Хатідже Султан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Хатідже Султан
Народилася 1496(1496)
Едірне
Померла 1538(1538)
Стамбул
Підданство Османська імперія
Конфесія Іслам
Батько Селім I Грізний
Матір Айше Султан Хафса
Родичі Сулейман I Пишний, Бейхан, Фатма, Шах-і-Хубан Султан
Брати, сестри Сулейман I Пишний, Шах-і-Хубан Султан, Бейхан Султан, Fatma Sultan[d] і Hafsa Sultan[d]
Діти Султанзаде Осман(1530-?), Хуріджихан Султан(1530–1582)

Хатідже Султан (1496–1538) — дочка Османського султана Селіма I Явуза та його дружини Айше Хафізи Султан, сестра Сулеймана I Пишного, тітка Селіма II. Була названа в честь першої дружини пророка Мухамеда.

Біографія[ред.ред. код]

У 1518 році вийшла заміж за Іскандера Пашу, але назадовго після весілля він помер і Хатідже султан повернулася жити в палац матері та брата. Коли в 1520 році її батько Селім Грізний помер і султаном став її брат Сулейман, вона разом із матір'ю Айше Хафізою Султан переїхала в Стамбул, в палац Топкапи. В 1524 році султан віддає заміж Хатідже за Ібрагіма Пашу. Весілля було надзвичайно пишним та тривало 15 днів і коштувало казні чималих грошей. Це викликало незадоволення серед яничарів і стався бунт. Султан Сулейман подарував молодятам величезний палац на іподромі Стамбула. Хатідже Султан народила Ібрагіму Паші трьох дітей, але перша дитина померла після тяжких пологів. В 1536 році Ібрагім Паша був страчений за наказом Султана Сулеймана.

Родина[ред.ред. код]

Першим сином Хатідже був Мехмед, але він помер після тяжких пологів. Через декілька років Хатідже народила дівчинку Хуріджихан та сина Османа.

За іншою версією в Ібрагіма та Хатідже було ще дві доньки Ханим Султан (пом. 1582.р.) та Фюлане Султан. Ханим Султан ймовірно похована біля матері в трюбе Хатідже Султан.

Смерть[ред.ред. код]

Хатідже пережила свого чоловіка на два чи три роки і в 1538 році померла. Вона отруїла себе і померла на руках Султана Сулеймана, бо він взагалі не звертав на неї уваги, а палко кохав Хюррем Султан. Похована ймовірніше біля своєї матері та батька в гробниці в мечеті Селіма Першого Явуза.

У кінематографіїлко[ред.ред. код]

У відомому турецькому серіалі «Величне Століття. Роксолана» знятому в 2011 році, займає одну з найважливіших ролей. Роль Хатідже Султан виконує акторка Сельма Ергеч.