Хаотікс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Це стаття про групу персонажів з відеоігри. Про саму гру див. Knuckles 'Chaotix.


Хаотікс (яп. カオティクス Каотікусу, англ. Chaotix)[пр. 1] — вигадана команда з серії відеоігор Sonic the Hedgehog, в яку входять чотири персонажі: хамелеон Еспіо, крокодил Вектор, бджола Чармен і броненосець Майті. Вперше команда в повному складі з'явилася в грі Knuckles 'Chaotix 1995 року, де в неї також входили ще три персонажі — єхидна Наклз та роботи Хеві і Бомб. У коміксах Sonic the Hedgehog в команду Хаотікс, крім Вектора, Еспіо, Чармен, Майті і Наклза входять летяга Рей, бджола Саффрон і єхидна Джулі-Су. У коміксах Sonic the Comic у команду входив і Ласка Нак, але пізніше зрадив Хаотіксов. Надалі Хаотікс фігурувала тільки з Еспіо, Вектором і Чармен. У такому складі команда була присутня в іграх, починаючи з Sonic Heroes і в мультсеріалі Sonic X.

За сюжетом всесвіту Sonic the Hedgehog, Хаотікс є командою з позитивних героїв, які завідують власним детективним агентством. У всіх їх уявленнях, Хаотікс — якась нефункціональна і дійсно хаотична група. Вони часто використовуються з метою додати комедійний відтінок у серйозні моменти.

Хамелеон Еспіо[ред.ред. код]

Ім'я Перша поява Вид Вік Стать Зріст Вага

Хамелеон Еспіо
(яп. エスピオ ザ カメレオン Есупіо дза Камереон)
(англ. Espio the Chameleon) || Knuckles 'Chaotix (1995) ||Хамелеон || 16 років[1];
17 років
Knuckles ' Chaotix) || Чоловік || 110 см[1] || 36 кг[1]


Хамелеон Еспіо (яп. エスピオ ザ カメレオン Есупіо дза Камереон, англ. Espio the Chameleon) — антропоморфний фіолетовий хамелеон; він природжений лідер, що володіє спокійним і розважливим характером, і являє собою символ команди Хаотікс. Його ім'я може бути утворене від ісп. espio — «шпигун», або від англ. espionage — «шпигунство». Здібності Еспіо характерні мистецтву ніндзя; в грі Sonic Heroes він, будучи хамелеоном, може змінювати свій колір, аж до стану невидимості, а також кидати сюрікени. Еспіо мовчазний і холоднокровний, і дуже цінує особисту свободу. У Sonic Heroes видно, що він вміє грати на японському музичному інструменті сямісене, але судячи з створюваної Хаотіксамі какофонії, не дуже добре. За даними японського керівництва гри Knuckles 'Chaotix відомо, що він особливо недолюблює Доктора Еггмана, хоча причина цієї ненависті не вказана.

Його дизайн з часом змінювався. У ранніх іграх (Knuckles 'Chaotix, Sonic the Fighters) у Еспіо були чорні очі, і він носив зелені черевики. Починаючи з гри Sonic Heroes, а також в мультсеріалі Sonic X, його колір очей змінився на жовтий, а взуття замість зеленої стали фіолетовими. Кольори колючок на його спині також змінювалися: так, в Knuckles 'Chaotix і Sonic the Fighters вони зеленого кольору, в Shadow the Hedgehog збігаються з кольором тіла, а в більшості інших ігор — чорного. Крім того, колір самого Еспіо в іграх змінювався від темно-фіолетового до світлого рожевого-фіолетового.

Про сім'ю Еспіо ніде не згадуються. Лише в коміксах Sonic the Hedgehog присутні натяки, що мати Еспіо — Наречена Вічної Пильності (англ. Bride of Constant Vigil), одна з чотирьох лідерів (Наречених) клану ніндзя з драконів Королівства. У цих же коміксах у Еспіо, у можливому майбутньому, показані дві його дочки — Хамелеон Салма і Хамелеон Хуаніта.

Роль в іграх[ред.ред. код]

Еспіо вперше з'явився у грі Knuckles 'Chaotix для приставки Sega 32X. Згідно з японським керівництву гри він, будучи детективом, відправляється досліджувати острів, таємниче з'явився з океану. В американському керівництві Еспіо представлений як друг єхидни Наклза, і знаходився на карнавальні Острові в той момент, коли Доктор Роботнік атакував його. В обох посібниках і по ходу гри хамелеон піддається нападу Роботнік і Метал Соника. Після порятунку Еспіо Наклзом, хамелеон автоматично стає його партнером на навчальному етапі, а пізніше може стати як персонажем керованим гравцем, так і партнером . Судячи з раннім скріншотам опублікованими в журналах, у Еспіо в цій грі передбачалася велика роль[2]. У Knuckles 'Chaotix Еспіо може ходити по стінах і стелях і використовувати свою власний прийом whirl attack — як альтернативу spin attack, яким володіють Наклз, Вектор і Майті.

Наступною грою, в якій з'являється Еспіо, є Sonic the Fighters. У ній Еспіо представлений окремо, без інших членів команди Хаотіксов. Він є одним з восьми ігрових персонажів, і четвертим, з яким гравцеві доводиться боротися в режимі історії. Битва з Еспіо відбувається на етапі «Mushroom Hill», раніше з'явилася в Sonic & Knuckles. Як і в Knuckles 'Chaotix, в Sonic the Fighters Еспіо використовує whirl attack, а на додаток цьому може атакувати з допомогою свого довгого язика.

У Sonic Heroes Еспіо разом з Вектором і Чармен виконує завдання невідомого власника голосу, звучного з надісланій Хаотіксам рації. З'ясувавши в кінці гри, що цей голос належав Доктору Еггману, замкнутих на базі Метал Соником, Еспіо, Вектор і Чармен приходять на допомогу команді Соніка. У цій грі Еспіо — «швидкісний» член команди, тому він бігає швидше Вектора і Чармен і може створювати невеликі вихори. На відміну від інших швидкісних персонажів гри (Соника, Шедоу і Емі) він може ставати невидимим, кидати сюрікении і прилипати до стін. Він також єдиний швидкісний персонаж Sonic Heroes, який не є їжаком.

У грі Shadow the Hedgehog Еспіо допомагає їжаку Шедоу зламати комп'ютерну систему Доктора Еггмана. Гравець може вибрати Еспіо як партнера на рівні «Mad Matrix»; у версіях гри для GameCube і PlayStation 2 за допомогою другого контролера стає можливим керувати Еспіо.

У Sonic Rivals 2 місія Еспіо — розкрити справу про зниклих Чао. Для цього хамелеона доводиться об'єднатися з їжаком Сильвером, прибулим з майбутнього. Після Sonic the Fighters це друга за рахунком гра, в якій Еспіо є єдиним ігровим персонажем команди Хаотікс.

Серед інших його появ, Еспіо є одним із суддів у Mario & Sonic at the Olympic Games і Mario & Sonic at the Olympic Winter Games. У цих іграх він може стати ігровим персонажем тільки за допомогою хака. У Olympic Winter Games костюм Еспіо може одягти Mii. У версії гри Sonic Colors на Nintendo DS, Еспіо досліджує тематичний парк Еггмана. Крім того, Еспіо зображений на двох картках у Sonic Rivals. Хоча він не з'являється в іграх Sonic and the Black Knight і Sonic Colors на Wii, одне з імен для файлів, що зберігаються в цих іграх за замовчуванням називається " Еспіо «.

Роль в коміксах[ред.ред. код]

У коміксахSonic the Hedgehogфірми „Archie Comics“ Еспіо, як і інші Хаотікси, є одним єхидни Наклза. У цих же коміксах розкрито причини ненависті Еспіо до Доктора Еггману — згідно з їх сюжетом, Еггман роботизовані його друга Валдез.

У коміксах Sonic the Comic Еспіо часто критикує броненосця Майті, виводячи того з себе. У спеціальному випуску Knuckles Knock-Out Special сказано, що Еспіо відчуває сильну ненависть до Доктору Еггману, через те, що той колись посадив його в Combi Machine (укр. Машина компанії).

Роль в Sonic X[ред.ред. код]

Еспіо з'являється з Хаотіксамі в аніме Sonic X. Поряд з Вектором і Чармен, Еспіо грає незначну роль в 2-му сезоні, де з'являється тільки в 39 серії, коли допомагає Хаотіксам, найнятих Ванілла, знайти її дочку кролицю Крим. Разом з Хаотіксамі він відіграє велику роль у 3-му сезоні, спочатку викликаючи довести Крісу посилки його батьків, а пізніше допомагає Соніку і його друзям боротися з Метарексамі. При своєму першому появі в мультсеріалі він називає себе „мозком Хаотіксов“. У цьому аніме він показаний як комічніший персонаж, потрапляючи в різні смішні ситуації.

Озвучування[ред.ред. код]

Крокодил Вектор[ред.ред. код]

Ім'я Перша поява Вид Вік Стать Зріст Вага

Крокодил Вектор
(яп. ベクター ザ クロコダイル Бекута: дза Курокодаіру)
(англ. Vector the Crocodile) ||Knuckles 'Chaotix (1995)|| Крокодил||20 років[3];
16 років
Knuckles 'Chaotix) ||Чоловік||180 см[3]||200 кг[3]


Крокодил Вектор (яп. ベクター ザ クロコダイル Бекута: дза Курокодаіру, англ. Vector the Crocodile) — двометровий антропоморфний крокодил 20-и років, глава детективного агентства Хаотікс. Вектор обожнює гроші і обслуговує будь-якого клієнта, аби той добре заплатив. Він упертий, самовпевнений і запальний, не любить, коли йому набридає бджола Чармен зі своїми дитячими пустощами. Вектор схильний вважати себе найрозумнішим у будь-якій ситуації. Крокодил обожнює музику і завжди носить із собою плеєр з величезними навушниками. Любов Вектора до музики видно в різних іграх: у Knuckles 'Chaotix, якщо гравець залишить його без управління, Вектор почне танцювати; в Sonic Heroes при прийомі „Team Blast“ він починає співати, знищуючи при цьому ворожих роботів. У 71-ї серії аніме Sonic X показано, що сам Вектор вміє грати на фортепіано.

Крокодил Вектор добре плаває, має імунітет до гучного шуму, має гострі, як бритва, зуби. У Sonic Heroes і Sonic X у нього можна знайти здатність дихати вогнем. У гріSonic Heroesвін здатний надувати кульки з жувальної гумки.

Як і в багатьох персонажів серії, дизайн Вектора протягом часу змінювався: у Sonic Heroes і наступних іграх крокодил виглядає нижче і менше стрункішою, ніж в його старому дизайні.

Як і у хамелеона Еспіо, сім'я Вектора ніде не згадується; лише в коміксах Sonic the Hedgehog у можливому майбутньому крокодил має сина на ім'я Аргайл.

Роль в іграх[ред.ред. код]

Вектор замислювався ще для самої першої гри серії, Sonic the Hedgehog, як неігровий персонаж. Він був клавішником в рок-групі Соника, яка повинна була грати у меню „Sound Test“ гри, але через те, що картинка займала багато місця на картриджі, від ідеї з групою відмовилися. У результаті, перша поява Вектора відбулося в грі Knuckles 'Chaotix 1995 році. Згідно з японським керівництвом гри, Вектор відправляється на що з'явився з нізвідки острів. Там його ловить Доктор Роботнік і поміщає його в машину Combi-Confiner. В американському керівництві Вектор, як і інші Хаотікси, є одним єхидни Наклза, і потрапляє в полон до Еггману після вторгнення того на Карнавальний Острів. Після навчального етапу гри гравець може вибрати Вектора як ігрового персонажа або як партнера.

У грі Sonic Heroes, другому появі команди Хаотікс, Вектор представлений як голова детективного агентства, включає в себе так само Еспіо і Чармен. Вектор погоджується виконати місії анонімного замовника, спілкується з ними за допомогою рації, після того, як чує про обіцяне хорошому винагороду. Врешті-решт, команда Хаотікс рятує свого клієнта, яким надається Доктор Еггман. У фіналі Sonic Heroes Хаотікс, як і всі команди, допомагають команді Соника перемогти Метал Соника. У цій грі Вектор є „силовим“ персонажем команди Хаотікс, що використовують свої сили, щоб знищувати перешкоди і ворогів.

У грі Shadow the Hedgehog Вектор, за бажанням гравця, може допомогти Шедоу на рівні „Cosmic Fall“. По сюжету гри, Шедоу зустрічається з Вектором, які шукають кімнату з головним комп'ютером на космічній колонії АРК. Якщо гравець вибере Вектора як партнера, то він з'явиться і в подальшій битві з босом. У грі Sonic Rivals 2 Вектор не є ігровим персонажем, але він дає Еспіо завдання розкрити справу про зниклих Чао.

Як ігровий персонаж Вектор з'являється в грі Mario & Sonic at the Olympic Games і її продовження Mario & Sonic at the Olympic Winter Games; при цьому Еспіо і Чармен в цих іграх присутні лише як судді. Вектор з'являється в грі Sonic Free Riders, де входить в команду Емі Роуз (замість кота Біга) з метою розплатитися зі своїми старими боргами. Після Mario & Sonic at the Olympic Games і Mario & Sonic at the Olympic Winter Games це третя гра, в якій Вектор — єдиний ігровий персонаж команди Хаотікс.

У Sonic Colors на Nintendo DS Вектор, разом з іншою частиною команди Хаотікс, спрямований на роботу з розслідування тематичного парку Еггмана. Крокодил Вектор також присутній на двох картках у грі Sonic Rivals і в одній сцені гри Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood.

Роль в Sonic X[ред.ред. код]

Вектор присутній в аніме-серіалі Sonic X; разом з Еспіо і Чармен він вперше з'являється у 39-й серії, де будучи найнятим кролицею Ванілла, шукає її дочка кролицю Крим, а знайшовши її в будинку Торндайк, помилково вважає Соника викрадачем. Він грають набагато більшу роль в 3-му сезоні, коли разом з Хаотіксамі погоджується передати Крісу, що перебуває на борту космічного корабля, посилку від його батьків. Після прибуття на корабель, Хаотіксов спочатку помилково приймають за злих інопланетян Метарексов. Пізніше Вектор разом з Еспіо і Чармен допомагає боротися з Метарексамі. У цьому мультсеріалі Вектор має романтичний інтерес до кролиці Ванілла.

Озвучування[ред.ред. код]

Бджола Чармен[ред.ред. код]

Ім'я Перша поява Вид Вік Стать Зріст Вага

Бджола Чармен
(яп. チャーミー ビー Тебе: ми: Бі:)
(англ. Charmy Bee) ||Knuckles 'Chaotix(1995)||Бджола||6 років[4];
16 років
Knuckles' Chaotix) ;
7 років
(комікси Арчі) ||Чоловік[пр. 2]||70 см[4]||10 кг[4]


Бджола Чармен (яп. チャーミー ビー Тебе: ми: Бі:, англ. Charmy Bee) — антропоморфна бджола 6-и років; наймолодший член команди Хаотікс — як за віком, так і за званням. Серед 16-и річного Еспіо і 20-та літнього Вектора Чармен відчуває себе цілком комфортно, незважаючи на велику різницю у віці. Чармен легковажний і завжди веде себе як дитина, тішиться не перестаючи і любить дражнити Вектора своїми жартами. Їсть багато цукру і чіпсів, спить у шафці в детективному офісі. Чармен ненавидить нудьгу і ніколи не сумує. У грі Sonic Heroes видно, що він вміє грати на барабане, хоча і не дуже добре. Він — перше комаха, що з'явилося в серії Sonic the Hedgehog, і єдине в іграх.

Чармен вперше з'явився в манзі Shogaku Ninensei, у вересні 1992 році — за два з половиною роки до його появи в грі Knuckles 'Chaotix. Однак його дизайн у цій манзі значно відрізняється від його дизайну в іграх. У цій манзі Чармен представлений як помічник Соника, і може керувати часом. Чармен також з'являвся в Corocoro Special в адаптації сюжету гри Sonic the Hedgehog 2.

Роль в іграх[ред.ред. код]

Перша поява Чармен в іграх відбулося в Knuckles 'Chaotix. У цій грі Чармен, що знаходиться на карнавальні острові, ловить Доктор Роботнік і поміщає його в заморожуюче машину Combi Confiner разом з іншими Хаотіксамі. Після навчального етапу Чармен стає доступний як ігровий персонаж або його партнер. На відміну від інших персонажів гри, Чармен вміє літати і це дозволяє йому і його партнеру падати значно повільніше і регулювати швидкість. Але, на відміну від інших персонажів, Чармен недоступний прийом spin attack.

У грі Sonic Heroes, де він з'являється вдруге, Чармен разом з хамелеоном Еспіо і крокодилом Вектором входить до детективне агентство. За сюжетом, на початку гри Чармен приносить пакет з рацією, за якою незнайомий голос обіцяє Хаотіксам гарну винагороду, якщо вони виконають кілька його завдань. З'ясувавши ближче до кінця історії, що голос належить Роботнік, який не збирається платити їм, Чармен приймається жалити обманщика. У кінці гри Чармен разом з Вектором і Еспіо допомагає команді Соника перемогти Метал Соника. У цій грі він — літаючий персонаж команди, тому може перетягувати Вектора і Еспіо в недоступні їм місця. На відміну від інших персонажів Sonic Heroes, Чармен може вжалити спеціальні телепортаційну квіти, які володіють властивістю переміщати команду в інше місце на рівні.

У грі Shadow the Hedgehog Чармен разом з Хаотіксамі виконує нове завдання. Чармен є партнером гравця на рівні «Prison Island», коли зустрічає їжака Шедоу і говорить йому, що Вектор послав його на острів, щоб знайти п'ять дисків. Гравець може вибрати, допомагати Чармен чи ні. На відміну від інших партнерів у грі, Чармен не може стати ігровим персонажем, яким може управляти другий гравець у версії Shadow the Hedgehog на GameCube і PlayStation 2. У останній історії гри, Чармен ненавмисно рятує Землю, коли встромляє своє жало в комп'ютер на борту космічної колонії АРК, допомагаючи Еспіо і Вектору зламати систему. Роблячи це, Чармен активує відеозапис, яка дозволяє Шедоу звільнитися від контролю розуму Блек Дума. У цій же грі показано, що Чармен захоплюється Шедоу.

Разом з Вектором і Еспіо, Чармен з'являється в Sonic Colors для Nintendo DS, де він досліджує тематичний парк Еггмана, але при цьому збирається не працювати, а розважатися. Крім цього, Чармен з'являється на двох картках у грі Sonic Rivals, і як суддя в іграх Mario & Sonic at the Olympic Games і Mario & Sonic at the Olympic Winter Games.

За винятком Knuckles 'Chaotix і Sonic Heroes, Чармен більше не з'являвся як ігровий персонаж; також, на відміну від Еспіо і Вектора, у Чармен немає гри, де він є ігровим персонажем або просто з'являється поза командою Хаотікс.

Роль в коміксах[ред.ред. код]

Як у Sonic the Comic, так і в коміксах Sonic the Hedgehog, Чармен є бджолиним принцом. У коміксахSonic the Hedgehogвін тікає з дому через тиску з боку своїх майбутніх королівських обов'язків і відправляється на Острів Ангела, де і ставати членом команди Хаотікс. У цих коміксах, Чармен має наречену, бджолу на ім'я Саффрон, яка пізніше також приєднується до Хаотіксам. Після знищення їх колонії Еггманом, їм двом вдається врятуватися.

У коміксахSonic the Comicхарактер Чармен аналогічний його характеру в іграх: він дуже легковажний і гіперактівен, і часто дратує партнерів по команді своїми жартами. Тим не менш, він приховує від Хаотіксов, що є принцом. Деякий час, в цих коміксах його ім'я писалося якCharmee.

Озвучування[ред.ред. код]

Броненосець Майті[ред.ред. код]

Ім'я Перша поява Вид Вік Стать Зріст Вага

Броненосець Майті
(яп. マイ ティー ザ アルマジロ Майті дза Арумадзіро)
(англ. Mighty the Armadillo) ||SegaSonic the Hedgehog(1993)||Броненосець||16 років||Чоловік||104 см||39 кг


Броненосець Майті (яп. マイ ティー ザ アルマジロ Майті дза Арумадзіро, англ. Mighty the Armadillo) — антропоморфний червоно-чорний броненосець. З'являючись переважно в коміксах і згідно з ними, він входить до складу команди Хаотікс, при цьому в іграх зв'язок Майті з ними залишається спірна. Згідно з японським керівництвом гри Knuckles 'Chaotix, Майті є пацифістом, які використовують свою силу та бойові навички лише в тому випадку, коли немає іншого виходу. Він любить ліс, світ і природу, і не терпить насильства. Майті також подобається подорожувати, і він мріє відвідати всі місця на планеті[5][6].

Через малий участі броненосця Майті в іграх серії Sonic the Hedgehog мали місце чутки, що коли його дизайнер Манабу Кусунокі, покинувши компанію Sega, забрав з собою і всі авторські права на цього персонажа. Але ці чутки були спростовані після того, як на офіційному японському сайті «Sonic Channel» в 2006 році було проведено голосування по популярності персонажів і Майті посів у ньому 10-е місце. Sega прокоментувала це як можливе повернення броненосця Майті, чим довела, що як і раніше володіє правами на нього[7].

Ще під час створення першої гри про Сонике розробники, придумуючи образ головного героя, зупинилися на виборі між їжаком і броненосцем (як і їжаки, броненосці теж вміють згортатися в кулю). У зв'язку з цим, Майті міг бути придуманий з прототипу Соника[8].

Роль в іграх[ред.ред. код]

Як ігровий персонаж, броненосець Майті був присутній тільки в двох іграх серії Sonic the Hedgehog. Вперше він з'явився в аркадной грі SegaSonic the Hedgehog 1993 року, коли інші персонажі команди Хаотікс ще не були ніде реалізовані. Його сейю в цій грі виступав Юсуке Нумата[9]. За сюжетом SegaSonic the Hedgehog, Майті, разом з їжаком Соніко і білка-летяга Реєм, був захоплений у полон і ув'язнений у в'язницю Доктором Еггманом на його острові, але в результаті героям вдалося втекти звідти і попутно знищити сам острів. У цій грі Майті, як Сонік і Рей, досить швидко рухається, може згортатися в кулю і вміє робити прийоми spin attack і spin jump.

У грі Knuckles 'Chaotix (1995) Майті з'являється вже у складі команди Хаотікс, разом з хамелеоном Еспіо, крокодилом Вектором, бджолою Чармен, а також єхидною Наклзом. Його передісторія в сюжеті гри в точності невідома, оскільки на цей рахунок існує дві різних офіційних версії. Згідно з японським керівництвом Knuckles 'Chaotix, Майті під час своїх досліджень просто випадково натрапив на острів, де відбуваються події гри[5][10]. В американському керівництві Майті — друг Наклза, і він опиняється на цьому острові під час атаки Доктора Роботнік[11]. Під обох посібниках йдеться, що він потрапляє в полон до Еггману і поміщається в одну з його пасток[10]. Під час гри Наклз може звільнити броненосця і використовувати його як партнера. Атаки Майті в цій грі схожі на атаки Соника з попередніх ігор серії: так, він використовує прийоми spin attack і spin dash, а його спец-атакою є wall kick, завдяки якій броненосець може стрибнути на стіну і, відштовхуючись від неї, набирати висоту (цей прийом був пізніше використаний Сонік у Sonic Unleashed і Super Smash Bros. Brawl). У прототипі Knuckles 'Chaotix — скасованої грі під назвоюSonic Crackers- ігровими персонажами виступали Соник і Тейлз, причому спрайт і анімація Соника з точністю повторюють Майті в Knuckles' Chaotix[12]. Можливо, розробники Knuckles 'Chaotix взяли спрайт їжака за основу для Майті, або ж замість броненосця в майбутню гру планувалось включити самого Соніка.

У грі Sonic Heroes Майті, на відміну від Еспіо, Чармен і Вектора, не з'явився — можливо, тому що граSonic Heroesпередбачала команди з трьох персонажів, а разом з Майті і Наклзом команда Хаотікс складалася б вже з п'яти членів. Серед незначних появ, броненосець Майті присутня як камео у грі Gale Racer — у вигляді підвіски на лобовому склі одного з автомобілів; у збірнику ігорSonic Gems Collectionможна відкрити зображення Майті як бонус.

Роль в коміксах[ред.ред. код]

Згідно з серією коміксів Sonic the Hedgehog, броненосець Майті народився і жив на ширяючому острові. Він є близьким другом Соника, з яким зустрівся на невідомій базі Доктора Роботнік, і яку вони знищили за підтримки білки-летяги на ім'я Рей. Майті також знайомий з лисицею Фіоною. Броненосець приєднується до команди Хаотіксов, коли Роботнік загрожує знищити парк «Happyland Amusement Park». З тих пір Майті стає членом команди і допомагає єхидно Наклзу охороняти пустці острів. Крім того, за коміксами він перший познайомився з бджолою Чармен і привів того в команду Хаотікс. У цій серії коміксів Майті показаний досить нетерплячим персонажем. Він часто змагається з хамелеоном Еспіо і любить піднімати тяжкості, щоб хвалитися своєю силою. Також зазначено, що у Майті була сім'я: батько, мати і молодша сестра, а батьки загинули, але сестра жива і служить Темному Егг Легіону.

В іншій серії коміксів, Sonic the Comic, Майті представлений окремо від Вектора, Чармен, Еспіо і ласки Нака, які були відомі як команда Хаотікс. Там він зображений як хоробрий і сильний персонаж. У цих коміксах Майті — один з головних бійців. Він часто допомагає Наклзу, що робить його близьким союзником і для Соніка. Тим не менш, він часто змагається з хамелеоном Еспіо. У Sonic the Comic у Майті, як і у бджоли Чармен, докладно описана його сім'я. Він є сином броненосця на ім'я Балда Білл (англ. Blockhead Bill), який часто потрапляє в неприємності, плутаючи різних людей зі своїми ворогами, тим самим дратуючи Майті.

Хеві і Бомб[ред.ред. код]

Ім'я Перша поява Вид Стать

Хеві (яп. 重い Дзуі, англ. Heavy)
Бомб (яп. 爆 弾 Бакудан, англ. Bomb)||Knuckles 'Chaotix (1995)||Роботи||Стилізований під чоловічу стать

Хеві (англ. Heavy) і Бомб (англ. Bomb) — два роботи, що з'являлися тільки в грі Knuckles 'Chaotix. За сюжетом цієї гри, Хеві і Бомб — одні з машин Доктора Роботнік, які зуміли втекти з-під його контролю і надалі намагалися надавати допомогу команді Хаотікс. Хеві — це великий і повільний робот з сріблястим покриттям, службовець у Роботнік головним механіком. Бомб, під стать його назвою, являє собою бомбу з червоно-чорним корпусом, що має руки і ноги. У Knuckles 'Chaotix один з цих роботів може приєднатися до гравця як бонусний партнер. Хеві невразливий для супротивників і може знищувати їх простим дотиком, однак з-за своєї ваги він повільно пересувається і не здатний високо стрибати. Бомб, при своїй малій величині, пересувається швидко і стрибає досить високо. Будучи бомбою, цей робот вибухає при найменшому ушкодженні, але цей вибух може зачіпати одночасно декількох супротивників, а Бомб здатний відновлюватися після нього майже відразу ж. Після перемоги гравця над Роботнік на рівні «Newtrogic High Zone» Хеві і Бомб зникають і більше в грі не з'являються.

Після гри Knuckles 'Chaotix Хеві і Бомб фігурували тільки в серії коміксів Sonic the Hedgehog. Вперше вони з'явилися там у четвертому спец-випуску під назвою «Knuckles 'Chaotix», де знову ж полягали в команді Хаотікс і розкрили факт про магічні каменях, з яких черпав силу Доктор Роботнік. Надалі, Хеві і Бомб неодноразово брали участь у сюжеті коміксу, але вже як негативні персонажі. Роботи складалися на секретній службі Короля Екорна, коли на одній зі своїх місій були перепрограмовані і стали полювати за королівською родиною, а після — за Міною Мангуст. В обох випадках Хеві і Бомб було повалено Сонік і його друзями.

Примітки[ред.ред. код]

Коментарі
 1. У російській дубляжі мультсеріалу Sonic X згадані як Чаотікс.
 2. У більшості серій російської версії Sonic X Чармен згадується у жіночому роді.
Джерела
 1. а б в エスピオ ザ カメレオン (японською). Sonic Channel. Архів оригіналу за 2012-02-24.  Текст «Sonic the Hedgehog]]» проігноровано (довідка)
 2. '_Chaotix Game Development: Knuckles' Chaotix — Sonic Retro
 3. а б в ベクター ザ クロコダイル (японською). Sonic Channel. Архів оригіналу за 2012-02-24.  Текст «Sonic the Hedgehog]]» проігноровано (довідка)
 4. а б в チャーミー ビー (японською). Sonic Channel. Архів оригіналу за 2012-02-24.  Текст «Sonic the Hedgehog]]» проігноровано (довідка)
 5. а б '_Chaotix_JP_Manual Knuckles' Chaotix JP Manual. Sonic Retro. 
 6. Mighty_the_Armadillo # Personality Mighty the Armadillo (розділ Personality) (англійською). Sonic News Network. Процитовано 4 листопада 2010. 
 7. What's new? (англійською). Knuckleschaotix.info. 2006-11-26. Архів оригіналу за 2012-02-24. Процитовано 2010-11-04. 
 8. Sonic the Hedgehog (# Behind the Screens ) (англійською). The Green Hill Zone. Архів оригіналу за 2012-02-17.  Текст «Sonic the Hedgehog]]» проігноровано (довідка)
 9. # Voice_actors SegaSonic the Hedgehog (розділ «Voice actors») (англійською). Sonic Retro. 
 10. а б # Knuckles.27_Chaotix Mighty the Armadillo (розділKnuckles' Chaotix) (англійською). Sonic News Network. Процитовано 4 листопада 2010. 
 11. b4/Us_knuckleschaotix6.png Американське керівництво користувача Knuckles 'Chaotix, стор 8-9 (англійською). Sonic Retro. 
 12. Зображення, що показує схожість спрайтів Майті з Knuckles 'Chaotix і Соника з Sonic Crackers.

Посилання[ред.ред. код]