Хеопс (космічний телескоп)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Хеопс (космічний телескоп)
CHEOPS spacecraft.png
Художнє зображення телескопу
Загальна інформація
Організація ЄКА
Дата запуску 2019 рік
Запущено з Куру
Засіб запуску Союз або Вега
Тривалість місії 3,5 року (заплановано)[1]
Маса 58 кг
Тип орбіти сонячно-синхронна орбіта[1]
Висота орбіти 600—850 км[1]
Тип телескопа Рефлектор Річі-Кретьєна, прилад із зарядовим зв'язком
Довжина хвилі 400-1100 нм[1]
Діаметр 32 см[1]
Зовнішні посилання
Інтернет-сторінка http://cheops.unibe.ch/

Хеопс (Cheops — англ. CHaracterising ExOPlanets Satellite) — космічний телескоп, призначений для пошуку та вивчення екзопланет. Розробляється Європейським космічним агентством (ЄКА), запуск заплановано першу половину 2019 року.

Історія[ред. | ред. код]

Розробляється ЄКА спільно з швейцарською національною космічною програмою Космічний офіс Швейцарії[en] в межах проекту Cosmic Vision як перший малий науковий проект, вартість якого не повинна перевищити 50 млн євро. Хеопс було оголошено переможцем конкурсу 19 жовтня 2012 року серед 26 інших проектів.[2] Провідною установою, яка займається розробкою телескопу, є Бернський університет у співпраці з іншими європейськими університетами. Початково запуск було заплановано на 19 грудня 2017 року[3]. Згодом перенесено на кінець 2018 року[4]. Запуск перенесено на першу половину 2019 року[5].

Мета місії[ред. | ред. код]

Головною метою місії є дослідження планет із масами в межах від Землі до Нептуна у сусідніх із Сонячної системою зір, величиною до 12m. Головним завданням є не стільки пошук нових планет, скільки детальне дослідження вже відомих. Для цього буде обрано планети, знайдені наземними проектами, такими як SuperWASP і HATNet. На основі досліджень Хеопса вчені будуть обирати планети для детального вивчення потужнішими телескопами, такими як майбутні Європейський надзвичайно великий телескоп або «Джеймс Вебб». Передбачається, що місія триватиме 3,5 роки[1][6][7].

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела та література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]