Харківський завод транспортного устаткування

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Харківський завод транспортного устаткування
Тип державне підприємство
Форма власності державне підприємство
Засновано 1943
Штаб-квартира Харків, вул. Достоєвського, 3
Ключові особи Барабанов Р.I.
Виторг 57,713 млн (2017)
Операційний прибуток (EBIT) 2,005 млн (2017)
Чистий прибуток 1,788 млн (2017)
Активи 164,446 млн (2017)
Власний капітал 4,783 млн (2017)
Співробітники 230 (2017)
Сайт dphztu.com
Код ЄДРПОУ 14309764

CMNS: Харківський завод транспортного устаткування на Вікісховищі

Харківський завод транспортного устаткування — один з найбільших виробників обладнання для нафтогазової промисловості. На підприємстві виробляється спецтехніка, яка використовується при освоєнні та капітальному ремонті нафтових і газових свердловин, транспортуванні й зберіганні різного роду нафтопродуктів, комунальна спецтехніка.

Історія[ред. | ред. код]

Шасі 10х10 виробництва заводу, 2018 р.

Харківський завод транспортного устаткування був утворений 7 вересня 1943 на базі Основ'янського котельнозварювального заводу.

До 1948 року завод, в основному, виготовляв бочки та резервуари різної ємності. У 1949—1950 роках заводом було опановано виготовлення автобензозаправників і автоцистерн.

У 60-х роках XX століття завод почав залучатися до виконання оборонних замовлень, зокрема колісної заправної техніки, обладнання для наземної інфраструктури ракетних і ракетно-космічних комплексів.

У 1964 році завод увійшов до складу Міністерства загального машинобудування СРСР і від того часу до 1991 року був великим оборонним підприємством. Автопаливозаправники АЦ-7-4310 та паливозаправники ТЗ-2-66Д для аеромобільних військ до теперішнього часу знаходяться на озброєнні.

Так завод розробив і поставив безліч спеціальних систем та агрегатів для ракетних і ракетно-космічних комплексів, а саме — виготовив низку комплектів обладнання для ракетно–космічного комплекса Циклон-4 (Україна-Бразилія) та ін., у тому числі системи передстартової підготовки та наземної інфраструктури всіх комплексів стратегічного й космічного призначення, які знаходились і на сьогодні знаходяться в експлуатації.

З 90-х років одним з основних напрямів діяльності стає забезпечення різноманітним обладнанням нафтогазової промисловості.

На сьогодні завод здійснює розробку конструкторської документації, виробляє та поставляє обладнання для нафтогазовидобувної галузі та спеціальних систем з космічних програм.

Наприкінці 2017 року було продемонстроване перше шасі виготовлене в Україні з колісною формулою 10х10 для ракетного комплексу «Грім-2» виробництва заводу у кооперації з ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. А. А. Морозова».[1][2]

В червні 2019 року Фонд державного майна України включив до переліку малої приватизації 9 підприємств “Укроборонпрому”, серед яких і це підприємство.[3]

Продукція[ред. | ред. код]

Номенклатура продукції заводу включає в себе наступні основні напрями виробництва:

  • Нафтогазопромислове обладнання й спецтехніка
  • Паливозаправна техніка, причепи-цистерни
  • Резервуари для зберігання світлих нафтопродуктів
  • Комунальна спецтехніка
  • Посудини кріобіологічні (Дьюара)

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]