Хануке-гелт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
шоколадні монети

Хануке-ґелт (ідиш חנוכה געלט ) — в буквальному сенсі гроші на Хануку.

Історія[ред.ред. код]

Звичай давати дітям гроші на Хануку бере свій початок у сімнадцятому столітті серед українського, білоруського і польського єврейства. Гроші давали для того щоб підвищити настрій дітей під час Хануки, яку діти порівнювали до зимових свят християнського оточення. До то ж була традиція давати гроші дітям для того щоб вони передавали ці гроші своїм вчителям у хедері. З часом дітям почали дозволяти зберегти деякі гроші для себе. Була також традиція коли бідні студенти єшиви на Хануку відвідували доми єврейських благодійників щоб отримати від них гроші.[1]

У двадцятому столітті у США випустили перші шоколадні монети і батьки почали давати ці монети насамперед наймолодшим дітям які ще не розуміють концепцію грошей, але вже розуміють концепцію цукерок. Сьогодні більша частина шоколадних монет імпортується у США з Ізраїлю.

У хасидській громаді, равіни роздають дрібні монети всім тим, хто відвідує їх під час Хануки. Хасиди вважають, що ці монети сприяють досягненню успіхів.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Abraham P. Bloch (1980). The Biblical and Historical Background of Jewish Customs and Ceremonies. KTAV Publishing House, Inc. с. 277. (англ.)


Юдаїзм Це незавершена стаття про юдаїзм.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.