Хештег

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Хештег,[1] також гештег[2] (англ. hashtag, від hash — «знак решітки», і tag — мітка), — ключове слово або фраза, яким передує символ «#» (октоторп), використовувані вебтехнологіями для структурування текстових повідомлень за темою або типом.

Короткі повідомлення в мікроблогах соціальних мереж, таких як: Instagram, Twitter, Tout, identi.ca, Google+, Facebook — можуть бути помічені хештегом, включаючи в себе як одне слово, так і більше об'єднаних слів (але без пробілів).

Хештеги дають можливість групувати подібні повідомлення, таким чином можна знайти хештег і отримати набір повідомлень, які його містять.

Походження[ред. | ред. код]

Уперше хештеги з'явилися і були використані в мережах IRC для маркування тем і груп. Вони використовуються для позначення окремих повідомлень, що належать до якої-небудь групи, а також як приналежність до певної теми або «каналу».

Зазвичай, канали або теми, які доступні по всій мережі IRC, починаються з хеш-символу # (на відміну від локальних серверів, які використовують амперсанд «&»). Популярність хештегів виросла одночасно зі зростанням популярності Twitter. Це надихнуло Кріса Мессіну[en], якого зараз називають батьком хештегів, запропонувати подібні системи, щоб позначати теми, що являють інтерес в мікроблогах мережі.[3] Він відправив перше повідомлення з хештегом на Twitter: «Що ви думаєте про те, щоб використовувати ґратки (#) для різних груп?» — Кріс Мессіна, 23 серпня 2007[4][5].

Твіт Мессіни і наступне обговорення допомогли закріпити позицію хештегу під «Всесвітом Twitter», зрівнявши символ # з популярним символом @. Почавши, як форма індексування, хештег пізніше став формою оголошення, настрою, сарказму, внутрішнього монологу або підсвідомості.

Хештеги стали популярними в 2007 році під час лісових пожеж у Сан-Дієго, коли Нейт Ріттер використовував хештег «#sandiegofire», щоб бути в курсі всіх оновлень, пов'язаних з катастрофою.[6]

На міжнародному рівні хештег став практикою запису стилів для повідомлень Twitter протягом 20092010, коли проходили іранські вибори. Хештеги англійською та перською мовами стали корисними для користувачів Twitter всередині і поза межами Ірану.

Починаючи з 1 липня 2009 року, твіттер почав пов'язувати всі хештеги гіперпосиланнями до результатів пошуку, що містять всі останні повідомлення, що згадують або хештег, або стандартне написання таких слів, за умови, що такі слова записані в тому ж порядку. Це було підкреслено в 2010 році з введенням «Актуальні теми» на головній сторінці твіттеру.

Сайти, які підтримують хештеги[ред. | ред. код]

Це спеціальне слово або словосполучення, яке присвоюється фотографії. Його вставляють в текстовий опис до викладеного знімка, або в коментарі до нього. Завдяки значку #, поставленому перед словосполученням, воно перетворюється у швидку посилання всередині ресурсу.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]