Ховрах жовтий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ховрах жовтий
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Мишоподібні (Rodentia)
Родина: Вивіркові (Sciuridae)
Рід: Ховрах (Spermophilus)
Вид:
Ховрах жовтий (S. fulvus)
Біноміальна назва
Spermophilus fulvus
(Lichtenstein, 1823)

Ховрах жовтий як Citellus maximus[1] (Spermophilus fulvus) — гризун з родини вивіркових (Sciuridae), один з представників роду ховрах (Spermophilus).

Опис[ред. | ред. код]

Цей невеликий ховрах до 280 мм завдовжки, з хвостом до 65 мм (зазвичай 16–21% довжини тіла). Має внутрішні защічні мішки для перенесення їжі. Голова, шия і тіло різних відтінків сірувато-коричневого і є червонувато-вохристі плями на переніссі; щічні й надбрівні плями також вохристо-червоних тонів. Диплоїдний набір хромосом: 36.

Середовище проживання[ред. | ред. код]

Країни поширення: Афганістан, Китай, Іран, Казахстан, Киргизстан, Російська Федерація, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан. У Європі — лише регіон на північ від Каспійського моря. Мешкає в піщаних, глинистих і лесових пустелях та напівпустелях.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Зазвичай риє одну нори на великій території. Іноді використовує нори Rhombomys opimus. Сезонні міграції здійснюються, коли нора залита талими водами, або в пошуках свіжої рослинності. Зі сплячки вид виходить у середині травня, а через 3–4 місяці знову переходить в режим глибокого сну. Харчується надземними частинами злаків, полину і солянок.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

На вид полюють задля м'яса та шкур для місцевої торгівлі. Можлива деградація середовища проживання шляхом випасу худоби за рахунок збільшення поголів'я худоби. Посухи також загрожують цього виду. Є в деяких охоронних територіях (приблизно 5% від ареалу виду в Монголії).

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Маркевич, О. П. Російсько-українсько-латинський зоологічний словник. Номенклатура. — Київ : Наук. думка, 1983. — С. 249.

Джерела[ред. | ред. код]