Хмельницький обласний художній музей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Хмельницький обласний художній музей Pictogram infobox palace.png
Хмельницький художній музей.jpg
Тип музей
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування Україна Україна, Хмельницький
Адреса вул. Проскурівська, 47
Засновано 1986 рік
Фонд бл. 7,5 тис. од. зберігання

Хмельни́цький обласни́й худо́жній музе́й — обласний художній музей у місті Хмельницький; місцеве зібрання творів мистецтва з акцентом на висвітлення напрямів сучасного українського художнього мистецтва.

Загальні дані[ред. | ред. код]

Хмельницький обласний художній музей розташований в історичному привабливому двоповерховому будиночку у самому середмісті Хмельницького за адресою:

вул. Проскурівська, буд. 47, м. Хмельницький — 29000 (Україна).

З історії та збирання колекції музею[ред. | ред. код]

Датою створення Хмельницького обласного художнього музею вважається 1986 рік, коли було ухвалено рішення про відкриття у місті обласного художнього музею. Однак заклад відчинив свої двері для відвідувачів уже за незалежності України — у 1992 році. До того часу тривали пошуки відповідного приміщення, потому реконструкція будинку, що за понад столітню свою історію знав чимало господарів, нарешті напружено велася робота із пошуку власного «обличчя» новостворюваного закладу культури.

Формування музейної колекції (на сер. 2000-х налічувала близько 7 тисяч екземплярів) розпочалося тоді ж — наприкінці 1980-х років. Так, містом були придбані полотна яскравих представників національного малярства кінця XIX — початку ХХ століть — В. Орловського, О. Мурашка, Г. Світлицького, М. Бурачека та інших. Але з часом стало зрозуміло, що, збираючи традиційне мистецтво, Хмельницький художній музей все одно навряд чи конкуруватиме з найкращими українськими художніми зібраннями, і тому спеціалізацією музею, за підтримки колективу закладу, було обране саме сучасне українське мистецтво. У такий спосіб Хмельницький обласний художній музей на сьогодні (2000-ні) володіє яскравими його взірцями:

  • т. зв. «моральний ренесанс» 198090-х років — твори А. Антонюка, Ф. Гуменюка, І. Марчука, В. Задорожного, О. Заливахи;
  • напрямок «нової нефігуративності» — презентований полотнами Т. Сільваші, М. Гейка, О. Животкова, М. Кривенка, А. Криволапа;
  • широко представлені львівська та одеська художні школи;
  • окремою частиною зібрання від 1989 року став меморіальний фонд Г. Верейського (близько 3 тисяч одиниць зберігання).

Джерела та посилання[ред. | ред. код]

  • Лисак Ірина Хмельницький обласний художній музей // Хмельницький культурний. З минулого в майбутнє., Хмельницький, 2006, стор. 79