Хештег

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Гештеґ (Хештег, хештеґ, гештег; англ. hashtag, від hash — «символ ґратки», «октоторп») — слово або фраза, яким передує символ «#» (октоторп). Користувачі можуть об'єднувати групу повідомлень за темою або типом з використанням гештеґів — слів або виразів, які починаються з #.

Короткі повідомлення в мікроблоґах соціяльних мереж, таких як Twitter[1], Tout, identi.ca, Google+ і Facebook, можуть бути помічені гештеґом, включаючи в себе як одне слово, так і більше об'єднаних слів (але без пробілів).

Гештеґи дають можливість групувати подібні повідомлення, таким чином можна знайти гештеґ і отримати набір повідомлень, які його містять.

Походження[ред. | ред. код]

Вперше гештеґи з'явилися і були використані в мережах IRC для маркування тем і груп. Вони використовуються для позначення окремих повідомлень, що відносяться до якої-небудь групи, а також як приналежність до певної теми або «каналу».

Зазвичай, канали або теми, які доступні по всій мережі IRC, починаються з геш-символу # (на відміну від локальних серверів, які використовують амперсанд «&»). Популярність гештеґів виросла одночасно зі зростанням популярности Twitter. Це надихнуло Кріса Мессіна, якого зараз називають батьком гештеґів, запропонувати подібні системи, щоб позначати теми, що являють інтерес в мікроблоґах мережі.[2] Він відправив перше повідомлення з гештеґом на Twitter: «Що ви думаєте про те, щоб використовувати ґратки (#) для різних груп?»-Кріс Мессіна, 23 серпня 2007[3][4].

Твіт Мессіна і наступне обговорення допомогли закріпити позицію гештеґа під «Всесвітом Twitter», зрівнявши символ # з популярним символом @. Почавши, як форма індексування, гештеґ пізніше став формою оголошення, настрою, сарказму, внутрішнього монологу або підсвідомості.

Гештеґи стали популярними в 2007 році під час лісових пожеж у Сан-Дієго, коли Нейт Ріттер використовував гештеґ «#sandiegofire», щоб бути в курсі всіх оновлень, пов'язаних з катастрофою.[5]

На міжнародному рівні гештеґ став практикою запису стилів для повідомлень Twitter протягом 20092010, коли проходили іранські вибори. Гештеґи англійською та перською мовами стали корисними для користувачів Twitter всередині і поза межами Ірану.

Починаючи з 1 липня 2009 року, Twitter почав пов'язувати всі гештеґи гіперпосиланнями до результатів пошуку, що містять всі останні повідомлення, що згадують або гештеґ, або стандартне написання таких слів, за умови, що такі слова записані в тому ж порядку. Це було підкреслено в 2010 році з введенням «Актуальні теми» на головній сторінці Twitter.

Сайти, які підтримують гештеґи[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]