Хлевицький Віталій Борисович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Хлевицький Віталій Борисович
UA-OF5-COL-GSB-H(2015).png Полковник
Хлевицький Віталій Борисович.jpg
Загальна інформація
Народження 24 червня 1968(1968-06-24)
Ужгород
Смерть 8 серпня 2019(2019-08-08) (51 рік)
Київ
Військова служба
Приналежність Україна Україна
Вид ЗС Security Service of Ukraine Emblem.svg Служба безпеки України
Нагороди та відзнаки
Орден Данила Галицького

Хлевицький Віталій Борисович (24 червня 1968, Ужгород — 8 серпня 2019[1], Київ) — український спецпризначинець та науковець. Кандидат юридичних наук, засновник відділу контррозвідувального захисту від протиправних посягань систем міжбанківських електронних платежів Департаменту контррозвідувального захисту економіки держави СБУ, один із засновників Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ. Професор кафедри Національної академії Служби безпеки України[2].

Освіта[ред. | ред. код]

У 1990 році закінчив Київське вище інженерне радіотехнічне училище протиповітряної оборони, за фахом «радіоінженер». Після закінчення училища до грудня 1992 року проходив службу в Збройних Силах СРСР і ЗС України.

У 1998 р. отримав другу вищу освіту з кваліфікацією «юрист — правознавець» на економіко-правовому факультеті Донецького національного університету.

Кар'єра[ред. | ред. код]

З 1992 року по квітень 2014 року В. Хлевицький працював у в підрозділах контррозвідки Центрального апарату СБ України на оперативних та керівних посадах.

У червні 2000 р. в якості начальника створив відділ контррозвідувального захисту від протиправних посягань систем міжбанківських електронних платежів Департаменту контррозвідувального захисту економіки держави СБУ (в подальшому — відділ по боротьбі з кіберзлочинністю, що представляє загрозу держбезпеці). Член міжвідомчої робочої групи з питань розроблення проектів Концепції інформаційної безпеки та Програми боротьби із злочинами у сфері інформаційних технологій[3].

З 2004 р. по 2012 р. В. Хлевицький обіймав посаду заступника начальника, начальника Управління контррозвідувального забезпечення інформаційної безпеки держави (УКІБ) Департаменту контррозвідки СБУ (утворено на базі відділу по боротьбі з кіберзлочинністю)[4][5][6][7].

У 2012 р. за рішенням керівництва держави на основі УКІБ був утворений Департамент контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ, в якому до квітня 2014 р Віталій Борисович обіймав посаду першого заступника керівника Департаменту.

У квітні 2014 р. звільнився з лав СБУ за власною ініціативою.

Помер 8 серпня 2019 року на 52-му році життя.[8]

Наукова діяльність[ред. | ред. код]

 • Кандидат юридичних наук (2006 р. захистив дисертацію на тему «Кримінологічна характеристика злочинів у сфері електронно-обчислювальних машин, систем та комп'ютерних мереж (за матеріалами СБУ)».
 • Старший науковий співробітник (з 2012 р). Віталій Борисович брав безпосередню участь в підготовці ряду законодавчих та інших нормативно-правових актів, відомчих наказів та інструкцій[9].

Автор наукових праць[ред. | ред. код]

 • Автор і співавтор понад 30 наукових праць і статей в сфері інформаційної безпеки.
 • Проблемні питання імплементації в Україні норм міжнародного законодавства щодо захисту прав людини у процесі протидії кіберзлочинності/ Хлевицький Віталій Борисович./Інформаційна безпека людини, суспільства, держави. — 2013. — № 2.[10][11]
 • Реформування чинного законодавства України у світлі Конвенції про кіберзлочинність / В. Хлевицький // Підприємництво, господарство і право. – 06/2006. – N6. – С.123-126.[12]
 • Основні напрямки вдосконалення нормативно-правового забезпечення боротьби правоохоронних органів України з кіборгзлочинністю / В. Хлевицький. - С.51[13]
 • Інформаційна безпека як одна із основних складових національної безпеки України / В. Хлевицький. - С.70-72.[14]

Нагороди та відзнаки[ред. | ред. код]

Сім'я[ред. | ред. код]

 • Батько — Хлевицький Борис Тимофійович (1942-2011), генерал-лейтенант СБУ[16], Заслужений юрист України.
 • Мати – Хлевицька Михалина Львівна (1946), інженер – математик.
 • Сестра – Хлевицька Тетяна Борисівна (1973), к.е.н., доцент, експерт в стратегуванні сталого розвитку бізнес-структур.
 • Донька – Хлевицька Єлізавета Віталіївна (1991), експерт в галузі фінансів та туризму.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. ПОМЕР ЗАСНОВНИК ДЕПАРТАМЕНТУ КОНТРРОЗВІДКИ СБУ ВІТАЛІЙ ХЛЕВИЦЬКИЙ
 2. 16 квітня 2009 року в Національному інституті стратегічних досліджень відбулося засідання "круглого столу": "Проблеми удосконалення взаємодії органів державної влади з інститутами громадянського суспільства в процесі забезпечення інформаційної безпеки України".
 3. РОЗПОРЯДЖЕННЯ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 6 травня 2001 р. N 181-р Про утворення міжвідомчої робочої групи з питань розроблення проектів Концепції інформаційної безпеки та Програми боротьби із злочинами у сфері інформаційних технологій. Архів оригіналу за 8 серпня 2019. Процитовано 8 серпня 2019. 
 4. Служба безпеки України заявила про викриття транснаціонального злочинного угруповання гакерів, організованого та керованого громадянами України. Обсяг викрадених коштів сягає щонайменше 72 мільйонів доларів.
 5. Право на захист конфіденційної інформації: теорія і практика
 6. ФБР із СБУ викрили хакерів, серед яких - українці
 7. Україна не може захистити конфіденційну інформацію своїх громадян
 8. Помер засновник департаменту контррозвідки СБУ /УНН, 8.8.2019/
 9. МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ НАКАЗ 29.03.2012 № 378 Про затвердження рішень атестаційної колегії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України щодо присудження наукових ступенів і присвоєння вчених звань від 29 березня 2012 року
 10. ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ІМПЛЕМЕНТАЦІЇ В УКРАЇНІ НОРМ МІЖНАРОДНОГО ЗАКОНОДАВСТВА ЩОДО ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ У ПРОЦЕСІ ПРОТИДІЇ КІБЕРЗЛОЧИННОСТІ
 11. Інформаційна безпека людини, суспільства, держави. — 2013. — № 2.
 12. Електронний каталог НБ ОНУ імені І.І.Мечникова
 13. Дипломатична академія України імені Геннадія Удовенка при МЗС. Центр інформаційних ресурсів. Електронний каталог бібліотеки ДАУ
 14. Євроатлантикінформ: науково-аналітичний бюлетень Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України. - К. : Науково-виробничий центр "Євроатлантікінформ", 2005 - .
 15. УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ N 332/2011 Про відзначення державними нагородами України
 16. ГРОМАДЯНИН З ВЕЛИКОЇ ЛІТЕРИ

Посилання[ред. | ред. код]