Хмельницький сільськогосподарський ярмарок

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ярмарок сільського господарства у Хмельницькому на День міста

Хмельницький сільськогосподарський ярмарок — ярмарок різних видів продукції сільського господарства, який традиційно проводиться у м. Хмельницькому декілька разів на рік та відіграє важливу роль у житті мешканців міста.

Історія виникнення та еволюціонування[ред. | ред. код]

Проведення ярмарків, різних за масштабом та тривалістю, має насичену багатовікову історію у місті Хмельницькому (до 1795 — Плоскирів, до 1954 року — Проскурів). Протягом трьохсот років, з 1493 по 1793 роки, Плоскирів знаходився під владою Польщі та отримав статус містечка. У ньому розвивалась торгівля та проводились різноманітні ярмарки.

У 1578 році король польський і великий князь литовський Стефан Баторій надав Плоскирову можливість кожного року проводити ярмарок, приурочений до Нового року, Різдва та Св. Віта. Окрім того у місті можна було організовувати торги кожного вівторка.

22 грудня 1775 року король Станіслав Понятовський розпорядився про проведення ярмарків двічі на рік для підтримки та покращення життя в Плоскирові. Для цього були обранні спеціальні дні: Новий рік та на свято зачаття Св. Анни. У той час ярмарки тривали по два тижні. В 1901 році у Хмельницькому, тоді ще Проскурові, також вирували ярмарки. Щорічно їх проводилось близько 14, проте тривав кожен з них один день. Проскурівські ярмарки початку XX століття поступались за розмахом та популярністю на Поділлі лише ярмаркам, що проводились в Ярмолинцях.

Ярмарок і сьогодення[ред. | ред. код]

Ярмарок залишається невід'ємною частиною життя міста і в XXI сторіччі. Щорічне проведення сільськогосподарських ярмарків на вулиці Прибузькій вже стало доброю традицією під час святкування Дня міста Хмельницького у вересні. В них беруть участь сотні виробників та сільськогосподарських підприємств, які пропонують хмельничанам величезний асортимент різноманітної продукції. Також проведення ярмарків приурочують до новорічних та різдвяних свят. У цей період, окрім продуктів харчування, можна придбати символи нового року, ялинки та новорічні прикраси. Ще один ярмарок проводиться напередодні свята Великодня. В цей час найактуальнішими товарами є хлібобулочні вироби, молочна продукція, овочі, саджанці, одяг та прикраси в українському національному стилі.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Хмельницькому — 500 / текст С. Кабачинська. — Хмельницький: вид-во «Поділля», [Б. Р.]. — 100 с.

Посилання[ред. | ред. код]