Хмельницький торговельно-економічний коледж Київського національного торговельно-економічного університету

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Хмельницького торговельно-економічного коледжу Київського національного торговельно-економічного університету!
ХТЕК
[[Файл:|250px]]
Хмельницький, область Хмельницька, Україна Україна
Міжнародна назва Хмельницький торговельно-економічний коледж Київського національного торговельно-економічного університету
ХТЕК КНТЕУ
англ. Khmelnitskyi College of Trade and Economics of Kyiv National University of Trade and Economics
англ. KCTE of KNUTE
рос. Хмельницкий торгово-экономический колледж Киевского национального торгово-экономического университета
рос. ХТЭК КНТЭУ
Тип коледж
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Гасло Коледж - це майстерня, де формується думка юного покоління, треба міцно тримати її в руках, якщо не хочеш випустити з рук майбутнє.
Засновано 1 липня 1965
Акредитація II  рівня
Студентів 867
Кольори
   
Приналежність Міністерство освіти і науки України
Мова викладання українська
Штаб-квартира Хмельницький
Адреса 29016, м. Хмельницький, вул. Кам’янецька, 114
Телефон/факс +380-382-672-526
E-mail mailto:mail@ktek.km.ua
Сайт http://htek.km.ua/

Хмельницький торговельно-економічний коледж Київського національного торговельно-економічного університету – державний вищий навчальний заклад І рівня акредитації, заснований у 1965 р., з 1997 р. структурний підрозділ Київського національного торговельно-економічного університету, що розташований у м. Хмельницькому.

Історія[ред. | ред. код]

З 1 липня 1965 року на базі існуючої школи торгово-кулінарного учнівства наказом Міністерства торгівлі УРСР від 15.05.1965 р. № 191 «Про заходи по поліпшенню підготовки кадрів для торгівлі та громадського харчування» створено Хмельницький технікум радянської торгівлі. Підготовка фахівців здійснювалася за денною та заочною формами навчання зі спеціальностей «Товарознавство і організація торгівлі продовольчими товарами», «Товарознавство і організація торгівлі промисловими товарами», «Технологія приготування їжі»

1969-1986 рр. – навчальний заклад стрімко розвивався, було збудовано чотирьохповерхове приміщення студентського гуртожитку по вул. Тернопільській, буд. 5.

З 1980 року технікум перейшов на підготовку спеціалістів на базі повної середньої освіти.

1987 рік – закінчено будівництво їдальні коледжу.

За наказом Міністерства торгівлі України № 91 від 19.01.1991 року технікум було перейменовано у Хмельницький комерційний технікум, розпочато підготовку фахівців за спеціальністю «Комерційна діяльність».

З 1997 року наказом Міністерства освіти України №128 п.3 від 20.06.1997 року технікум перейменовано у Хмельницький економічний технікум і включено до складу Київського державного торговельно-економічного університету.

З 1998 року в технікумі розпочата підготовка молодшого спеціаліста зі спеціальностей «Фінанси» та «Біржова діяльність».

З 2005 року розпочато підготовку молодших спеціалістів за спеціальностями «Комерційна діяльність» та «Діловодство».

За наказом КНТЕУ № 258 від 31.01.2006 відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 45 від 26.01.2006 «Про реорганізацію Хмельницького економічного технікуму КНТЕУ» створено Хмельницький торговельно-економічний коледж КНТЕУ як відокремлений структурний підрозділ Київського національного торговельно-економічного університету.

У 2013 році отримано Сертифікат на систему управління якістю, який посвідчує, що система управління якістю стосовно надання освітянських послуг відповідає вимогам ДСТУ ISO 9001 : 2009 «Система управління якістю. Вимоги».

З 2014 року здійснюється набір студентів за спеціальностями «Бухгалтерський облік» та «Інформаційна діяльність підприємства».

У жовтні місяці 2015 року на Всеукраїнському конкурсі якості продукції (товарів, робіт, послуг) «100 кращих товарів України» коледж став переможцем у номінації «Освітянські послуги».

На сьогодні ХТЕК КНТЕУ – це сучасний навчальний заклад з міцною матеріально-технічною базою, високопрофесійним педагогічним колективом. Рейтинг навчального закладу за визначенням Департаменту освіти і науки освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації – 3-тє місце серед 15 навчальних закладів області І-го рівня акредитації.

Адміністрація[ред. | ред. код]

Ректор КНТЕУ Мазаракі Анатолій Антонович – доктор економічних наук, професор, академік Національної академії педагогічних наук України, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, член Атестаційної колегії МОН України, голова наукової секції «Економіка» МОН України, голова науково-методичної комісії МОН України з менеджменту і адміністрування, член наукової ради Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, голова редколегій журналів «Вісник КНТЕУ», «Товари та ринки», член редколегій журналів «Економіка України», «Фінансовий контроль», «Конкуренція. Вісник Антимонопольного комітету України».

Директор ХТЕК КНТЕУ Трішкіна Ніна Іванівна – кандидат економічних наук, доцент, голова ради директорів ВНЗ І-ІІ рівня акредитації Хмельницької області, голова Хмельницького осередку Українського товариства товарознавців і технологів, голова Подільського осередку «Подільська гільдія кулінарів» Громадської організації «Український кулінарний союз». Більше 20 років член секції товарознавства підкомісії з товарознавства і торговельного підприємництва Науково-методичної комісії з економіки та підприємництва при Міністерстві освіти і науки України.

У 2009 р. в Хмельницькому регіональному рейтингу популярності «Людина року» отримала перемогу в номінації «Кращий науковець».

У 2012 р. на обласному конкурсі стала переможцем у номінації «Кращий директор вищого навчального закладу І–ІІ рівнів акредитації».

Як, викладач, Ніна Іванівна має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «викладач-методист».

Директори[ред. | ред. код]

Кушнір Василь Петрович (1965-1969 рр.)

Іващенко Андрій Микитович (1969-1986 рр.)

Гурницька Лідія Яківна (1986-2008 рр.)

Трішкіна Ніна Іванівна (з 2008 по даний час)

Структура[ред. | ред. код]

Відповідно до Положення про Хмельницький торговельно-економічний коледж Київського національного торговельно-економічного університету затверджено ректором університету в 14.04.2016 р. п. 1.8 «Основними структурними підрозділами Коледжу є: відділення, відділи, центри, інші підрозділи, які функціонують для забезпечення навчального процесу, виховної роботи, необхідних умов праці та побуту в Коледжі».

В коледжі функціонує чотири відділення: фінансове, товарознавче, технологічне і відділення курсової підготовки та підвищення кваліфікації.

На фінансовому відділенні готують молодшого спеціаліста зі спеціальностей «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», «Фінанси, банківська справа та страхування», а з 2014 р. на відділенні додалася спеціальність «Облік і оподаткування та Підприємництво, торгівля та біржова діяльність». Завідувачами фінансового відділення були Джулій Лариса Василівна з 1999 по 2001 рік та Фролова Наталія Леонідівна з 2001 року по даний час.

На товарознавчому відділенні здійснюється підготовка молодших спеціалістів зі спеціальностей «Маркетинг» та «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність». Фахівців готують для торговельно-комерційної діяльності в підприємствах торгівлі, у відділах захисту прав споживачів, державного комітету України з стандартизації, метрології та сертифікації, для забезпечення процесу реалізації товарів.

Завідувачами товарознавчого відділення були Мартинюк Галина Вікторівна з 1973 по 1998 рік, Трішкіна Ніна Іванівна з 1998 по 2007 рік, Панькова Наталія Павлівна з 2007 рік по даний час.

На технологічному відділенні створено сучасні науково-методичні комплекси викладання дисциплін зі спеціальності «Харчові технології». Основу освітньої програми підготовки майбутніх спеціалістів складають фундаментальні, гуманітарні, соціально-економічні та професійна орієнтовані дисципліни.

Завідувачами технологічного відділення були Мазуренко Марія Іванівна з 1968 по 1977 рік, П’ятак Роза Несторівна з 1977 по 1998 рік, Найдук Галина Іванівна з 1998 по 2000 рік,  Гуменюк Світлана Василівна з 2000 по 2012 рік, Назарчук Наталя Миколаївна з 2012 по даний час.

В Хмельницькому торговельно-економічному коледжі на протязі 19 років працює відділення курсової підготовки і підвищення кваліфікації. З моменту заснування його очолювали Любовецька Ольга Іванівна з 1990 по 2010 рік, Нестерук Галина Володимирівна з 2010 по даний час.

Напрями підготовки[ред. | ред. код]

Галузь знань 02 Культура і мистецтво

Спеціальність 020 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа

Здійснює підготовку фахівців за спеціалізацією:

-                     Діловодство

Молодший спеціаліст за спеціальністю «Діловодство» здатний займати посади інспектора відділу кадрів; фахівця з найму робочої сили; інспектора з контролю за виконанням доручень; керуючого справами виконавчого комітету; референта, секретаря; секретаря суду; інспектора з обліку та розподілу житлової площі; інспектора з обліку та бронювання військовозобов’язаних та інше.

Галузь знань 07 Управління та адміністрування

Спеціальність 071 Облік і оподаткування

Здійснює підготовку фахівців за спеціалізацією:

-                     Бухгалтерський облік

Молодший спеціаліст за спеціалізацією «Бухгалтерський облік» може займати посади головного касира; завідувача каси; асистента бухгалтера-експерта; бухгалтера і касира-експерта; податкового інспектора; інспектора з інвентаризації,ревізора; касира (в банку, на підприємстві,організації, в установі); агента страхового.

Спеціальність 072 Фінанси, банківська справа та страхування

Здійснює підготовку фахівців за спеціалізацією:

-                     Фінанси і кредит

Фахівець з фінансів та кредиту може займати посади: бухгалтер касир-експерт; податковий інспектор; статистик; контролер-ревізор; інкасатор; інспектор з контролю цінами; ревізор; обліковець; касир (в банку, на підприємстві, організації, в установі); агент страховий; брокер з цінних паперів (посередник); дилер (продавець) цінних паперів.

-                     Оціночна діяльність

Отримавши диплом молодшого спеціаліста з оціночної діяльності, випускник здатний займати посади: брокер з цінних паперів; маклер біржовий; дилер з цінних паперів; торгівець нерухомістю; агент торговельний; торговельний брокер; обліковець (реєстрація бухгалтерських даних); касир (на підприємстві, в установі, організації); бухгалтер.

Спеціальність 075 Маркетинг

Здійснює підготовку фахівців за спеціалізацією:

-                     Комерційна діяльність

Молодший спеціаліст з комерційної діяльності здатний займати посади: агента комерційного, агента торговельного, рекламного агента, комівояжера, представника торговельного, заготівельника продуктів і сировини, товарознавця, ревізора комерційного

Спеціальність 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність

Здійснює підготовку фахівців за спеціалізацією:

-                     Інформаційна діяльність підприємства

Молодший спеціаліст за спеціалізацією «Інформаційна діяльність підприємства» здатний займати посади техніка з планування; техніка-програміста; фахівця з корпоративного управління; помічника керівника підприємства; референта; секретаря.

-                      Товарознавство та комерційна діяльність

Молодший спеціаліст за спеціалізацією «Товарознавство та комерційна діяльність» здатний виконувати професійну роботу на посадах: завідувач секції, завідувач ринку, завідувач складу, завідувач відділу, товарознавець, комівояжер, інспектор торговельний, керівник малої торговельної фірми; інспектор-товарознавця, керуючий магазином, агент комерційний, завідувач комори, інспектор з контролю якості продукції, технік-інспектор, агент торговельний, представник торговельний, експедитор, торговельний брокер (маклер).

Галузь знань 18 Виробництво та технології

Спеціальність 181 Харчові технології

Здійснює підготовку фахівців за спеціалізацією:

-                     Виробництво харчової продукції

Фахівець з Виробництва харчової продукції здатний виконувати зазначену роботу і може займати первинні посади за Державним класифікатором України: керуючий (менеджер) підприємством харчування, завідувач підприємства громадського харчування, начальник виробництва (в закладах харчування), керуючий рестораном (кафе, їдальнею), технік-технолог з технології харчування, завідувач виробництва в закладах харчування, шеф-кухар, адміністратор залу (в закладах харчування), виробник харчових напівфабрикатів 5-й розряд, кухар 6-й розряд, кухар 5-й розряд, кухар дитячого харчування 5-й розряд, кондитер 5-й розряд, бармен 5-й розряд, офіціант, метрдотель, член бригади ресторану.

Відомі випускники[ред. | ред. код]

Мацько Віталій Петрович — український  літературознавець, прозаїк, поет, перекладач, краєзнавець, журналіст. Член Національної спілки письменників України з 2000 року, член Національної спілки журналістів України з 1984 року, доктор філологічних наук (2010), професор (2013). Лауреат Хмельницької обласної премії імені Тараса Шевченка за 2007 рік, а також імені Микити Годованця (2003), імені Григорія Костюка (2005).

Посудевська Юлія Валеріївна, комерційний директор ТзОВ «Інтерпродсервіс», в 2011 році була нагороджена оргкомітетом Національного бізнес-рейтингу орденом «Бізнес слава» за вагомий внесок у розвиток економіки України.

Дівіцька (Губаренко) Любов Павлівна, з 2004 року шеф-кухар ресторану «СВ», в 2008 році зайняла перше місце у конкурсі «Кухар міста».

Дячук Галина Григорівна, директор колективного підприємства «Їдальня 33», м. Хмельницький. У 2006 р. згідно Національного бізнес-рейтингу колектив підприємства визнано лідером галузі, а його керівник – «Людиною року 2006».

Тукало Тетяна Василівна, Працює завідуючою виробництвом виробничого об’єднання Київського національного торговельно-економічного університету понад 20 років. Нагороди: звання «Заслужений працівник сфери послуг» (2003), Подяка Кабінету Міністрів України (2001), золота медаль «Кращий кухар року» (2001), бронзові медалі на Міжнародному конкурсі кулінарного мистецтва «Смак життя» (о. Мальта, 2001, 2003; Туреччина 2003), срібна медаль Національної українського кулінарного конкурсу (2002), «Знак професійної пошани» III, II та І ступенів, золота та срібна медалі на Міжнародному конкурсі «Смак життя» (о. Кріт, 2006, 2007), кубок «Гран-прі» на Міжнародних змаганнях в Україні (2007), почесне звання «Жінка року–2007».

Література[ред. | ред. код]

  • Мазаракі А.А., Пиріг О.А., Скирда Т.І., Кучеренко В.Д., Притуляк П.П. , Губицький Л.В. Історія Київського національного торговельно-економічного університету. — К. : Київ. нац. торг.-екон. ун-т, 2006. — 264 с.