто ставився до нього нормально, був єдинокровний брат Смердякова Сергій, хоча і він часто жорстоко поводився з ним. Щоб справити на брата враження, Дмитро копіював поведінку своїх сусідів. Смердяков був так глибоко травмований, що повірив, нібито він і Сергій — кращі друзі.

Його здатність копіювати поведінку інших людей незабаром привернула увагу Комуністичних країн, які завербували і навчили Смердякова в якості шпигуна. Дмитро покладався на свої театральні навички, спеціальний костюм, який міняв колір, форму і особливу косметику, що приховує його особистість. Смердяков також носив незвичайний жилет, в якому зберігалися матеріали, необхідні для швидкої маскування. Через те що в дитинстві батько знущався над Дмитром з приводу його особи, Смердяков практично завжди носив маску і рідко показував своє справжнє обличчя. Хамелеон — вправний майстер перевтілення. Спочатку він користувався лише гримом і костюмами, тепер — ж в арсеналі засобів лиходія комп'ютерний пояс, і особлива сироватка — вони дозволяють без косметики міняти зовнішність за своїм бажанням. Крім того, одяг негідника містить матеріал з пам'яттю, який також стає іншим за волею Хамелеона, не рахуючи грабіжника, який убив Бена Паркера (Хронологічно першим ворогом Павука був Нагнетатель).

Ім'я Хамелеон було взято з роману «Брати Карамазови». Автори поєднали «Дмитро» і «Смердяков».

Сили і здібності[ред. | ред. код]

Спочатку Хамелеон не мав надлюдських здібностей, для маскування він користувався складним гримом і масками. Але його навички в цьому просто неймовірні: він здатний повністю змінити зовнішність всього лише за одну хвилину. Він — майстер перевтілень, здатний повністю скопіювати голос і манери людини так, що відрізнити не зможе навіть близька людина.

Пізніше він отримав від Спенсера Смайта голографічний пояс, який дозволяв копіювати і приймати зовнішності сотень людей. Також він носив костюм зі спеціальної тканини, яка могла змінювати форму і колір під дією електричних імпульсів з пояса, для копіювання одягу.

Пізніше його шкіра була хірургічно і мутаційно змінена так, що він може змінювати вигляд за бажанням. Костюм з матеріалу з пам'яттю також тепер змінює форму тільки по одній думці.

Смердяков — майстер шпигунства, експерт з вибухових речовин і відмінний стрілець. Він також чудовий актор. Згодом Хамелеон став використовувати для своїх злочинних цілей голограми, спецефекти, сироватки і маски з живої шкіри.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]