Ханабірамочі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Hanabiramochi.JPG

Ханабірамочі (яп. 葩餅?) - японські солодощі (ваґаші), як правило, їдять на початку року. Ханабірамочі також подається до перших чайних церемоній нового року.

Походження[ред.ред. код]

Назва «ханабірамочі» буквально означає «біла пелюстка мóчі». Первинна форма ханабірамочі була хішіханабіра, десерт, який з'їдався імператорською сім'єю на спеціальних заходах приурочених святкуванню початку року.

Ханабірамочі вперше був приготований в період Мейдзі (8 вересня 1868 - 30 липня 1912), але тепер є символом нового року.

Форма[ред.ред. код]

Точна форма ханабірамочі строго визначена традиціями. Білий мочі плоскої і круглої форми, згинають, щоб надати напівкруглу форму, повинен бути рожевого кольору в середині і білого по краях. На відміну від дайфуку, мочі не повинні повністю закривати середину.

У центр ханабірамочі кладеться шар анко, солодка бобова паста, зазвичай, з білих підсолоджених бобів. В самому центрі - смужка солодкого гобо, яка виступає з мочі з обидвох сторін.

Значення і символіка[ред.ред. код]

Кожен елемент ханабірамочі має значення:

Червоний колір, який виступає з білого мочі не тільки символізує новий рік, але і асоціюється з японським абрикосом/сливою (уме), який в свою чергу означає чистоту, наполегливість і оновлення пов'язані з новим роком.

Гобо являє собою пресовану аю, рибу ексклюзивну для Східної Азії, і молитву за доіге життя.

Дивіться також[ред.ред. код]