Хештег

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Хештег,[1] також гештег,[2] гештеґ[3][4][5][6] (англ. hashtag, від hash — «знак решітки», і tag — мітка), — ключове слово або фраза, яким передує символ «#» (октоторп), використовувані вебтехнологіями для структурування текстових повідомлень за темою або типом.

Короткі повідомлення в мікроблогах соціальних мереж, таких як: Instagram, Twitter, Tout, identi.ca, Google+, Facebook — можуть бути помічені хештегом, включаючи в себе як одне слово, так і більше об'єднаних слів (але без пробілів).

Хештеги дають можливість групувати подібні повідомлення, таким чином можна знайти хештег і отримати набір повідомлень, які його містять.

Походження[ред. | ред. код]

Уперше хештеги з'явилися і були використані в мережах IRC для маркування тем і груп. Вони використовуються для позначення окремих повідомлень, що належать до якої-небудь групи, а також як приналежність до певної теми або «каналу».

Зазвичай, канали або теми, які доступні по всій мережі IRC, починаються з хеш-символу # (на відміну від локальних серверів, які використовують амперсанд «&»). Популярність хештегів виросла одночасно зі зростанням популярності Twitter. Це надихнуло Кріса Мессіну[en], якого зараз називають батьком хештегів, запропонувати подібні системи, щоб позначати теми, що являють інтерес в мікроблогах мережі.[7] Він відправив перше повідомлення з хештегом на Twitter: «Що ви думаєте про те, щоб використовувати ґратки (#) для різних груп?» — Кріс Мессіна, 23 серпня 2007[8][9].

Твіт Мессіни і наступне обговорення допомогли закріпити позицію хештегу під «Всесвітом Twitter», зрівнявши символ # з популярним символом @. Почавши, як форма індексування, хештег пізніше став формою оголошення, настрою, сарказму, внутрішнього монологу або підсвідомості.

Хештеги стали популярними в 2007 році під час лісових пожеж у Сан-Дієго, коли Нейт Ріттер використовував хештег «#sandiegofire», щоб бути в курсі всіх оновлень, пов'язаних з катастрофою.[10]

На міжнародному рівні хештег став практикою запису стилів для повідомлень Twitter протягом 20092010, коли проходили іранські вибори. Хештеги англійською та перською мовами стали корисними для користувачів Twitter всередині і поза межами Ірану.

Починаючи з 1 липня 2009 року, твіттер почав пов'язувати всі хештеги гіперпосиланнями до результатів пошуку, що містять всі останні повідомлення, що згадують або хештег, або стандартне написання таких слів, за умови, що такі слова записані в тому ж порядку. Це було підкреслено в 2010 році з введенням «Актуальні теми» на головній сторінці твіттеру.

Сайти, які підтримують хештеги[ред. | ред. код]

Це спеціальне слово або словосполучення, яке присвоюється фотографії. Його вставляють в текстовий опис до викладеного знімка, або в коментарі до нього. Завдяки значку #, поставленому перед словосполученням, воно перетворюється у швидке посилання всередині ресурсу.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Томас, Мартин (6 березня 2022). Посібник The Financial Times зі стратегії для соціальних медіа (укр.). Litres. ISBN 978-5-04-363465-8. 
 2. Використання тем і гештегів у Yammer. support.microsoft.com. Процитовано 22 травня 2022. 
 3. Як проходив Тиждень цифрової освіти у бібліотеках Хмельницької громади. Хмельницька міська рада | Офіційний сайт Хмельницької міської ради (укр.). 12 грудня 2022. Процитовано 01 січня 2023. 
 4. У США науковці закликали не використовувати ядерну зброю проти ураганів. BBC News Україна (укр.). 26 серпня 2019. Процитовано 1 січня 2023. 
 5. Ширінг, Гейзел (2 лютого 2020). Чи шкодять кімнатні рослини довкіллю. BBC News Україна (укр.). Процитовано 1 січня 2023. 
 6. Ілюк, Ксенія (19 листопада 2021). Пропагандисти танцюють? Моніторинг російської дезінформації про «Північний потік-2» у тіктоку. detector.media (укр.). Процитовано 1 січня 2023. 
 7. Таємне рукостискання в Twitter (англ.)
 8. Кріс Мессіна у Твітері.[недоступне посилання]
 9. Кріс Мессіна у Твітері. (англ.)
 10. Нейт Ріттер і «#sandiegofire».
 11. Orkut: огляд проєкту. (рос.)
 12. Хештеги VK. [Архівовано 2013-03-26 у Wayback Machine.] (рос.)
 13. Революція в «хмарах» — Facebook запроваджує хештеги. (рос.)

Посилання[ред. | ред. код]