Хмарні сховища

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Хмарне сховище (англ. cloud storage) - модель схову даних, де цифрові дані зберігаються в логічні пули, a фізичне зберігання охоплює кілька серверів (і часто на різних місцях (локаціях)), фізичне середовище, як правило, належить хостинговим компаніям, вони ж керують цим середовищем. Ці постачальники хмарних систем схову даних відповідають за схов наявної інформації й доступ до неї, та за роботу фізичного середовища. Користувачі купують у постачальників послуг хмарного сховища змогу зберігати там дані.

Послуги хмарного сховища можуть бути доступні через інтерфейс ужиткового програмного веб-сервісу (API) або додатки, які використовують API.

Історія[ред. | ред. код]

Хмарні обчислення винайшов Джозеф Ліклайдер у 1960-х роках під час його роботи над ARPANET, щоб дати людям вільний доступ до даних у будь-якій точці планети та будь-коли. Одначе, Курт Воннегут каже про "хмару", що "це занадто складно для всіх" у своїй книжці Сирени Титану(1959)[1].

У 1983 році, CompuServe запропонував його споживачам для використання 128k дискового простору, що підходить для зберігання будь-яких файлів[2].

У 1994 році AT&T запустила PersonaLink - інтернет-платформу для особистого та ділового спілкування на підприємництві. Даний сервіс був одним із перших веб-орієнтованих повністю, у рекламних роликах якого сказано "Ти можеш вважати наше віртуальне місце зустрічі хмариною!"(you can think of our electronic meeting place as the cloud)[3].

завдяки Dropbox і його послідовникам, ми бачимо сучасні хмарні сховища саме в тому вигляді, в якому ми звикли його бачити. Останнім часом Dropbox почав діставати підтримку великої кількості форматів файлів. А завдяки співпраці з Microsoft, тепер ще й тісно інтегрований з офісом, як із його версією на лінії (онлайн), так і поза лінією (оффлайн).


Amazon Web Services показав свій хмарний óбслуг (сервіс) для зберігання AWS S3 у 2006 році, і отримав широке визнання і прийняття як постачальник послуг зберігання для популярних сервісів, таких як SmugMug, Dropbox, Synaptop і Pinterest. У 2005 році, BOX (компанії) запустив обслуг (сервіс) з обміну файлами та персональне керування хмарним умістом (контентом), для бізнесу[4].

Архітектура[ред. | ред. код]

Високорівнева архітектура сховища.

Хмарне сховище ґрунтується на основі високоступеневої віртуалізованої інфраструктури, і подібне до Хмарних обчислень є широко-доступним з погляду інших інтерфейсів, також сюди можна додати гнучкість, масштабованість, наявність мульти-оренд і функцій виміру ресурсів. Хмарне сховище може бути використане або за межами підприємства (Amazon S3) або на підприємстві (VION Місткість послуг).

Хмарне сховище, як правило, належить до хостингових сервісів зберігання об'єктів, але цей термін загальніший, що містить інші типи зберігання даних, які тепер доступні в ролі служби, такі, як block storage.

Платформи для зберігання, такі, як Amazon S3 і Microsoft Azure Storage, програмне забезпечення, таке, як OpenStack Swift, системи зберігання об'єктів, такі, як EMC Atmos, EMC ECS і Hitachi Content Platform - усі приклади зберігання, що відповідають характеристикам хмарних систем схову даних.

Хмарне сховище:

  • Зроблене з багатьох розподілених ресурсів, але виступає як одне ціле - часто називають хмарним зберіганням, або федеративним
  • Висока відмовостійкість унаслідок резервування й розподілу даних
  • Висока міцність шляхом створення версій, копій

Переваги[ред. | ред. код]

  • Компанії повинні платити тільки за зберігання, яке вони насправді використовують, як правило, в середньому споживання протягом місяця. Це не означає що хмарне зберігання дешевше, тільки через те, що спричиняє операційні витрати, а не витрати капітальні.
  • Компанії, які використовують хмарне зберігання, можуть скоротити споживання енергії на 70%, що робить їх "зеленішим" бізнесом. Також на рівні постачальника вони мають справу з вищим рівнем енергії, тож вони будуть обладнаніші в управлінні його для того, щоб також утримати свої витрати.
  • Наявність збереження та захисту даних, за яку відповідає постачальник послуг, стає таким, що не потребує додаткових технологій для цих послуг.
  • Завдання óбслугу та зберігання, такі як купівля додаткових місткостей для схову, стають відповідальністю постачальника послуг.
  • Хмарне сховище надає користувачам миттєвий доступ до широкого спектру ресурсів і додатків, розміщених в інфраструктурі іншої організації через інтерфейс веб-служби.
  • Хмарне сховище може бути використане для копіювання óбразу віртуальної машини із хмари на локальне місце, або імпортування óбразу віртуальної машини з локального місця в бібліотеку хмари. Крім того, хмарне сховище можуть використовувати, щоб переміщувати óбрази віртуальних машин між обліковими записами користувачів або між центрами обробки даних.
  • Хмарне сховище може бути використане, щоб убезпечити від стихійних лих через наявність резервного копіювання, яке зазвичай налічує 2 або 3 різні сервери резервного копіювання, що стоять у різних місцях по всьому світу.

Див. також[ред. | ред. код]

References[ред. | ред. код]